Mistrzostwa Świata 2018- Eliminacje Afryka

mundial2018Mistrzostwa Świata Rosja 2018- eliminacje

Afryka

O turnieju Klasyfikacja i historia Strzelcy Stadiony Wyniki

 Wybierz strefę eliminacji:

CONCACAF
Ameryka Płd.
Europa
Azja Afryka
Oceania

Afryka:

W pierwszej rudzie 26 najniżej sklasyfikowanych drużyn w Rankingu FIFA utworzyło 13 par z których zwycięzcy awansowały do rundy 2, mecze pierwszego etapu odbyły się od 5 do 13 października 2015. W drugim etapie eliminacji oprócz 13 drużyn z I rundy udział wzięły pozostałe 27 reprezentacje, utworzono 20 par które rozegrały mecz i rewanż, zwycięzcy awansowali do rundy 3  w której zostało utworzonych 5 grup po 4 drużyny każda, zwycięzcy grup awansują do Mundialu w 2018 roku.

I runda:

(mecz nr 1) 9.10 14.30 Somalia-Niger 0-2
13.10 17.00 Niger Somalia 4-0 awans: Niger

(2) 7.10 15.30 Sudan Południowy-Mauretania 1-1
13.10 19.00 Mauretania-Sudan Południowy 4-0 awans: Mauretania

(3) 9.10 19.00 Gambia-Namibia 1-1
13.10 17.00 Namibia-Gambia 2-1 awans: Namibia

(4) 8.10 17.00 Wyspy Świętego Tomasza i Książęca-Etiopia 1-0
11.10 15.00 EtiopiaWyspy Świętego Tomasza i Książęca 3-0 awans: Etiopia

(5) 10.10 16.30 Czad-Sierra Leone 1-0
13.10 16.00 Sierra Leone-Czad 2-1 awans: Czad

(6) 8.10 14.00 Komory-Lesotho 0-0
13.10 18.00 Lesotho-Komory 1-1 awans: Komory

(7) 9.10 15.00 Dżibuti-Suazi 0-6
17.10 19.00 SuaziDżibuti 2-1 awans: Suazi (w pierwotnym terminie 13.10 ale został przełożony)

(8) 10.10 15.00 Erytrea-Botswana 0-2
13.10 19.00 BotswanaErytrea 3-1 awans: Botswana

(9) 7.10 14.30 Seszele-Burundi 0-1
13.10 15.00 BurundiSeszele 2-0 awans: Burundi

(10) 8.10 18.00 Liberia-Gwinea Bissau 1-1
13.10 18.00 Gwinea BissauLiberia 1-3 awans: Liberia

(11) 10.10 13.30 Republika Środkowoafrykańska- Madagaskar 0-3
13.10 13.30 MadagaskarRepublika Środkowoafrykańska 2-2 awans: Madagaskar

(12) 7.10 16.30 Mauritius-Kenia 2-5
11.10 15.00 KeniaMauritius 0-0 awans: Kenia

(13) 7.10 15.00 Tanzania-Malawi 2-0
11.10 14.00 MalawiTanzania 1-0 awans: Tanzania

II runda: listopad 2015

13.11 16.00 Niger- Kamerun 0-3
17.11 15.00 Kamerun-Niger 0-0 awans: Kamerun

13.11 18.00 Mauretania- Tunezja 1-2
17.11 18.00 Tunezja-Mauretania 2-1 awans: Tunezja

12.11 15.00 Namibia- Gwinea 0-1
15.11 19.00 Gwinea-Namibia 2-0 awans: Gwinea

14.11 14.00 Etiopia- Kongo 3-4
17.11 15.30 Kongo-Etiopia 2-1 awans: Kongo

14.11 15.30 Czad- Egipt 1-0
17.11 17.30 Egipt-Czad 4-0 awams: Egipt

13.11 13.00 Komory- Ghana 0-0
17.11 16.00 Ghana-Komory 2-0 awans: Ghana

13.11 18.00 Suazi- Nigeria 0-0
17.11 16.00 Nigeria-Suazi 2-0 awans: Nigeria

14.11 15.00 Botswana- Mali 2-1
17.11 20.00 Mali-Botswana 2-0 awans: Mali

12.11 14.30 Burundi- DR Kongo 2-3
15.11 15.30 DR Kongo-Burundi 2-2 awans DR Kongo

13.11 17.00 Liberia- WKS 0-1
17.11 18.00 WKS-Liberia 3-0 awans: WKS

13.11 12.30 Madagaskar- Senegal 2-2
17.11 20.00 Senegal-Madagaskar 3-0 awans: Senegal

13.11 14.00 Kenia- Zielony Przylądek 1-0
17.11 20.00 Zielony Przylądek-Kenia 2-0 awans: Zielony Przylądek

14.11 14.30 Tanzania- Algieria 2-2
17.11 17.15 Algieria-Tanzania 7-0 awans: Algieria

11.11 20.00 Sudan-Zambia 0-1
15.11 14.00 Zambia-Sudan 2-0 awans: Zambia

13.11 14.30 Libia-Rwanda 1-0
17.11 14.30 Rwanda-Libia 1-3 awans: Libia

12.11 19.00 Maroko-Gwinea Równikowa 2-0
15.11 16.00 Gwinea Równikowa-Maroko 1-0 awans: Maroko

