Komiks o argentyńskich kibicach Barras

barras komiks

Komiks o argentyńskich kibicach Barras

BARRAS Emilia Utrery – przybyli do Polski w lutym tego roku i od razu zdobyli serca  fanów komiksu i futbolu. Rwana, szybka akcja i barwni bohaterowie-kibice – od  piątoligowego Yupanqui po słynną na cały świat River Plate – intrygowali i budzili  ciekawość. Druga część komiksu, zaczyna splatać ze sobą luźno naszkicowane  wątki z pierwszego zeszytu. Wiemy już, kto stoi za brakiem broni w barrios. Wiemy  też, że już wkrótce dojdzie do konfrontacji… ale jaki cel przyświeca spiskowcom?

Drugi zeszyt Barras dostępny będzie od 11 kwietnia w dobrych sklepach i  serwisach kibicowskich, komiksowych, i na stronie Wydawnictwa – Mandioca.pl.  BARRAS to coś więcej niż opowieść o ultrasach z Argentyny znanych z tego, że  robią najlepszą oprawę na świecie. Wartka akcja, brutalny język ulicy, rysunki,  których czarno-biała kreska pulsuje mocą i energią.

Autor lubi bawić się  konwencją i wbić muskuły superbohaterów w stroje ultrasów, łatwość tworzenia  karykaturalnych rysunków ma zadziwiającą – jak na grafficiarza i tatuażystę  przystało. Do końca roku na rynku pojawi się wszystkie 6 zeszytów serii, a w 2018 –  7. zeszyt, w którym Barras spotkają się z polskimi kibicami.

Wydawnictwo Mandioca to powstała w 2016 roku oficyna specjalizująca się Ameryce Łacińskiej.  Jak mówią sami jej twórcy: Mandioca czyli maniok – znajdziemy go na każdym stole w Brazylii,  Argentynie, Chile, Urugwaju… Dla nas to też chleb powszedni. Śledzimy uważnie to, co się wydaje  w tych krajach. Jeśli wpadnie nam w oko, sprowadzamy do Polski.

 

Dane techniczne

Scenariusz: Emilio Utrera

Rysunki: Emilio Utrera

Wydanie: I

Data wydania: kwiecień 2017

Seria: BARRAS

Oryginał: 2013

Tłumaczenie: Marek Cichy

Liternictwo: Robert Sienicki

Redaktor serii: Bartłomiej Rabij

Druk: czarno-biały

Oprawa: miękka

Format: 295×205 mm

Stron: 24

Cena: 15 zł

Wydawnictwo: Mandioca

ISBN: 978-83- 947199-1- 3

 

Wydawnictwo Mandioca

Grochowska 258/260 lok 21
tel. 696450267

tel. 601292883

04-398 Warszawa redakcja@mandioca.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *