76 lat od rekordu Wilimowskiego

21 maja 2015 | Aktualizacja: 21 maja 2015 r.
Źródło: Ernest_Wilimowski_1936 - NAC
76 lat temu w meczu ligowym Ruch Chorzów - Union Touring Łódź - Ernest Wilimowski ustanowił niepobity do dziś rekord strzelecki, a mianowicie zdobył on 10 bramek a mecz zakończył się zwycięstwem Chorzowian 12-1. Była to ósma kolejka ówczesnego sezonu a zespół z Łodzi był beniaminkiem.Po I połowie było tylko 3-0 a hat trick zaliczył „Ezi”, w drugiej części spotkania do 7 bramek Ernesta doszły dwie Teodora Petereka. Dla Łodzian strzelił Eugeniusz Świętosławski.Sezon nie został ukończony ze względu na wybuch wojny, Wilimowski tuż przed przerwaniem sezonu miał zdobytych 26 bramek.21.05.1939 Ruch Chorzów - Union Touring 12:1 (3:0)Ernest Wilimowski 12', 20', 32,' 53', 65', 66', 70', 80', 85', 89,' Teodor Peterek 75', 78'- Eugeniusz Świętosławski 72'-k