Podsumowanie fazy grupowej Ligi Europy

13 grudnia 2013 | Aktualizacja: 13 grudnia 2013 r.
W Lidze Europy podobnie jak w Lidze Mistrzów zakończyła się faza grupowa. W następnej rundzie zagra 24 zespoły które zajęły miejsca 1-2 w swojej grupie oraz 8 drużyn które w Lidze Mistrzów zakończyły rywalizację na 3 pozycji.Zespoły które zagrają w 1/32 finału: Valencia CF, Swansea City FC, Łudogorec Razgrad, Czornomoreć Odessa, FC Salzburg, Esbjerg fB, Rubin Kazań, NK Maribor, AC Fiorentina, Dnipro Dniepropietrowsk, Eintracht Frankfurt, Maccabi Tel Awiw, KRC Genk, Dynamo Kijów, Sevilla FC, Slovan Liberec, Olympique Lyon, Real Betis Balompie, Trabzonspor Kulübü, Lazio Rzym, Tottenham Hotspur, Anży Machaczkała, AZ Alkmaar, PAOK Saloniki, Szachtar Donieck, Juventus Turyn, Benfica Lizbona, Victoria Pilzno, FC Basel, Napoli, FC Porto, Ajax Amsterdam.W 144 meczach strzelono 335 goli, średnia: 2,32. Oddano 1520 strzałów na bramkę- 10,5 na mecz. Wykonano 1441 rzutów rożnych, średnio 10 na mecz.Najczęściej faulował zawodnik Guimaraes - Leonel Olimpio 17 faule, najwięcej strzałów na bramkę oddali Marco Schneuwly, Memphis Depay, Nemanja Gudelj.Karim Guédé otrzymał dwie czerwony kartki, rozgrywając łącznie 100 minut.Liderem klasyfikacji asyst jest Bebras Natcho z Rubina Kazań - 5 asyst, a klasyfikacji strzelców przewodzi z 5 bramkami Jermain Defoe z Tottenhamu oraz Olcan Adın z Trabzonsporu.Bramki padały najczęściej pomiędzy 61 a 75 minutą.Kiedy padały bramki:Minuta:1-15- 3616-30- 4931-45- 55 45+ 446-60- 4861-75- 7076-90- 5490+ 19Najlepsi strzelcy: