Piłkarska kartka z kalendarza: 18 stycznia

BARCELONA, SPAIN - JANUARY 16: Head coach Josep Guardiola of FC Barcelona smiles before the La Liga match between Barcelona and Sevilla at the Camp Nou stadium on January 16, 2010 in Barcelona, Spain. Barcelona won 4-0. (Photo by Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images)

1879.01.18 Reprezentacje Anglii i Wali rozegrały między sobą pierwszy mecz w historii, spotkanie trwało dwie połowy po 30 minut i zakończyło się wygraną Anglików 2-1 a bramki zdobyli: Herbert Whitfeld 8, Thomas Sorby 20- William Davies 47 (lub 45). Był to 8 mecz Anglików w historii a 3 Walii, obie reprezentacje wcześniejsze spotkania rozegrały ze Szkocją.

1963.01.18 Założono ukraiński klubKarpaty Lwów.

1971.01.18 Urodził się Josep Guardiola, hiszpański piłkarz, trener, mistrz olimpijski 1992, zdobywca Pucharu Europy 1992 i jako trener 2009,2011