Argentyna gromi w półfinale

1 lipca 2015 | Aktualizacja: 1 lipca 2015 r.
5 marca 1940 Argentyna -Brazylia 6-1
Argentyna pokonała w półfinale Copa America Paragwaj 6-1 i w niedzielę zagra w finale z gospodarzem turnieju z Chile. Paragwaj dzień wcześniej zmierzy się z Peru w meczu o 3 miejsce.Argentyna ruszyła od samego początku z wielkim animuszem. Grała tak jak przez cały turniej czyli atakowała i miała przewagę. Dużą rolę odegrał w pierwszej połowie Leo Messi, który asystował przy dwóch bramkach.Najpierw dobrze dograł do wbiegających w pole karne piłkarzy Argentyny.Piłka dotarła do Rojo, a ten z bliskiej odległości umieścił ją w bramce. Druga asysta to prostopadłe podanie do Pastore, który ładnie uderzył w długi róg bramki.Argentyna prowadziła 2:0 i atakowała dalej. Jednak Paragwajczycy zdołali strzelić kontaktowego gola przed przerwą. Nieszczęśliwe wybicie piłki przez Otamendiego, zgranie piłki przez B. Valdeza i Barrios który miał dużo miejsca, pewnym strzałem doprowadził do wyniku 1:2.Na początku drugiej połowy Argentyna ponownie prowadziła dwoma bramkami. Pastore, który został obsłużony przy bramce na 2:0, tym razem sam ładnie podał do Di Marii, a ten akcję wykończył strzałem obok bramkarza. W 53 minucie Di Maria strzelił drugiego gola w tym meczu. Kontra Argentyny 5 na 3. Pastore powinien strzelić gola, bo był sam na sam z bramkarzem. Nie udało mu się, a piłka odbita przez bramkarza trafiła pod nogi Di Marii, który z łatwością trafił do pustej bramki.Argentynie nie było jeszcze mało i demolka Paragwaju trwała dalej. Bramkę głową w 80 minucie strzelił Aguero a 3 minuty później na 6:1 podwyższył Higuain.Argentyna - Paragwaj 6:1 (2:1)Bramki: 1:0 - Rojo 15, 2:0 - Pastore 27, 2:1 - Barrios 43, 3:1 - Di Maria 47, 4:1 - Di Maria 53, 5:1 - Aguero 80 - głową, 6:1 - Higuain 83
Argentyna (4-3-3): Romero - Zabaleta, Otamendi, Demichelis, Rojo - Mascherano (Gago 77'), Biglia, Pastore (Banega 73') - Messi, Di Maria, Aguero (Higuain 81').Paragwaj (4-4-2): Villar - Aguilar, da Silva, B. Valdez, Piris - D. Gonzalez (Bobadilla 27'), Caceres, Ortiz, Benitez - N. Valdez (Romero 56'), Santa Cruz (Barrios 30').Sędzia główny: Sandro Meira Ricci (Brazylia)Żółte kartki: Rojo, Biglia / Caceres, Da Silva, Ortiz