Mistrzostwa Świata 2018- Eliminacje Azja

mundial2018Mistrzostwa Świata Rosja 2018- eliminacje

Azja

O turnieju Klasyfikacja i historia Strzelcy Stadiony Wyniki

 Wybierz strefę eliminacji:

CONCACAF
Ameryka Płd.
Europa
Azja Afryka
Oceania

Azja:

Eliminacje do mundialu w Rosji są zarówno eliminacjami do Pucharu Azji 2019.  W pierwszym etapie eliminacji udział wzięło 12 najniżej sklasyfikowanych reprezentacji, 6 z nich awansowało do 2 rundy gdzie rywalizację rozpoczęły pozostałe drużyny- zespoły podzielono na 8 grup po 5 zespołów każda, do ostatniego etapu kwalifikacji  oraz do Pucharu Azji 2019 awansowali zwycięzcy grup i 4 najlepsze zespoły z drugich miejsc.

W 3 rundzie  utworzono dwie grupy po 6 reprezentacji, do mundialu awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy a zespoły z 3 miejsc zagrają ze sobą baraż o udział w barażach interkontynentalnych których stawką będzie awans do turnieju w Rosji.

I runda eliminacji Mistrzostw Świata 2018 i Pucharu Azji 2019:
12-17 marca

12 marca 17 marca (pogrubienie-awans)
Indie-Nepal 2-0
Jemen-Pakistan 3-1
Timor Wschodni-Mongolia 4-1
Kambodża-Macau 3-0
Chińskie Tajpej-Brunei 0-1
Sri Lanka-Bhutan 0-1
Mongolia-Timor Wschodni 0-1
Macau-Kambodża 1-1
Bhutan-Sri Lanka 2-1
Brunei-Chińskie Tajpei 0-2
Nepal-Indie 0-0
Jemen-Pakistan mecz rewanżowy został przełożony z powodów bezpieczeństwa

II runda eliminacji Mistrzostw Świata 2018 i Pucharu Azji 2019:
11 czerwca 2015 –  29 marca 2016

40 zespołów- 8 grup po 5 zespołów każda- podział odbędzie się 14 kwietnia (godziny wg czasu polskiego)

Do ostatniego etapu kwalifikacji Mundialu 2018  oraz do Pucharu Azji 2019 awansowali:
Arabia Saudyjska, Australia, Katar, Iran, Japonia, Tajlandia, Korea Południowa, Uzbekistan, Irak, Syria, ZEA, Chiny

Grupa A: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Palestyna, Timor Wschodni, Malezja

W tabeli kolejno: mecze, bramki, punkty

1. Arabia Saudyjska 8 | 28-4 | 20
2. ZEA 8 | 25-4 | 17
3. Palestyna 8 | 22-6 | 12
4. Malezja 8 | 3-30| 4
5. Timor Wschodni 8 | 2-36 | 2

1 kolejka

Malezja-Timor Wschodni 1-1 11.06 14.45

Palestyna-Arabia Saudyjska 3-2 11.06 17.00

2 kolejka

Timor Wschodni- ZEA 0-1 16.06 10.00

Malezja-Palestyna 0-6 16.06 14.45

3 kolejka

Arabia Saudyjska-Timor Wschodni 7-0 3.09 19.40

ZEA-Malezja 10-0 3.09 17.15

4 kolejka

Malezja-Arabia Saudyjska 0-3 walk. (przerwany przy 1-2) 8.09 14.45

Palestyna-ZEA 0-0 8.09 16.00

5 kolejka

Timor Wschodni-Palestyna 1-1 15.00

Arabia Saudyjska-ZEA 2-1 8.10 19.00

6 kolejka

Palestyna-Arabia Saudyjska 0-0 9.11 15:00

Timor Wschodni-Malezja 0-1

7 kolejka


Palestyna-Malezja 6-0 12.11 15:00

ZEA-Timor Wschodni 8-0 12.11 15:15

8 kolejka

Timor Wschodni- Arabia Saudyjska 0-10 17.11 8.00

Malezja-ZEA 1-2 17.11 13.45

9 kolejka

ZEA-Palestyna 2-0 24.03 16.00

Arabia Saudyjska-Malezja 2-0 24.03 16.00

10 kolejka

Palestyna-Timor Wschodni  7-0 29.03 16.00

ZEA-Arabia Saudyjska 1-1 29.03 17.00

Grupa B: Australia, Jordania, Tadżykistan, Kirgistan, Bangladesz

1. Australia 8 | 29-4 | 21
2. Jordania 8 | 21-7 | 16
3. Kirgistan 8 | 10-8 | 14
4. Tadżykistan 8 | 9-20 | 5
5. Bangladesz  8 | 2-32 | 1

1 kolejka

Bangladesz-Kirgistan 1-3 11.06 11.00

Tadżykistan-Jordania 1-3 11.06 17.00

2 kolejka

Bangladesz-Tadżykistan 1-1 16.06 11.00

Kirgistan-Australia 1-2 16.06 17.00

3 kolejka

Australia-Bangladesz 5-0 3.09 13.00

Jordania-Kirgistan 0-0 3.09 18.00

4 kolejka

Bangladesz- Jordania 0-4 8.09 14.00

Tadżykistan-Australia 0-3 8.09 15.00

5 kolejka

Kirgistan-Tadżykistan 2-2 8.10 16.00

Jordania-Australia 2-0 16.00

6 kolejka

Kirgistan-Bangladesz 2-0 13.10 16.00

Jordania-Tadżykistan 3-0 13.10 18.00

7 kolejka

Australia-Kirgistan 3-0 12.11 10:00

Tadżykistan-Bangladesz 5-0 12.11 13:00

8 kolejka

Bangladesz-Australia 0-4 17.11 12:30

Kirgistan-Jordania 1-0 17.11 15:00

9 kolejka

Australia-Tadżykistan 7-0 24.03 10.00

Jordania-Bangladesz 8-0 24.03 13.30

10 kolejka

Australia-Jordania 5-1 29.03 12.00

Tadżykistan-Kirgistan 0-1  29.03 15.00

Grupa C: Chiny, Katar, Malediwy, Bhutan, Hongkong

1. Katar 8 | 29-4 | 21
2. Chiny 8 | 27-1 | 17
3. Hong Kong 8 | 13-5 | 14
4. Malediwy 8 | 8-20 | 6
5. Bhutan 8 | 5-52 | 0

1 kolejka

Hongkong-Bhutan 7-0 11.06 14.00

Malediwy-Katar 0-1 11.06 18.00

2 kolejka

Bhutan-Chiny 0-6 16.06 12.00

Hongkong-Malediwy 2-0 16.06 14.00

3 kolejka

Katar-Bhutan 15-0 3.09 18.00

Chiny-Hongkong 0-0 3.09 13.35

4 kolejka

Malediwy-Chiny 0-3 8.09 13.35

Hongkong-Katar 2-3 8.09 14.00

5 kolejka

Bhutan-Malediwy 3-4 8.10 14.00

Katar-Chiny 1-0 8.10 17.30

6 kolejka

Bhutan-Hong Kong 0-1 13.10 14.00

Katar-Malediwy 4-0 13.10 17.30

7 kolejka

Chiny-Bhutan 12-0 12.11 12:35

Malediwy-Hong Kong 0-1 12.11 15:50

8 kolejka

Bhutan-Katar 0-3 17.11 13:00

Hong Kong-Chiny 0-0 17.11 13:00

9 kolejka

Chiny-Malediwy 4-0 24.03 12.35

Katar-Hong Kong 2-0 24.03 17.00

10 kolejka

Chiny-Katar 2-0 29.03 13.35

Malediwy-Bhutan 4-2 29.03 18.00

Grupa D: Iran, Oman, Indie, Turkmenistan, Guam

1. Iran 8 | 26-3 | 20
2. Oman 8 | 11-7 | 14
3. Turkmenistan 8 | 10-11 | 13
4. Guam 8| 3-16 | 7
5. Indie 8 | 5-18 | 3

1 kolejka

Guam-Turkmenistan 1-0 11.06 8.15

Indie-Oman 1-2 11.06 15.30

2 kolejka

Guam-Indie 2-1 16.06 8.15

Turkmenistan-Iran 1-1 16.06 15.00

3 kolejka

Oman-Turkmenistan 3-1 3.09 17.00

Iran-Guam 6-0 3.09 16.30

4 kolejka

Guam-Oman 0-0 8.09 8.00

Indie-Iran 0-3 8.09 15.30

5 kolejka

Turkmenistan-Indie 2-1 8.10 15.00

Oman-Iran 1-1 8.10 16.30

6 kolejka

Turkmenistan-Guam 1-0 13.10 15.00

Oman-Indie 3-0 13.10 16.30

7 kolejka

Iran-Turkmenistan 3-1 12.11 12:30

Indie-Guam 1-0 12.11 14.30

8 kolejka

Guam-Iran 0-6 18.11 6:30

Turkmenistan-Oman 2-1 17.11 14:00

9 kolejka

Oman-Guam 1-0 24.03 16.00

Iran-Indie 4-0 24.03 16.30

10 kolejka

Indie-Turkmenistan 1-2 29.03 15.30

Iran-Oman 2-0 29.03 17.30

Grupa E: Japonia, Syria, Afganistan, Singapur, Kambodża

1. Japonia 8 | 27-0 | 22
2. Syria 8 | 26-11 | 18
3. Singapur 8 | 9-9 | 10
4. Afganistan 8 | 8-24 | 9
5. Kambodża 8 | 1-27 | 0

1 kolejka

Kambodża-Singapur 0-4 11.06 13.30

Afganistan-Syria 0-6 11.06 17.30

2 kolejka

Japonia-Singapur 0-0 16.06 12.30

Kambodża-Afganistan 0-1 16.06 13.30

3 kolejka

Japonia-Kambodża 3-0 3.09 12.26

Syria-Singapur 1-0 3.09 18.00

4 kolejka

Kambodża-Syria 0-6 8.09 13.30

Afganistan-Japonia 0-6 8.09 14.25

5 kolejka

Singapur-Afganistan 1-0 8.10 14.00

Syria-Japonia 0-3 8.10 15.00

6 kolejka

Singapur-Kambodża 2-1 13.10 14.00

Syria-Afganistan 5-2 13.10 18.00

7 kolejka

Singapur-Japonia 0-3 12.11 12:15

Afganistan-Kambodża 3-0 12.11 11:30

8 kolejka

Singapur-Syria 1-2 17.11 13:00

Kambodża-Japonia 0-2 17.11 13:14

9 kolejka

Japonia-Afganistan 5-0  24.03 11.30

Syria-Kambodża 6-0 24.03 17.00

10 kolejka

Japonia-Syria 5-0  29.03 12.30

Afganistan-Singapur 2-1 29.03 13.30

Grupa F: Irak, Wietnam, Tajlandia, Tajwan, Indonezja-zawieszona w prawach członkowskich

1. Tajlandia 6 | 14-6 | 14
2. Irak 6 | 13-6 | 12
3. Wietnam 6 | 7-8 | 7
4. Tajwan 6 | 5-19 | 0

–   Indonezja

1 kolejka

Tajlandia-Wietnam 1-0 24.05 14.00

Tajwan- Indonezja 11.06 13.00 -nie odbył się ponieważ Indonezja została zawieszona w członkostwie FIFA

2 kolejka

Indonezja-Irak 16.06 -nie odbył się ponieważ Indonezja została zawieszona w członkostwie FIFA

Tajwan-Tajlandia 0-2 13.30

3 kolejka

Irak-Tajwan 5-1 3.09 14.30

Wietnam-Indonezja 3.09 nie odbył się ponieważ Indonezja została zawieszona w członkostwie FIFA

4 kolejka

Tajwan- Wietnam 1-2 8.09 13.00

Tajlandia-Irak 2-2 8.09 14.00

5 kolejka

Wietnam-Irak 1-1 8.10 14.00

6 kolejka

Wietnam-Tajlandia 0-3 13.10 14.00

7 kolejka

Tajlandia-Wietnam 4-2 12.11 13:00

8 kolejka

Wietnam-Irak 0-2 17.11 12:00

9 kolejka

Wietnam-Tajwan 4-1 24.03 13.00

Irak-Tajlandia 2-2 24.03 16.00

10 kolejka

Irak-Wietnam 1-0 29.03 17.00

Grupa G: Korea Południowa, Kuwejt, Liban, Mjanma, Laos

1. Korea Płd. 7 | 24-0 | 21
2. Liban 8 | 12-6 | 11
3. Kuwejt 6 | 12-4 | 10
4. Mjanma 8 | 9-21 | 8
5. Laos 7 | 3-29 | 1

1 kolejka

Liban-Kuwejt 0-1 11.06 16.00

Laos-Mjanma 2-2 11.06 14.00

2 kolejka

Laos-Liba 0-2 16.06 14.00

Mjanma-Korea Płd. 0-2 14.00

3 kolejka

Korea Płd.-Laos 8-0 3.09 13.00

Kuwejt-Mjanma 9-0 3.09 19.00

4 kolejka

Laos-Kuwejt 0-2 8.09 14.00

Liban-Korea Płd. 0-3 8.09 16.00

5 kolejka

Mjanma-Liban 0-2 8.10 19.00

Kuwejt-Korea Płd. 0-1 8.10 16.55

6 kolejka

Mjanma-Laos 3-1 13.10 14.00

Kuwejt-Liban 0-0 13.10 18.30

7 kolejka

Korea Płd.-Mjanma 4-0 12.11 12:00

Liban-Laos 7-0 12.11 16:00

8 kolejka

Laos-Korea Płd. 0-5 17.11 13:00

Mjanma-Kuwejt 3-0 walkower

9 kolejka

Korea Płd.-Liban 1-0 24.03 12.00

Kuwejt-Laos  – 24.03 16.35

10 kolejka

Korea Płd.-Kuwejt – 29.03 13.00

Liban-Mjanma 1-1 29.03 14.00

Grupa H: Uzbekistan, Bahrajn, Filipiny, Korea Północna, Jemen

1. Uzbekistan 8 | 20-7 | 21
2. Korea Pln. 8 | 14-8 | 16
3. Filipiny 8 | 8-12 | 10
4. Bahrajn 8 | 10-10 | 9
5. Jemen 8 | 2-17 | 3

1 kolejka

Filipiny-Bahrajn 2-1 11.06 14.00

Jemen-Korea Północna 0-1 11.06 18.00

2 kolejka

Korea Północna-Uzbekistan 4-2 16.06 10.00

Jemen-Filipiny 0-2 16.06 18.00

3 kolejka

Uzbekistan-Jemen 1-0 3.09 16.00

Bahrajn-Korea Północna 0-1 3.09 17.40

4 kolejka

Filipiny-Uzbekistan 1-5 8.09 14.00

Jemen-Bahrajn 0-4 8.09 18.00

5 kolejka

Korea Północna-Filipiny 0-0 8.10 9.30

Bahrajn-Uzbekistan 0-4 8.10 17.00

6 kolejka

Korea Północna-Jemen 1-0 13.10 9.00

Bahrajn-Filipiny 2-0 13.10 17.00

7 kolejka

Filipiny-Jemen 0-1 12.11 13:00

Uzbekistan-Korea Północna 3-1 12.11 14:00

8 kolejka

Korea Północna-Bahrajn 2-0 17.11 8:00

Jemen-Uzbekistan 1-3 17.11 16:30

9 kolejka

Uzbekistan-Filipiny 1-0 24.03 14.00

Bahrajn-Jemen 3-0 24.03 16.30

10 kolejka

Filipiny-Korea Północna 3-2 29.03 14.00

Uzbekistan-Bahrajn 1-0 29.03 15.00

III runda (losowanie 12 kwietnia w Kuala Lumpur)

2 grupy po 6 drużyn, 2 najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do Mundialu 2018, zespoły z 3 miejsc zagrają między sobą baraż o udział w barażu interkontynentalnym  z zespołem ze strefy CONCACAF. Mecze zostaną rozegrane między 1 września 2016 a 5 września 2017.

godziny wg czasu polskiego

grupa A:

1. Iran 10 10-2 22
2. Korea Południowa 10 11-10 15
3. Syria 10 9-8 13
4. Uzbekistan 10 6-7 13
5. Chiny 10 8-10 12
6. Katar 10 8-15 7

1 września 2016:
13:00 Korea Południowa-Chiny 3-2
17:00 Uzbekistan-Syria 1-0
18:30 Iran-Katar 2-0

6 września 2016:

15:00 Syria-Korea Południowa 0-0
13:35 Chiny-Iran 0-0
18:00 Katar-Uzbekistan 0-1

6 października 2016:

13:00 Korea Południowa-Katar 3-2
13:35  Chiny-Syria 0-1
15:00 Uzbekistan-Iran  0-1

11 października 2016:
15:00 Uzbekistan-Chiny 2-0
15:45  Iran-Korea Południowa 1-0
18:00 Katar-Syria 1-0

15 listopada 2016:

12:00 Korea Południowa-Uzbekistan 2-1
12:35 Chiny-Katar 0-0
13:00 Syria-Iran 0-0

23 marca 2017:

13:00 Syria-Uzbekistan 1-0
12:35 Chiny-Korea Południowa 1-0
17:00 Katar-Iran 0-1

28 marca 2017:

15:00 Iran-Chiny 1-0
15:00 Uzbekistan-Katar 1-0
13:00 Korea Południowa-Syria 1-0

12-13 czerwca 2017:

12.06 18:45 Iran-Uzbekistan 2-0
13.06  15:45 Syria-Chiny 2-2
13.06 21:00 Katar-Korea Południowa 3-2

31 sierpnia 2017:

31.08 14:00 Chiny-Uzbekistan 1-0
31.08 14:00 Syria-Katar 3-1
31.08 14:00 Korea Południowa-Iran 0-0

5 września 2017:

5.09 17:00 Katar-Chiny 1-2
5.09 17:00 Iran-Syria 2-2
5.09 17:00 Uzbekistan-Korea Południowa 0-0

grupa B:

1. Japonia 10 17-7 20
2. Arabia Saudyjska 10 17-10 19
3. Australia 10 16-11 19
4. ZEA 10 10-13 13
5. Irak 10 11-12 11
6. Tajlandia 10 6-24 2

1 września 2016:
12:30 Australia-Irak 2-0
12:35 Japonia-ZEA 1-2
19:30 Arabia Saudyjska-Tajlandia 1-0

2 września 2016:
17:30 ZEA-Australia 0-1
14:15 Tajlandia-Japonia 0-2
13:00 Irak-Arabia Saudyjska 2-1

6 października 2016:

12:35  Japonia-Irak 2-1
18:00 ZEA-Tajlandia 3-1
19:45  Arabia Saudyjska-Australia 2-2

11 października 2016:

11:00 Australia-Japonia 1-1
14:30 Irak-Tajlandia 4-0
19:45 Arabia-Saudyjska-ZEA 3-0

15 listopada 2016:

11:35 Japonia-Arabia Saudyjska 2-1
13:00 Tajlandia-Australia 2-2
16:20 ZEA-Irak 2-0

23 marca 2017:

13:00 Tajlandia-Arabia Saudyjska  0-3
14:00 Irak-Australia 1-1
16:30 ZEA-Japonia 0-2

28 marca 2017:

12:35 Japonia-Tajlandia 4-0
11:00 Australia-ZEA 2-0
19:30 Arabia Saudyjska-Irak 1-0

8-13 czerwca 2017:

8.06 12:00 Australia-Arabia Saudyjska 3-2
13.06  14:25 Irak-Japonia 1-1
13.06 14:00 Tajlandia-ZEA 1-1

31 sierpnia 2017:

31.08 14:00 Tajlandia-Irak 1-2
29.08 ZEA-Arabia Saudyjska 2-1
31.08 12:35 Japonia-Australia 2-0

5 września 2017:

5.09 16:00 Irak-ZEA 1-0
5.09 12:00 Australia-Tajlandia 2-1
5.09 19:30 Arabia Saudyjska-Japonia 1-0

 

IV runda- baraże

październik 2017

zespoły z trzecich miejsc z rundy III zagrają baraże, zwycięzca zagra dwumecz z zespołem z CONCACAF o awans na Mundial

Syria – Australia