Kadry uczestników PNA 2013

Na tydzień przed rozpoczeciem 29 Pucharu narodów Afryki przedstawiamy kadry 16 zespołów. Każda drużyna mogła zgłosić maksymalnie 23 zawodników.
Piłkarze  którzy pojawia się na turnieju na codzień grają w klubach z 5 kontynentów- głwonie oczywiście Afryka, oraz Europa i Azja oraz po jednym Ameryka południowa i północna (USA, Brazylia).

Wśród powołanych sa Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze i Abdou Razack Traoré który nie dawno był zawodnikiem Lechii Gdańsk.

    Grupa A           
RPA:

trener: Gordon Igesund.

bramkarze
Itumeleng Khune (Kaizer Chiefs)
Senzo Meyiwa (Orlando Pirates)
Wayne Sandilands (Mamelodi Sundowns)

obrońcy
Siboniso Gaxa (Kaizer Chiefs),
Bongani Khumalo (PAÓK/Grecja),
Tsepo Masilela (Kaizer Chiefs),
Thabo Matlaba (Orlando Pirates),
Anele Ngcongca (Genk/Belgia),
Thabo Nthethe (Bloemfontein Celtic),
Siyabonga Sangweni (Orlando Pirates).

pomocnicy  
Lerato Chabangu (Moroka Swallows),
Kagisho Dikgacoi (Crystal Palace/Anglia),
Dean Furman (Oldham Athletic/Anglia),
Reneilwe Letsholonyane (Kaizer Chiefs),
May Mahlangu (Helsingborgs IF/Szwecja),
Oupa Manyisa (Orlando Pirates),
Thuso Phala (Platinum Stars),
Thulani Serero (Ajax/Holandia),
Siphiwe Tshabalala (Kaizer Chiefs).

napastnicy
Lehlohonolo Majoro (Kaizer Chiefs),
Katlego Mphela (Mamelodi Sundowns),
Bernard Parker (Kaizer Chiefs),
Tokelo Rantie (Malmö FF/Szwecja).

 Republika Zielonego Przylądka :
trener: Lúcio Antunes

bramkarze
Fock (brak klubu),
Rili (Mindelense),
Vozinha (Mindelense)

obrońcy
Carlitos (AÉL Limassol/Cypr),
Fernando Varela (Vaslui/Rumunia).
Gegé (Marítimo/Portugalia),
Josimar Lima (Dordrecht/Holandia),
Nando (Châteauroux/Francja),
Nivaldo (Académica de Coimbra/Portugalia),
Pecks (Gil Vicente/Portugalia),
Guy Ramos (Waalwijk/Holandia),

pomocnicy
Babanco (Olhanense/Portugalia),
Ronny (Fola Esch/Luksemburg),
David Silva (Olhanense/Portugalia),
Marco Soares (Omónia/Cypr),
Sténio (Feirense/Portugalia),
Toni Varela (Sparta Rotterdam/Holandia).

napastnicy
Djaniny (Olhanense/Portugalia),
Héldon (Marítimo/Portugalia),
Zé Luís (Braga/Portugalia),
Ryan Mendes (Lille/Francja),
Júlio Tavares (Dijon/Francja),
Luís Platini (Santa Clara/Portugalia).

 Angola

trener: Gustavo Ferrín (Urugwaj).

bramkarze
Lamá (Petro Atlético),
Landú (Libolo),
Neblú (1º de Agosto).

obrońcy
Amaro (1º de Agosto),
Bastos (Petro Luanda),
Dani Massunguna (1º de Agosto),
Fabrício (InterClube),
Lunguinha (Kabuscorp),
Marco Airosa (AÉL Limassol/Cypr),
Mingo Bile (1º de Agosto),
Pirolito (InterClube),
Zuela (APÓEL Nikozja/Cypr).

pomocnicy
Dédé (AÉL Limassol/Cypr),
Djalma (Kasımpaşa/Turcja),
Geraldo (Paraná Clube/Brazylia),
Gilberto (AÉL Limassol/Cypr),
Manucho Diniz (1º de Agosto),
Manuel (AS Aviação),
Miguel (Petro Luanda).

napastnicy
Guilherme Afonso (FC Vaduz/Liechtenstein),
Manucho (Real Valladolid/Hiszpania),
Mateus (Nacional/Portugalia),
Yano (Progresso do Sambizanga).

Maroko:

trener: Rachid Taoussi.
bramkarze
Khalid Askri (Raja),
Nadir Lamyaghri (Wydad),
Anas Zniti (Maghreb Fez).

obrońcy
Younes Belakhdar (FAR Rabat),
Abderrahim Achchakir (FAR Rabat),
Zakaria Bergdich (Lens/Francja),
Abdelhamid El Kaoutari (Montpellier/Francja),
Mehdi Benatia (Udinese/Włochy),
Issam El Adoua (Vitória Guimarães/Portugalia),
Ahmed Kantari (Brest/Francja).

pomocnicy
Adil Hermach (Al-Hilal Rijad/Arabia Saudyjska),
Karim El Ahmadi (Aston Villa/Anglia),
Younes Belhanda (Montpellier/Francja),
Mehdi Namli (Olympique Safi),
Kamel Chafni (Brest/Francja),
Chakhir Belghazouani (Ajaccio/Francja).
napastnicy
Oussama Assaidi (Liverpool/Anglia),
Nordin Amrabat (Galatasaray/Turcja),
Abderazzak Hamdallah (Olympique Safi),
Abdelaziz Barrada (Getafe/Hiszpania),
Youssef El Arabi (Granada/Hiszpania),
Mounir El Hamdaoui (Fiorentina/Włochy),
Youssef Kaddioui (FAR Rabat).

Grupa B

Ghana

trener: James Kwesi Appiah.

bramkarze
Abdul Fatawu Dauda (AshantiGold),
Adam Larsen Kwarasey (Strømsgodset/Norwegia),
Daniel Adjei (Liberty Professionals).

obrońcy
Harrison Afful (Espérance/Tunezja),
Jerry Akaminko (Eskişehirspor/Turcja),
John Boye (Rennes/Francja),
Richard Boateng (Berekum Chelsea),
Jonathan Mensah (Évian/Francja),
Mohamed Awal (Maritzburg United/RPA),
John Paintsil (Hapotel Tel-Awiw/Izrael),
Isaac Vorsah (Red Bull Salzburg/Austria).

pomocnicy
Christian Atsu (Porto/Portugalia),
Albert Adomah (Bristol City/Anglia),
Emmanuel Agyemang-Badu (Udinese/Włochy),
Anthony Annan (Osasuna/Hiszpania),
Kwadwo Asamoah (Juventus/Włochy),
Solomon Asante (Berekum Chelsea),
Derek Boateng (Dnipro Dniepropietrowsk/Ukraina),
Mohammed Rabiu (Évian/Francja),
Wakaso Mubarak (Espanyol/Hiszpania).

napastnicy
Asamoah Gyan (Al Ain/ZEA),
Emmanuel Clottey (Espérance/Tunezja),
Richmond Boakye (Sassuolo/Włochy).

Mali

trener: Patrice Carteron (Francja).

bramkarze
Soumbeïla Diakité (Stade Malien),
Mamadou Samassa (Guingamp/Francja),
Aly Yirango (Djoliba).

obrońcy
Adama Coulibaly (Auxerre/Francja),
Idrissa Coulibaly (Lekhwiya/Katar),
Ousmane Coulibaly (Brest/Francja),
Salif Coulibaly (Djoliba),
Fousseni Diawara (Ajaccio/Francja),
Mahamadou N’Diaye (Vitória Guimarães/Portugalia),
Adama Tamboura (Randers/Dania),
Molla Wagué (Caen/Francja).

pomocnicy
Samba Diakité (Queens Park Rangers/Anglia),
Cheick Fantamady Diarra (Rennes/Francja),
Sigamary Diarra (Ajaccio/Francja),
Seydou Keïta (Dalian Aerbin/Chiny),
Momo Sissoko (PSG/Francja),
Samba Sow (Lens/Francja),
Kalilou Traoré (Sochaux/Francja),
Mahamane Traoré (Nice/Francja),
Sambou Yatabaré (Bastia/Francja).

napastnicy
Mana Dembélé (Clermont Foot/Francja),
Cheick Diabaté (Bordeaux/Francja),
Modibo Maïga (West Ham/Anglia)

Niger

trener: Gernot Rohr (Niemcy).

bramkarze
Moussa Alzouma (AS Garde Nationale),
Kassaly Daouda (Chippa United/RPA),
Saminou Rabo (Sahel SC).

