Wygrana Chile na początek

12 czerwca 2015 | Aktualizacja: 12 czerwca 2015 r.
Mecz inauguracyjny 44 turnieju Copa America:W pierwszej połowie Chile przeważało. Już w pierwszych 4 minutach Alexis Sanchez miał dwie świetne okazje na strzelenie gola. Najpierw strzelił obok słupka, a później próbował nieskutecznie przelobować bramkarza. Chilijczycy zaczęli ostro grając wysokim pressingiem. Poza Sanchezem bardzo dogodną szansę miał Mauricio Isla, który po koronkowej akcji Vidal - Isla - Sanchez próbował lewą nogą trafić po długim rogu bramki. Strzał był niecelny. Ekwador też miał swoje okazje, m.in. Fidel Martinez uderzał z około 16 m, ale Bravo pewnie poradził sobie z jego strzałem.Druga połowa rozpoczęła się ostrzeżeniem dla reprezentacji Chile. Jefferson Montero ładnie obsłużył Ennera Valencię, ale ten nie trafił w bramkę. Coraz częściej do głosu dochodzili Ekwadorczycy. Spotkanie się otworzyło około 60 minuty i raz po raz piłka szybko znajdowała się pod jednym lub pod drugim polem karnym. Wreszcie w 63 minucie Chilijczycy przeprowadzili akcję, która mogła się podobać. Vargas uderzał bardzo mocno, ale bramkarz Ekwadoru poradził sobie z jego strzałem. W 66 minucie Vidal w narożniku pola karnego przewrócił się i sędzia wskazał na wapno. Z powtórek wynika, że Ekwadorczyk łapał ręką za brzuch Chilijczyka. Arturo Vidal pewnie wykorzystał karnego. W 82 minucie Ekwador mógł wyrównać. Po rzucie wolnym, ale nie bezpośrednio po strzale, Enner Valencia głową trafił w poprzeczkę. W 84 minucie było już po meczu. Strata piłki przez Ekwadorczyków przy jej wyprowadzaniu. Sanchez ładnie w tempo podał do Vargasa, a ten pewnie posłał piłkę obok bramkarza. W 3 minucie doliczonego czasu gry Matias Fernandez osłabił swój zespół. W tym meczu to nie miało takiego znaczenia, ale przede wszystkim pozbawiło Sampaoliego, trenera Chile, możliwości skorzystania z usług piłkarza Fiorentiny w następnym meczu.Chilijczycy udanie rozpoczęli turniej. Nie zachwycili, ale mają 3 pkt.Chile - Ekwador 2:0 (0:0)Bramki: 1:0 - Vidal 67 - karny, 2:0 - Vargas 84Chile: Bravo - Mena, Jara, Medel, Isla - Aranguiz (Pizarro 84'), Diaz, Valdivia (M. Fernandez 68'), Vidal - Beausejour (Vargas 46'), SanchezEkwador: Dominguez - Ayovi, Erazo, Achilier, Paredes - Lastra (Quinonez 68'), Noboa - Montero, Bolanos, Martinez (Ibarra 80') - E. ValenciaŻółte kartki: Jara, M. Fernandez (2) / Martinez, LastraCzerwona kartka: M. Fernandez 90+3'