Pierwsza wygrana na Euro w historii

12 czerwca 2016 | Aktualizacja: 12 czerwca 2016 r.
Polska pokonała Irlandię Północną 1-0 w pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy 2016. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 51 minucie Arkadiusz Milik. To pierwsze zwycięstwo w historii startów Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Europy. We czwartek zagramy z Niemcami o 21:00.12 czerwca 2016, 18:00 - Nicea (Allianz Riviera)Polska-Irlandia Północna 1-0Arkadiusz Milik 51Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk - 16. Jakub Błaszczykowski (80, 11. Kamil Grosicki), 10. Grzegorz Krychowiak, 5. Krzysztof Mączyński (78, 6. Tomasz Jodłowiec), 7. Arkadiusz Milik, 21. Bartosz Kapustka (88, 17. Sławomir Peszko) - 9. Robert Lewandowski.Irlandia Północna: 1. Michael McGovern - 2. Conor McLaughlin, 20. Craig Cathcart, 4. Gareth McAuley, 5. Jonny Evans, 3. Shane Ferguson (66, 11. Conor Washington) - 17. Paddy McNair (46, 14. Stuart Dallas), 6. Chris Baird (76, 19. Jamie Ward), 8. Steven Davis, 16. Oliver Norwood - 10. Kyle Lafferty.żółte kartki: Kapustka, Piszczek - Cathcart.sędziował: Ovidiu Alin Hațegan (Rumunia).(90minut.pl)