obrońcy
Ismael Alassane (Al-Shabab/Kuwejt),
Mohamed Bachar (AS Douane),
Kofi Dankwa (ES Zarzis/Tunezja),
Kourouma Fatogoma (Chabab/Maroko),
Luky James (AS Douane),
Chikoto Mohamed (AS Marsa/Tunezja),
Mohamed Soumaïla (Olympic Niamej).

pomocnicy
Issoufou Boubacar Garba (brak klubu),
Issiakou Koudizé (AS Garde Nationale),
Idrissa Laouali (ASFAN),
Lassina Abdoul Karim (brak klubu),
Amadou Moutari (Le Mans/Francja),
William N’Gounou (IF Limhamn Bunkeflo/Szwecja),
Souleymane Sakou (Olympic Niamej),
Boubacar Talatou (AmaZulu/RPA),
Mohamed Wonkoye (ASEC Mimosas/WKS).

napastnicy
Alhassane Issoufou (Wydad de Fès/Maroko),
Daouda Kamilou (JS Saoura/Algieria),
Moussa Maazou (Étoile du Sahel/Tunezja),
Modibo Sidibé (brak klubu).

DRK

trener: Claude Le Roy (Francja).

bramkarze
Robert Muteba Kidiaba (TP Mazembe),
Bakala Landu (MK Etanchéité),
Parfait Mandanda (Charleroi/Belgia).

obrońcy
Jean Kasusula (TP Mazembe),
Larrys Mabiala (Karabükspor/Turcja),
Chancel Mbemba Mangulu (Anderlecht/Belgia),
Cédric Mongongu (Évian/Francja),
Issama Mpeko (AS Vita Club),
Landry Mulemo (Courtrai/Belgia),
Gabriel Zakuani (Peterborough United/Anglia).

pomocnicy
Mulota Kabangu (TP Mazembe),
Alain Kaluyituka (Al Kharitiyat/Katar),
Cédric Makiadi (Freiburg/Niemcy),
Kisombe Makuntima (DC Motema Pembe),
Zola Matumona (Mons/Belgia),
Youssouf Mulumbu (West Bromwich/Anglia).

napastnicy
ves Diba Ilunga (Al-Raed/Arabia Saudyjska),
Déo Kanda (TP Mazembe),
Lomana Trésor LuaLua (Karabükspor/Turcja),
Budge Manzia (Shark XI),
Dieumerci Mbokani (Anderlecht/Belgia),
Trésor Mputu (TP Mazembe),
Luvumbu Nzinga (SC Rojolu).

Grupa C

Zambia

trener: Hervé Renard (Francja).

bramkarze
Danny Munyao (Red Arrows),
Kennedy Mweene (Free State Stars/RPA),
Joshua Titima (Power Dynamos).

obrońcy
Hijani Himoonde (TP Mazembe/DR Konga),
Francis Kasonde (TP Mazembe/DR Konga),
Emmanuel Mbola (Porto/Portugalia),
Joseph Musonda (Golden Arrows/RPA),
Davies Nkausu (SuperSport United/RPA),
Nathan Sinkala (TP Mazembe/DR Konga),
Stoppila Sunzu (TP Mazembe/DR Konga).

pomocnicy
Isaac Chansa (Henan Jianye/Chiny),
Noah Chivuta (Free State Stars/RPA),
Rainford Kalaba (TP Mazembe/DR Konga),
Felix Katongo (Petro Atletico/Angola),
Chisamba Lungu (Urał Swierdłowskaja obłast/Rosja),
Mukaka Mulenga (Red Arrows),
William Njovu (Hapoel Beer Szewa/Izrael),
Jonas Sakuwaha (Al-Merreikh/Sudan).

napastnicy
James Chamanga (Lioaning Whowin/Chiny),
Christopher Katongo (Henan Jianye/Chiny),
Emmanuel Mayuka (Southampton/Anglia),
Collins Mbesuma (Orlando Pirates/RPA),
Jacob Mulenga (Utrecht/Holandia).

Nigeria
trener:  Stephen Keshi.

bramkarze
Chigozie Agbim (Enugu Rangers),
Austin Ejide (Hapoel Beer Szewa/Izrael),
Vincent Enyeama (Maccabi Tel-Awiw/Izrael).

obrońcy
Efe Ambrose (Celtic/Szkocja),
Uwa Elderson Echiéjilé (Braga/Portugalia),
Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves),
Godfrey Oboabona (Sunshine Stars),
Kenneth Omeruo (ADO Den Haag/Holandia),
Juwon Oshaniwa (Aszdod/Izrael),
Joseph Yobo (Fenerbahçe/Turcja).

pomocnicy
Reuben Gabriel (Kano Pillars),
Nosa Igiebor (Betis/Hiszpania),
Sunday Mba (Enugu Rangers),
John Obi Mikel (Chelsea/Anglia),
Victor Moses (Chelsea/Anglia),
Nwankwo Obiorah (Padova/Włochy),
Fegor Ogude (Vålerenga/Norwegia),
Ogenyi Onazi (Lazio/Włochy),
Ejike Uzoenyi (Enugu Rangers).

napastnicy
Emmanuel Emenike (Spartak Moskwa/Rosja),
Brown Ideye (Dynamo Kijów/Ukraina),
Ahmed Musa (CSKA Moskwa/Rosja),
Ikechukwu Uche (Villarreal/Hiszpania).

Burkina Faso
trener: Paul Put (Belgia).

bramkarze
Daouda Diakité (Lierse/Belgia),
Germain Sanou (Saint-Étienne/Francja),
Abdoulaye Soulama (Asante Kotoko/Ghana).

obrońcy
Bakary Koné (Lyon/Francja),
Keba Paul Koulibaly (Dinamo Bukareszt/Rumunia),
Saïdou Panandétiguiri (Royal Antwerp/Belgia),
Mohamed Koffi (PetroJet/Egipt),
Henri Traoré (AshantiGold/Ghana),

pomocnicy
Wilfried Balima (Sheriff Tiraspol/Mołdawia),
Charles Kaboré (Marsylia/Francja),
Djakaridja Koné (Évian/Francja),
Florent Rouamba (Sheriff Tiraspol/Mołdawia),
Jonathan Pitroipa (Rennes/Francja),
Abdou Razack Traoré (Al-Ittifaq/Arabia Saudyjska),
Wilfried Sanou (Kyoto Sanga/Japonia),
Ali Rabo (El-Shorta/Egipt),
Prejuce Nakoulma (Górnik Zabrze/Polska),
Issouf Ouattara (Czernomorec Burgas/Bułgaria).

napastnicy
Aristide Bancé (FC Augsburg/Niemcy),
Moumouni Dagano (Al-Sailiya/Katar),
Hugues-Wilfried Dah (Al-Thaid/ZEA),
Pan Pierre Koulibaly (Montegnée/Belgia),
Alain Traoré (Lorient/Francja),

Etiopia
trener:  Sewnet Bishaw.

bramkarze
Sisay Bancha (Ethiopian Coffee),
Zerihun Tadele (St. George),
Jemal Tassew (Dedebit).

obrońcy
Berhanu Bogale (Dedebit),
Abebaw Butako (St. George),
Degu Debebe (St. George),
Biadgelegn Elias (St. George),
Alula Girma (St. George),
Aynalem Hailu (Dedebit),
Siyoum Tesfaye (Dedebit).

pomocnicy
Mengistu Assefa (Dedebit),
Shimelis Bekele (St. George),
Dawit Estifanos (Ethiopian Coffee),
Addis Hintsa (Dedebit),
Asrat Megersa (EEPCO),
Yussuf Saleh (Syrianska FC/Szwecja),
Menyahel Teshome (Dedebit),
Yared Zenabu (St. George).

napastnicy
Adane Girma (St. George),
Fuad Ibrahim (Minnesota Stars/USA),
Getaneh Kebede (Dedebit),
Oumed Oukri (Defence),
Saladin Said (Wadi Degla/Egipt).

Grupa D

Wybrzeże Kości Słoniowej
trener:  Sabri Lamouchi (Francja).

bramkarze
Boubacar Barry (Lokeren/Belgia),
Daniel Yeboah (Dijon/Francja),
Badra Ali Sangaré (Séwé Sports de San Pedro).

obrońcy
Souleymane Bamba (Trabzonspor/Turcja),
Arthur Boka (Stuttgart/Niemcy),
Emmanuel Eboué (Galatasaray/Turcja),
Igor Lolo (Kubań Krasnodar/Rosja),
Siaka Tiéné (PSG/Francja),
Kolo Touré (Manchester City/Anglia),
Ismaël Traoré (Brest/Francja).

pomocnicy
Max Gradel (Saint-Étienne/Francja),
Abdul Razak (Manchester City/Anglia),
Romaric (Real Saragossa/Hiszpania),
Cheikh Tioté (Newcastle/Anglia),
Yaya Touré (Manchester City/Anglia),
Didier Zokora (Trabzonspor/Turcja).

napastnicy
Wilfried Bony (Vitesse/Holandia),
Didier Drogba (Shanghai Shenhua/Chiny),
Gervinho (Arsenal/Anglia),
Salomon Kalou (Lille/Francja),
Didier Konan Ya (Hannover/Niemcy),
Arouna Koné (Wigan/Anglia),
Lacina Traoré (Anży/Rosja).

