Kronika Futbolu

Copa America: Peru wygrywa z Wenezuelą

19 czerwca 2015
W ostatnim meczu II kolejki Copa America 2015 w grupie C Peru pokonało Wenezuelę 1-0.W pierwszej połowie akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Najlepszą okazję miał w 7 minucie Rondon. To mogło być dobre rozpoczęcie spotkania przez Wenezuelę. Ale napastnik grający na co dzień w Zenicie St. Petersburg z bliskiej odległości strzelił wprost w bramkarza. Jego usprawiedliwieniem może być jedynie to, że strzelał jakby wślizgiem i starał się przede wszystkim trafić w piłkę, a nie skierować ją w odpowiedni róg bramki.Wenezuelczycy nie wykorzystali dobrego początku meczu, a na domiar złego w 29 minucie grali już w 10. Czerwoną kartkę za złośliwy faul (nadepnięcie na nogę) na Guerrero otrzymał Amorebieta. Od tego momentu Wenezuela nastawiła się na bronienie wyniku i kontry. Jednak drużyna Peru wykorzystała fakt przewagi jednego zawodnika i w 72 minucie zdobyła zwycięskiego gola. Okazja dzięki dwóm słynnym piłkarzom Peru - akcja Guerrero, strzelał Pizarro. Piłka po ręce bramkarza odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki.Póki co żadna drużyna nie ma zapewnionego awansu do fazy pucharowej, dzisiaj rozpocznie się ostatnia kolejka fazy grupowej.Więcej o Copa America 2015Peru - Wenezuela 1:0 (0:0) gol: 1:0 - Pizarro 72'Peru (4-2-2-2): Gallese - Advincula, Zambrano, Ascues, J. Vargas - Ballon, Lobaton (Reyna 46') - Sanchez, Cueva (Hurtado 84') - Guerrero, Pizarro (Yotun 89').Wenezuela (4-2-3-1): Baroja - Rosales, Vizcarrondo, Tunez, Amorebieta - Rincon, Seijas (Miku 82') - R. Vargas (Cichero 38') , Arango (Martinez 73'), Guerra - Rondon.Sędzia: Roberto Garcia Orozco (Meksyk)Żółte kartki: Ballon, Lobaton, Guerrero, Pizarro / CicheroCzerwona kartka: Amorebieta 29'

Właśnie przeglądasz wersję AMP naszej strony. Jest to wersja przystosowana do urządzeń mobilnych i ograniczonych transferów danych. Niektóre interakcyjne elementy mogą nie działać w tej wersji strony. Aby cieszyć się wszystkimi funkcjonalnościami - przejdź na podstawową wersję strony.