Czarnogóra – Polska 1-2

27 marca 2017 | Aktualizacja: 27 marca 2017 r.
pzpn polska piłka nożna
W meczu 5 kolejki eliminacji Mistrzostw Świata 2018 w Rosji w grupie D Polska pokonała w Podgoricy Czarnogórę 2-1 i umocniła się na pozycji lidera grupy i ma 6 punktów przewagi nad drugą Czarnogórą i trzecią Danią. Do końca kwalifikacji zostało 5 meczów. Następny Polacy rozegrają 10 czerwca z Rumunią na Stadionie Narodowym w Warszawie.Pierwszą bramkę w meczu zdobył w 40 minucie Robert Lewandowski bezpośrednio strzelając z rzutu wolnego. Wyrównał w 63 minucie Stefan Mugoša strzałem głową po dośrodkowaniu Damira Kojaševicia. Zwycięską bramkę zdobył dla Biało-Czerwonych Łukasz Piszczek w 82 minucie.Polska reprezentacja wygrała swój 351 mecz w historii (na 808 wszystkich oficjalnych), 56 wygrana w eliminacjach do Mistrzostw Świata, 116 na wyjeździe, 22 w marcu, 102 w niedzielę, 19 Nawałki. 12 mecz bez porażki- rekord to 13.

26 marca 2017, 20:45 - Podgorica (Stadion Pod Goricom)Czarnogóra-Polska 1-2Stefan Mugoša 63 - Robert Lewandowski 40, Łukasz Piszczek 82

Czarnogóra: 1. Mladen Božović - 23. Adam Marušić (90, 9. Mirko Vučinić), 15. Stefan Savić, 2. Aleksandar Šofranac, 22. Filip Stojković - 16. Damir Kojašević (81, 20. Mirko Ivanić), 19. Aleksandar Šćekić (86, 14. Luka Đorđević), 4. Nikola Vukčević, 10. Stefan Mugoša, 7. Marko Vešović - 11. Fatos Bećiraj.Polska: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk - 16. Jakub Błaszczykowski, 5. Krzysztof Mączyński (90, 4. Thiago Cionek), 8. Karol Linetty (78, 14. Łukasz Teodorczyk), 19. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki (90, 17. Sławomir Peszko) - 9. Robert Lewandowski.żółte kartki: Savić, Mugoša, Vešović, Šofranac - Glik.sędziował: Viktor Kassai (Węgry).Do 81. minuty w barwach gospodarzy grał Damir Kojašević (w przeszłości Jagiellonia Białystok i Górnik Łęczna), a na ławce mecz przesiedział Vladimir Boljević (kiedyś Cracovia).Tabela grupy E:1. Polska 5 13 12- 62. Czarnogóra 5 7 10- 63. Dania 5 7 7- 54. Rumunia 5 6 6- 45. Armenia 5 6 6-106. Kazachstan 5 2 3-13źródło: 90minut.pl