Tunezja
trener: Sami Trabelsi

bramkarze
Aymen Mathlouthi (Étoile du Sahel),
Farouk Ben Mustapha (Bizertin),
Moez Ben Cherifia (Espérance).

obrońcy
Aymen Abdennour (Toulouse/Francja),
Anis Boussaïdi (Tawrija Symferopol/Ukraina),
Khalil Chammam (Espérance),
Chamseddine Dhaouadi (Étoile du Sahel),
Fatah Gharbi (Sfaxien),
Walid Hichri (Espérance),
Bilel Ifa (Club Africain).

pomocnicy
Hatten Baratli (Club Africain),
Oussama Darragi (FC Sion/Szwajcaria),
Chadi Hammami (Kuwait SC/Kuwejt),
Wahbi Khazri (Bastia/Francja),
Youssef Msakni (Lekhwiya/Katar),
Khaled Mouelhi (Espérance),
Mejdi Traoui (Espérance),
Wissem Ben Yahia (Mersin İdmanyurdu/Turcja).

napastnicy
Fakhreddine Ben Youssef (Sfaxien),
Zouheir Dhaouadi (brak klubu),
Hamdi Harbaoui (Lokeren/Belgia),
Issam Jemâa (Kuwait SC/Kuwejt),
Saber Khelifa (Évian/Francja).

Algieria
trener:  Vahid Halilhodžić (Bośnia i Hercegowina).

bramkarze
Azzedine Doukha (USM El Harrach),
Raïs M’Bolhi (Krylja Sowietow/Rosja),
Cédric Si Mohamed (JSM Béjaïa).

obrońcy
Essaïd Belkalem (JS Kabylie),
Liassine Cadamuro (Real Sociedad/Hiszpania),
Faouzi Ghoulam (Saint-Étienne/Francja),
Carl Medjani (Ajaccio/Francja),
Rafik Halliche (Académica de Coimbra/Portugalia),
Djamel Mesbah (Milan/Włochy), Ali Rial (JS Kabylie).

pomocnicy
Yacine Bezzaz (CS Constantine),
Hamer Bouazza (Racing Santander/Hiszpania),
Ryad Boudebouz (Sochaux/Francja),
Sofiane Feghouli (València/Hiszpania),
Adlène Guedioura (Nottingham Forest/Anglia),
Foued Kadir (Marsylia/Francja),
Mehdi Lacen (Getafe/Hiszpania),
Khaled Lemmouchia (Club Africain/Tunezja),
Medhi Mostefa (Ajaccio/Francja),
Saad Tedjar (USM Algier).

napastnicy
Mohamed Amine Aoudia (ES Sétif),
El Arbi Hillel Soudani (Vitoria Guimarães/Portugalia),
Islam Slimani (CR Belouizdad).

Togo
trener: Didier Six (Francja).

bramkarze
Baba Tchagouni (Dijon/Francja),
Mawugbé Atsou (Maranatha).

obrońcy
Abdoul-Gafar Mamah (Dacia Kiszyniów/Mołdawia),
Daré Nibombé (Boussu Dour/Belgia),
Serge Akakpo (MŠK Žilina/Słowacja),
Kokou Donou (Maranatha),
Sadat Ouro-Akoriko (Free State Stars/RPA),
Vincent Bossou (Becamex Binh Duong/Wietnam),
Dakonam Djene (Coton Sport/Kamerun).

pomocnicy
Floyd Ayité (Brest/Francja),
Moustapha Salifou (brak klubu),
Komlan Amewou (Nîmes/Francja).
Alaixys Romao (Lorient/Francja),
Prince Segbefia (Auxerre/Francja),
Sapol Mani (CA Batna/Algieria),
Dové Wome (Free State Stars/RPA),
Kodjo Amétépé (Mounana/Gabon).

napastnicy
Emmanuel Adebayor (Tottenham/Anglia),
Jonathan Ayité (Brest/Francja),
Serge Gakpé (Nantes/Francja),
Kalen Damessi (Lille/Francja),
Mèmè Placca Fessou (OC Agaza).

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*