Mistrzostwa Świata 2018- Eliminacje Europa

1mundial2018Mistrzostwa Świata Rosja 2018- eliminacje

Europa

O turnieju Klasyfikacja i historia Strzelcy Stadiony Wyniki

 Wybierz strefę eliminacji:

CONCACAF
Ameryka Płd.
Europa
Azja Afryka
Oceania

Europa:

Drużyny zostały podzielone na dziewięć grup sześciozespołowych (początkowo 7 grup po 6 drużyn i 2 po 5 ale włączono w eliminacje nowych członków UEFA Gibraltar i Kosowo). Do turnieju finałowego bezpośrednio awansują tylko zwycięzcy dziewięciu grup. Osiem najlepszych drużyn z drugich miejsc w grupach (wg bilansu meczów z drużynami z 1-5. miejsca) zagra w barażach. Zwycięzcy czterech par barażowych awansują do MŚ.

Podział na koszyki przed losowaniem:

Koszyk 1: Niemcy, Belgia, Holandia, Portugalia, Rumunia, Anglia, Walia, Hiszpania, Chorwacja.
Koszyk 2: Słowacja, Austria, Włochy, Szwajcaria, Czechy, Francja, Islandia, Dania, Bośnia i Hercegowina.
Koszyk 3: Ukraina, Szkocja, Polska, Węgry, Szwecja, Albania, Irlandia Północna, Serbia, Grecja.
Koszyk 4: Turcja, Słowenia, Izrael, Irlandia, Norwegia, Bułgaria, Wyspy Owcze, Czarnogóra, Estonia.
Koszyk 5: Cypr, Łotwa, Armenia, Finlandia, Białoruś, Macedonia, Azerbejdżan, Litwa, Mołdawia.
Koszyk 6: Kazachstan, Luksemburg, Liechtenstein, Gruzja, Malta, San Marino, Andora.

Eliminacje:

grupa A:

1 francja Francja 8 15-5 17
2 szwecja piłka nożna Szwecja 8 18-7 16
3 holandia piłka nożna Holandia 8 16-11 13
4 Bułgaria 8 13-17 12
5 luxemburg piłka nożna Luksemburg 8 7-17 5
6 białoruś Białoruś 8 4-16 5

6 września 2016

20:45 Białoruś-Francja 0-0
20:45 Bułgaria-Luksemburg 4-3
20:45 Szwecja-Holandia 1-1

7 października 2016

20:45 Francja-Bułgaria 4-1
20:45 Luksemburg-Szwecja 0-1
20:45 Holandia-Białoruś 4-1

10 października 2016

20:45 Białoruś-Luksemburg 1-1
20:45 Holandia-Francja 0-1
20:45 Szwecja-Bułgaria 3-0

11/13 listopada 2016

20:45 Francja-Szwecja 2-1
18:00 Bułgaria-Białoruś 1-0
18:00 Luksemburg-Holandia 1-3

25 marca 2017

18:00 Szwecja-Białoruś 4-0
20:45 Bułgaria-Holandia 2-0
20:45 Luksemburg-Francja 1-3

9 czerwca 2017

20:45 Białoruś-Bułgaria 2-1
20:45 Holandia-Luksemburg 5-0
20:45 Szwecja-Francja 2-1

31 sierpnia 2017

20:45 Bułgaria-Szwecja 3-2
20:45 Francja-Holandia 4-0
20:45 Luksemburg-Białoruś 1-0

3 września 2017

18:00 Białoruś-Szwecja 0-4
18:00 Holandia-Bułgaria 3-1
20:45 Francja-Luksemburg 0-0

7 października 2017

18:00 Szwecja-Luksemburg
20:45 Białoruś-Holandia
20:45 Bułgaria-Francja

10 października 2017

20:45  Francja-Białoruś
20:45  Luksemburg-Bułgara
20:45  Holandia-Szwecja

 

grupa B: Portugalia, Szwajcaria, Węgry, Wyspy Owcze, Łotwa, Andora

1 szwajcaria Szwajcaria 8 18-3 24
2 portugalia Portugalia 8 28-4 21
3 wegry Węgry 8 11-9 10
4 wyspy owcze piłka nożna Wyspy Owcze 8 4-15 8
5 andora piłka nożna Andora 8 2-17 4
6 łotwa piłka nożna Łotwa 8 3-18 3

6 września 2016

20:45 Andora- Łotwa 0-1
20:45 Wyspy Owcze-Węgry 0-0
20:45 Szwajcaria-Portugalia 2-0

7 października 2016

20:45 Węgry-Szwajcaria 2-3
20:45 Łotwa-Wyspy Owcze 0-2
20:45 Portugalia-Andora 6-0

10 października 2016

20:45 Andora-Szwajcaria 1-2
20:45 Wyspy Owcze-Portugalia 0-6
20:45 Łotwa-Węgry 0-2

13 listopada 2016

20:45 Portugalia-Łotwa 4-1
18:00 Węgry-Andora 4-0
18:00 Szwajcaria-Wyspy Owcze 2-0

25 marca 2017

18:00 Andora-Wyspy Owcze 0-0
18:00 Szwacjaria-Łotwa 1-0
20:45 Portugalia-Węgry 3-0

9 czerwca 2017

20:45 Andora-Węgry 1-0
20:45 Wyspy Owcze-Szwajcaria 0-2
20:45 Łotwa-Portugalia 0-3

31 sierpnia 2017

20:45 Węgry-Łotwa 3-1
20:45 Portugalia-Wyspy Owcze 5-1
20:45 Szwajcaria-Andora 3-0

3 września 2017

18:00 Wyspy Owcze-Andora 1-0
20:45 Węgry-Portugalia 0-1
20:45 Łotwa-Szwajcaria 0-3

7 października 2017

18:00 Wyspy Owcze-Łotwa
20:45 Andora-Portugalia
20:45 Szwajcaria-Węgry

10 października 2017

20:45 Węgry-Wyspy Owcze
20:45 Łotwa-Andora
20:45 Portugalia-Szwajcaria

grupa C: Niemcy, Czechy, Irlandia Płn. Norwegia, Azerbejdżan, San Marino

1 niemcy Niemcy 8 35-2 24
2 irlandia północna Irlandia Płn. 8 16-2 19
3 azerbejdżan Azerbejdżan 8 8-12 10
4 czechy Czechy 8 10-9 9
5 norwegia Norwegia 8 8-16 7
6 san marino piłka nożna San Marino 8 2-38 0

4 września 2016

18:00 San Marino-Azerbejdżan 0-1
20:45 Czechy-Irlandia Północna 0-0
20:45 Norwegia-Niemcy 0-3

8 października 2016

18:00 Azerbejdżan-Norwegia 1-0
20:45 Niemcy-Czechy 3-0
20:45 Irlandia Północna-San Marino 4-0

11 października 2016

20:45 Czechy-Azerbejdżan 0-0
20:45 Niemcy-Irlandia Północna 2-0
20:45 Norwegia-San Marino 4-1

11 listopada 2016

20:45 Czechy-Norwegia 2-1
20:45 Irlandia Północna-Azerbejdżan 4-0
20:45 San Marino-Niemcy 0-8

26 marca 2017

18:00 Azerbejdżan-Niemcy1-4
18:00 San Marino-Czechy 0-6
20:45 Irlandia Północna-Norwegia 2-0

10 czerwca 2017

18:00 Azerbejdżan-Irlandia Północna 0-1
20:45 Niemcy-San Marino 7-0
20:45 Norwegia-Czechy 1-1

1 września 2017

20:4 5 Czechy-Niemcy 1-2
20:45 Norwegia-Azerbejdżan 2-0
20:45 San Marino-Irlandia Północna 0-3

4 września 2017

18:00 Azerbejdżan-San Marino 5-1
20:45 Niemcy-Norwegia 6-0
20:45 Irlandia Północna-Czechy 2-0

5 października 2017

18:00 Azerbejdżan-Czechy
20:45 Irlandia Północna-Niemcy
20:45 San Marino-Norwegia

8 października 2017

20:45 Czechy-San Marino
20:45 Niemcy-Azerbejdżan
20:45 Norwegia-Irlandia Północna

 

grupa D: Walia, Austria, Serbia, Irlandia, Mołdawia, Gruzja

1 serbia piłka nożna Serbia 8 17-7 18
2 walia piłka nożna Walia 8 12-5 14
3 Irlandia 8 9-6 13
4 austria piłka nożna Austria 8 10-10 9
5 gruzja piłka nożna Gruzja 8 8-12 5
6 mołdawia piłka nożna Mołdawia 8 4-20 2

