Gold Cup: sensacja w półfinale

23 lipca 2015 | Aktualizacja: 14 października 2022 r.

W półfinale Złotego Pucharu doszło do sensacji, gospodarz turnieju USA przegrał 1-2 z Jamajką i po raz 4 w historii Gold Cup w finale nie zagrają piłkarze Stanów Zjednoczonych, a po raz pierwszy o tytuł powalczy Jamajka dla której był to 3 półfinał ( w 1993 i 1998 przegrała z Meksykiem.) był to również 23 mecz pomiędzy USA a Jamajką i drugie zwycięstwo "Reggae Boyz".

W drugim półfinale Meksyk pokonał po dogrywce Panamę 2-1 a obie bramki zdobył z rzutu karnego w dolicoznym czasie gry II połowy i I dogrywki Andres Guardado, czym zrewanżował się za porażkę również w 1/2 finału z 2013 roku, Meksyk po raz 8 wystąpi w finale.

Porażka USA oznacza że strefę CONCACAF na Pucharze Konfederacji w 2017 roku w Rosji będzie reprezentował zwycięzca meczu barażowego pomiędzy właśnie USA- zdobywca Złotego Pucharu 2013 a tegorocznym tryumfatorem Jamajką lub Meksykiem.

W sobotę o 22 czasu polskiego odbędzie się mecz o 3 miejsce USA-Panama w Chester a w nocy z niedzieli na poniedziałek o 1.00 czasu polskiego w finale zagra Jamajka z Meksykiem w Philadelphi.

USA-Jamajka 1-2 bramki: Michael Bradley 48'-Darren Mattocks 31', Giles Barnes 36'
Panama-Meksyk 1-2 po dogrywce bramki: Roman Torres 57'- Andres Guardado 90+10'-k., 105+1'-k.