Argentyna pokonuje Kolumbię

27 czerwca 2015 | Aktualizacja: 27 czerwca 2015 r.
5 marca 1940 Argentyna -Brazylia 6-1
Dopiero seria rzutów karnych rozstrzygnęła 3 ćwierćfinał Copa America 2015. Argentyna pokonała Kloumbię 5-4, w grze na boisku było 0-0. Rywalem Argentyny w półfinale będzie Brazylia lub Paragwaj.Kolumbia osłabiona brakiem Valencii i Sancheza. Falcao na ławce, a w jego miejsce Jackson Martinez. Kolumbia, która grała słabo do tej pory, szczęśliwie wygrywając z Brazylią i nie radząc sobie z Peru. Ale ten mecz był zapowiadany jako najciekawszy ćwierćfinał. Obie drużyny z gwiazdami w składzie, wręcz geniuszami. Lepsza była Argentyna w pierwszej połowie. Lepsza bo grała ofensywnie, bo przeważała, bo stwarzała sobie okazje. Brakowało jednak tego, co najważniejsze w piłce czyli bramek.A Kolumbijczycy często całą drużyną na własnej połowie, a kiedy przejmowali piłkę, to zaraz ją tracili. W 26 minucie wyśmienitą okazję mieli Argentyńczycy. Akcja Pastore, który dograł w głąb pola karnego do Aguero. Napastnik Argentyny uderzył, ale Ospina obronił nogami. Odbitą przez bramkarza piłkę dobijał głową Messi, ale jego uderzenie Ospina również obronił. To była stuprocentowa okazja Messiego i to były dwie świetne interwencje bramkarza Kolumbii.Drugą połowę Kolumbijczycy zaczęli bardziej żywiołowo. Nie zabezpieczali tylko własnej bramki. Argentyńczycy już nie grali tak przekonująco. Dopiero końcówka przyniosła więcej emocji. Argentyna była blisko wtedy strzelenia gola. W 79 minucie z 20 metrów uderzył Banega i piłka otarła się o spojenie bramki Kolumbii. Dwie minuty później podopieczni Pekermana mieli dużo szczęścia. Po rożnym uderzał Otamendi, Ospina końcami palców obronił i piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka. Mało brakowało. W 89 minucie mogło skończyć się golem samobójczym Zapaty, ale Murillo wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki.Argentyna - Kolumbia 0:0 karne 5:4Rzuty karne: 0:1 - Rodriguez, 1:1 - Messi, 1:2 - Falcao, 2:2 - Garay, 2:3 - Cuadrado, 3:3 - Banega, (3:3) - Muriel - nad poprzeczką, 4:3 - Lavezzi, 4:4 - Cardona, (4:4) - Biglia - obok bramki, (4:4) - Zuniga - obronił Romero, (4:4) - Rojo - poprzeczka, (4:4) - Murillo - nad poprzeczką, 5:4 - Tevez
Argentyna (4-3-3): Romero - Zabaleta, Garay, Otamendi, Rojo -Biglia, Mascherano, Pastore (Banega 77') - Messi, Di Maria (Lavezzi 87'), Aguero (Tevez 73').Kolumbia (4-4-2): Ospina - Zuniga, Zapata, Murillo, Arias -Cuadrado, Meija, James, Ibarbo (Muriel 86') - Martinez (Falcao 74'), Gutierrez (Cardona 24').Sędzia główny: Roberto Garcia Orozco (Meksyk)Żółte kartki: Aguero, Mascherano, Messi / Rodriguez, Mejia, Arias, Cuadrado, Falcao