5 września 2016

18:00 Gruzja-Austria 1-2
20:45 Serbia-Irlandia 2-2
20:45 Walia-Mołdawia 4-0

6 października 2016

20:45 Austria-Walia 2-2
20:45 Mołdawia-Serbia 0-3
20:45 Irlandia-Gruzja 1-0

9 października 2016

18:00 Walia-Gruzja 1-1
20:45 Mołdawia-Irlandia 1-3
20:45 Serbia-Austria 3-2

12 listopada 2016

18:00 Austria-Irlandia 0-1
18:00 Gruzja-Mołdawia 1-1
20:45 Walia-Serbia 1-1

24 marca 2017

18:00 Gruzja-Serbia 1-3
20:45 Austria-Mołdawia 2-0
20:45 Irlandia-Walia 0-0

11 czerwca 2017

18:00 Mołdawia-Gruzja 2-2
18:00 Irlandia-Austria 1-1
20:45 Serbia-Walia 1-1

2 września 2017

18:00 Gruzja-Irlandia 1-1
18:00 Serbia-Mołdawia 3-0
20:45 Walia-Austria 1-0

5 września 2017

20:45 Austria-Gruzja 1-1
20:45 Mołdawia-Walia 0-2
20:45 Irlandia-Serbia 0-1

6 października 2017

18:00 Gruzja-Walia
20:45 Austria-Serbia
20:45 Irlandia-Mołdawia

9 października 2017

20:45 Mołdawia-Austria
20:45 Serbia-Gruzja
20:45 Walia-Irlandia

 

grupa E: Rumunia, Dania, Polska, Czarnogóra, Armenia, Kazachstan

1 polska piłka nożna Polska 8 18-11 19
2 czarnogóra Czarnogóra 8 18-7 16
3 dania Dania 8 18-7 16
4 rumunia Rumunia 8 8-8 9
5 armenia Armenia 8 8-19 6
6 kazachstan Kazachstan 8 4-22 2

4 września 2016

18:00 Dania-Armenia 1-0
18:00 Kazachstan-Polska 2-2
20:45 Rumunia-Czarnogóra 1-1

8 października 2016

18:00 Armenia-Rumunia 0-5
18:00 Czrnogóra-Kazachstan 5-0
20:45 Polska-Dania 3-2

11 października 2016

18:00 Kazachstan-Rumunia 0-0
20:45 Dania-Czarnogóra 0-1
20:45 Polska-Armenia 2-1

11 listopada 2016

18:00 Armenia-Czarnogóra 3-2
20:45 Dania-Kazachstan 4-1
20:45 Rumunia-Polska 0-3

26 marca 2017

18:00 Armenia-Kazachstan 2-0
20:45 Czarnogóra-Polska 1-2
20:45 Rumunia-Dania 0-0

10 czerwca 2017

18:00 Kazachstan-Dania 1-3
20:45 Czarnogóra-Armenia 4-1
20:45 Polska-Rumunia 3-1

1 września 2017

18:00 Kazachstan-Czarnogóra 0-3
20:45 Dania-Polska 4-0
20:45 Rumunia-Armenia 1-0

4 września 2017

18:00 Armenia-Dania 1-4
20:45  Czarnogóra-Rumunia 1-0
20:45  Polska-Kazachstan 3-0

5 października 2017

18:00 Armenia-Polska
20:45 Czarnogóra-Dania
20:45 Rumunia-Kazachstan

8 października 2017

18:00 Dania-Rumunia
18:00 Kazachstan-Armenia
18:00 Polska-Czarnogóra

grupa F: Anglia, Słowacja, Szkocja, Słowenia, Litwa, Malta

1 anglia Anglia 8 16-3 20
2 słowacja piłka nożna Słowacja 8 14-6 15
3 słowenia Słowenia 8 10-4 14
4 szkocja Szkocja 8 14-10 14
5 litwa Litwa 8 6-18 5
6 malta piłka nożna Malta 8 2-21 0

