Togo 2 Algieria 0

26 stycznia 2013 | Aktualizacja: 26 stycznia 2013 r.
W ostatnim meczy drugiej kolejki fazy grupowej Togo pokonało Algierię 2-0 po bramkach Emmanuela Adebayora w 21 minucie i Dove Wome w 93.Piłkę jednak częściej posiadała Algieria i częściej próbowała zaskoczyć rywali, padło kilka strzałów lecz najczęściej brakowało pomysłu na wykończenie akcji.Statystyki po meczowe potwierdzają dominację Algieri, ponad 20 strzałów do kilku Togo. Zwyciężcy głownie opierali się na obronie, zwłaszcza po zdobyciu pierwszego gola.W doliczonym czasie gry piękne podanie z środka pola otrzymał Dove Wome i nie dał szans bramkarzowi na obronnę.Gra Togo była spokojniesza, przemyślana, wymienność podań i przede wszystkim skuteczność, co zabrakło Algierii której ambicji odmówić nie wolno.W 85 minucie mecz został przerwany z powodu problemów z bramką, która się odchyliła, po kilku minutach mecz wznowiono i po kliku minutach około czterech sędzia doliczył aż 13 minut.