Australia mistrzem Azji !

31 stycznia 2015 | Aktualizacja: 31 stycznia 2015 r.
W finale XVI edycji Pucharu Azji gospodarz turnieju Australia pokonała po dogrywce Koreę Południową 2-1. Pierwszą bramkę zdobył Massimo Luongo w 45 minucie, wyrównał Son Heung-min w dolicoznym czasie gry II połowy. Potrzebna była dogrywka w której zwycięskiego gola zdobył James Troisi w 105 minucie.To pierwszy tryumf Australijczyków w Pucharze Azji w historii. W 2011w azjatyckim czempionacie który odbywał się w Katarze Australia przegrała finał z Japonią.W 32 rozegranych meczach padło łącznie 85 bramek co daje średnią 2,65 gola na mecz. Królem strzelców został Ali Mabkhout z Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Najlepszym bramkarzem został Maty Ryan a MVP Mass Luongo.Więcej o Pucharze Azji 2015
31 stycznia 2015, 10:00 - Sydney (ANZ Stadium)
Korea Południowa-Australia 1-2 pd.
Son Heung-min 90 - Massimo Luongo 45, James Troisi 105
Korea Płd.: 23. Kim Jin-hyeon - 22. Cha Du-ri, 5. Kwak Tae-hwi, 19. Kim Young-gwon, 3. Kim Jin-su - 20. Jang Hyun-soo, 10. Nam Tae-hee (63, 11. Lee Keun-ho), 16. Ki Sung-yong - 7. Son Heung-min, 18. Lee Jung-hyub, 6. Park Joo-ho (71, 14. Han Kook-young).
Australia: 1. Mathew Ryan - 2. Ivan Franjić (74, 17. Matt McKay), 6. Matthew Špiranović, 20. Trent Sainsbury, 3. Jason Davidson - 5. Mark Milligan, 15. Mile Jedinak, 21. Massimo Luongo - 10. Robbie Kruse (71, 14. James Troisi), 4. Tim Cahill (63, 9. Tomi Jurić), 7. Mathew Leckie.
żółte kartki: Franjić, Davidson, Špiranović, Jedinak, Kruse (wszyscy Australia)
sędziował: Alireza Faghani (Iran)
widzów: 76 385