4 września 2016

18:00 Litwa-Słowenia 2-2
18:00 Słowacja-Anglia 0-1
20:45 Malta-Szkocja 1-5

8 października 2016

18:00 Anglia-Malta 2-0
20:45 Szkocja-Litwa 1-1
20:45 Słowenia-Słowacja 1-0

11 października 2016

20:45 Litwa-Malta 2-0
20:45 Słowacja-Szkocja 3-0
20:45 Słowenia-Anglia 0-0

11 listopada 2016

20:45 Anglia-Szkocja 3-0
20:45 Malta-Słowenia 0-1
20:45 Słowacja-Litwa 4-0

26 marca 2017

18:00 Anglia-Litwa 2-0
20:45 Malta-Słowacja 1-3
20:45 Szkocja-Słowenia 1-0

10 czerwca 2017

18:00 Szkocja-Anglia 2-2
18:00 Słowenia-Malta 2-0
20:45 Litwa-Słowacja 1-2

1 września 2017

20:45 Litwa-Szkocja 0-3
20:45 Malta-Anglia 0-4
20:45 Słowacja-Słowenia 1-0

4 września 2017

20:45 Anglia-Słowacja 2-1
20:45 Szkocja-Malta 2-0
20:45 Słowenia-Litwa 4-0

5 października 2017

20:45 Anglia-Słowenia
20:45 Malta-Litwa
20:45 Szkocja-Słowacja

8 października 2017

18:00 Litwa-Anglia
18:00 Słowacja-Malta
18:00 Słowenia-Szkocja

 

grupa G: Hiszpania, Bośnia i Hercegowina, Albania, Izrael, Macedonia, Liechtenstein

1 hiszpania piłka nożna Hiszpania 8 32-3 22
2 włochy Włochy 8 19-7 19
3 albania Albania 8 10-9 13
4 izrael piłka nożna Izrael 8 9-14 9
5 macedonia piłka nozna Macedonia 8 10-14 7
6 Liechtenstein Liechtenstein 8 1-34 0

5 września 2016

20:45 Albania-Macedonia 2-1 (przerwany w 75 minucie z powodu ulewy dokończony o 14:00 dzień później )
20:45 Izrael-Włochy 1-3
20:45 Hiszpania-Liechtenstein 8-0

6 października 2016

20:45 Macedonia-Izrael 1-2
20:45 Włochy-Hiszpania 1-1
20:45 Liechtenstein-Albania 0-2

9 października 2016

18:00 Izrael-Liechtenstein 2-1
20:45 Albania-Hiszpania 0-2
20:45 Macedonia-Włochy 2-3

12 listopada 2016

20:45 Albania-Izrael 0-3
20:45 Liechtenstein-Włochy 0-4
20:45 Hiszpania-Macedonia 4-0

24 marca 2017

20:45 Włochy-Albania 2-0
20:45 Liechtenstein-Macedonia 0-3
20:45 Hiszpania-Izrael 4-1

11 czerwca 2017

20:45 Macedonia-Hiszpania 1-2
20:45 Izrael-Albania 0-3
20:45 Włochy-Liechtenstein 5-0

2 września 2017

18:00 Albania-Liechtenstein 2-0
20:45 Izrael-Macedonia 0-1
20:45 Hiszpania-Włochy 3-0

5 września 2017

20:45 Macedonia-Albania 1-1
20:45 Włochy-Izrael 1-0
20:45 Liechtenstein-Hiszpania 0-8

6 października 2017

20:45 Włochy-Macedonia
20:45 Liechtenstein-Izrael
20:45 Hiszpania-Albania

9 października 2017

20:45 Albania-Włochy
20:45 Macedonia-Liechtenstein
20:45 Izrael-Hiszpania

 

grupa H: Belgia, Islandia, Grecja, Estonia, Cypr, Gibraltar

1 belgia Belgia 8 35-3 22
2 bośnia Bośnia i Hercegowina 8 19-8 14
3 grecja piłka nożna Grecja 8 11-5 13
4 cypr piłka nożna Cypr 8 8-12 10
5 estonia piłka nozna Estonia 8 6-17 8
6 gibraltar Gibraltar 8 3-37 0

6 września 2016

20:45 Bośnia i Hercegowina- Estonia 5-0
20:45  Cypr-Belgia 0-3
20:45 Gibraltar-Grecja 1-4

7 października 2016

20:45 Belgia-Bośnia i Hercegowina 4-0
20:45 Grecja-Cypr 2-0
20:45 Estonia-Gibraltar 4-0

