Burkina Faso na czwórkę

25 stycznia 2013 | Aktualizacja: 25 stycznia 2013 r.
Po meczach pełnych remisów i małej ilości bramek dziś w końcu mogliśmy ujrzeć pokaz strzelecki. Burkina Faso pokonała Etiopie 4-0 i jest to najwyższy wynik na tegorocznym turnieju. Trzy bramki padły jak druzyna ogierów grała w 10, bowiem w 60 minucie za złapanie piłki do rąk tuż poza szesnastką czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Abdoulaye Soulama. Nie załamało to piłkarzy Burkina i już w 74 minucie pieknym strzałem lewą nogą z 25 metrów piłke do siatki rywali posłał Alain Traoré jest to jedna z najpiękniejszych bramke turnieju, Traore wpisał się na liste strzelców najpierw w 34 minucie. Chwilę później w 79 kolejny cios zadał Djakaridja Koné. Etiopia całkowicie się nie pozbierała a egzekucji dokończył Jonathan Pitroipa który otrzymał piłkę i z pierwszego uderzenia pokonał Zerihun Tadele.Alain Traore ma na swoim koncie 3 gole i jest liderem strzelców w turnieju.Grając w dziesiątkę można strzelic trzy gole i nie stracić gola, podręcznikowy przykład że nie warto sie poddawać grając w osłabieniu, oczywiście inną sprawą pozostaje postawa Etiopii.Mecz został przedłużony aż o 7 minut, długo trwała przerwa po otrzymaniu czerwonej kartki przez bramkarza a później na boisko wbiegł kibic.