11.11 18.00 Mozambik-Gabon 1-0
14.11 18.00 Gabon-Mozambik 1-0 karne: 4-3 awans: Gabon

12.11 16.00 Benin-Burkina Faso 2-1
17.11 19.00 Burkina Faso-Benin 2-0 awans: Burkina Faso

12.11 16.30 Togo-Uganda 0-1
15.11 14.00 Uganda-Togo 3-0 awans: Uganda

13.11 15.30 Angola-RPA 1-3
17.11 18.00 RPA-Angola 1-0 awans: RPA

III runda: 3 Październik 2016- 7 listopad 2017

20 zespołów z II rundy zostanie podzielonych na 5 grup po 4 każda, zwycięzcy awansują do Mundialu

grupa A:  

l.p drużyna m br. pkt.
1. Tunezja 4 7-3 10
2. DR Konga 4 9-5 7
3. Gwinea 4 4-7 3
4. Libia 4 3-8 3

8.10 19:30 DR Konga-Libia 4-0
9.10 19:00 Tunezja-Gwinea 2-0

11.11 20:00  Libia-Tunezja 0-1
13.11 18:30 Gwinea-DR Konga 1-2

31.08 19:00 Gwinea-Libia 3-2
1.09 22:00 Tunezja-DR Konga 2-1

4.09 21:00 Libia-Gwinea 1-0
5.09 19:30 DR Konga-Tunezja 2-2

7.10 19:00 Libia-DR Konga
7.10 19:00 Gwinea-Tunezja

6.11 Tunezja-Libia
6.11 DR Konga-Gwinea

grupa B:

l.p drużyna m br. pkt.
1. Nigeria 4 10-3 10
2. Zambia 4 6-4 7
3. Kamerun 4 3-7 3
4. Algieria 4 3-8 1

9.10 14:30 Zambia-Nigeria 1-2
9.10 21:30 Algieria-Kamerun 1-1

12.11 16:00 Kamerun-Zambia 1-1
12.11 17:00 Nigeria-Algieria 3-1

1.09 18:00 Nigeria-Kamerun 4-0
2.09 15:00 Zambia-Algieria 3-1

5.09 21:30 Algieria-Zambia  0-1
4.09 19:00 Kamerun-Nigeria 1-1

7.10 18:00 Nigeria-Zambia
7.10 18:00 Kamerun-Algieria

6.11 Zambia-Kamerun
6.11 Algieria-Nigiera

 

grupa C: 

l.p drużyna m br. pkt.
1. WKS 4 7-3 7
2. Maroko 4 6-0 6
3. Gabon 4 2-4 5
4. Mali 4 1-9 2

8.10 17:00 Gabon-Maroko 0-0
8.10 20:00 WKS-Mali 3-1

12.11 19:30 Mali-Gabon 0-0
12.11 21:00 Maroko-WKS 0-0

2.09 18:00 Gabon-WKS 0-3
1.09 22:00 Maroko-Mali 6-0

5.09 21:00 Mali-Maroko 0-0
5.09 19:30 WKS-Gabon 1-2

6.10 21:00 Mali-WKS
7.10 21:00 Maroko-Gabon

6.11 Gabon-Mali
6.11 WKS-Maroko

grupa D: 

l.p drużyna m br. pkt.
1. Burkina Faso 4 5-3 6
2. Zielony Przylądek 4 4-6 6
3. Senegal 4 5-4 5
4. RPA 4 5-6 4

8.10 20:00 Burkina Faso-RPA 1-1
8.10 22:00 Senegal-Zielony Przylądek 2-0

12.11 14:00 RPA-Senegal 2-1
12.11 18:00 Zielony Przylądek-Burkina Faso 0-2

1.09 20:30 Zielony Przylądek-RPA 2-1
2.09 22:00 Senegal-Burkina Faso 0-0

5.09 19:00 RPA-Zielony Przylądek 1-2
5.09 20:00 Burkina Faso-Senegal 2-2

7.10 19:30 Zielony Przylądek-Senegal
7.10 15:00 RPA-Burkina Faso

6.11 Senegal-RPA
6.11 Burkina Faso-Zielony Przylądek

grupa E: 

l.p drużyna m br. pkt.
1. Egipt 4 5-2 9
2. Uganda 4 2-1 7
3. Ghana 4 6-4 5
4. Kongo 4 3-9 1

7.10 17:30 Ghana-Uganda 0-0
9.10 16:30 Kongo-Egipt 1-2

12.11 14:00 Uganda-Kongo 1-0
13.11 17:00 Egipt-Ghana 2-0

1.09 17:30   Ghana-Kongo 1-1
31.08 15:00 Uganda-Egipt 1-0

5.09 16:30 Kongo-Ghana 1-5
5.09 20:00 Egipt-Uganda 1-0

8.10 19:00 Egipt-Kongo
7.10 15:00 Uganda-Ghana

6.11 Ghana-Egipt
6.11 Kongo-Uganda