10 października 2016

20:45 Bośnia i Hercegowina-Cypr 2-0
20:45 Estonia-Grecja 0-2
20:45 Gibraltar-Belgia 0-6

13 listopada 2016

18:00 Cypr-Gibraltar 3-1
20:45 Belgia-Estonia 8-1
20:45 Grecja-Bośnia i Hercegowina 1-1

25 marca 2017

18:00 Cypr-Estonia 0-0
18:00 Bośnia i Hercegowina-Gibraltar 5-0
20:45 Belgia-Grecja 1-1

9 czerwca 2017

20:45 Bośnia i Hercegowina-Grecja 0-0
20:45 Estonia-Belgia 0-2
20:45 Gibraltar-Cypr 1-2

31 sierpnia 2017

20:45 Cypr- Bośnia i Hercegowina 3-2
20:45 Grecja-Estonia 0-0
20:45 Belgia-Gibraltar 9-0

3 września 2017

18:00 Estonia-Cypr 1-0
20:45 Grecja-Belgia 1-2
20:45 Gibraltar-Bośnia i Hercegowina 0-4

7 października 2017

18:00 Bośnia i Hercegowina-Belgia
18:00 Gibraltar-Estonia
20:45 Cypr-Grecja

10 października 2017

20:45 Belgia-Cypr
20:45 Estonia-Bośnia i Hercegowina
20:45 Grecja-Gibraltar

grupa I: Chorwacja, Włochy, Ukraina, Turcja, Finlandia, Kosowo

1 chorwacja Chorwacja 8 12-3 16
2 islandia piłka nożna Islandia 8 11-7 16
3 turcja Turcja 8 12-8 14
4 ukraina piłka nożna Ukraina 8 11-7 14
5 finlandia piłka nożna Finlandia 8 6-10 7
6 kosowo piłka nożna Kosowo 8 3-20 1

20:45 Chorwacja-Turcja 1-1
20:45 Ukraina-Islandia 1-1
20:45 Finlandia-Kosowo 1-1

6 października 2016

20:45 Islandia-Finlandia 3-2
20:45 Turcja-Ukraina 2-2
20:45 Kosowo-Chorwacja 0-6

9 października 2016

18:00 Finlandia-Chorwacja 0-1
18:00 Ukraina-Kosowo (w Krakowie) 3-0
20:45 Islandia-Turcja 2-0

12 listopada 2016

18:00 Chorwacja-Islandia 2-0
18:00 Turcja-Kosowo 2-0
20:45 Ukraina-Finlandia 1-0

24 marca 2017

18:00 Turcja-Finlandia 2-0
20:45 Chorwacja-Ukraina 1-0
20:45 Kosowo-Islandia 1-2

11 czerwca 2017

18:00 Finlandia-Ukraina 1-2
20:45 Islandia-Chorwacja 1-0
20:45 Kosowo-Turcja  1-4

2 września 2017

18:00 Finlandia-Islandia 1-0
20:45 Ukraina-Turcja 2-0
20:45 Chorwacja-Kosowo 1-0 (2 września przerwany przy 0-0 z powodu ulewy w 22 minucie, dokończony 3 września)

5 września 2017

20:45 Islandia-Ukraina 2-0
20:45 Turcja-Chorwacja 1-0
20:45 Kosowo-Finlandia 0-1

6 października 2017

20:45 Chorwacja-Finlandia
20:45 Turcja-Islandia
20:45 Kosowo-Ukraina

9 października 2017

20:45 Finlandia-Turcja
20:45 Ukraina-Chorwacja
20:45 Islandia-Kosowo

 

*9 czerwca 2016 roku do eliminacji dołączono przyjętych w maju nowych członków FIFA – Gibraltar (do grupy H) i Kosowo (do grupy I)

grupa A:

Terminarz:

1. kolejka – 4-6 września 2016
2. kolejka – 6-8 października 2016
3. kolejka – 9-11 października 2016
4. kolejka – 11-13 listopada 2016
5. kolejka – 24-26 marca 2017
6. kolejka – 9-11 czerwca 2017
7. kolejka – 31 sierpnia-2 września 2017
8. kolejka – 3-5 września 2017
9. kolejka – 5-7 października 2017
10. kolejka – 8-10 października 2017

Baraże – 9-11 i 12-14 listopada 2017