Groundhopping czyli stadionowa turystyka

26 września 2015 | Aktualizacja: 14 października 2022 r.
Źródło: piłka Michal Jarmoluk z Pixabay

Groundhopping czyli turystyka stadionowa, to podróżowanie na różne mecze od lig amatorskich do tych zawodowych, odwiedzanie stadionów najnowszych jak i tych na których rosną krzaki. Tym ciekawym hobby interesują się Sławomir i Paweł którzy tworzą bloga o nazwie soccertrip365 a więc 365 dni w roku w piłkarskiej podróży a to kilka słów o tym projekcie:

Link do bloga: http://soccertrip365.com

Narodziny pomysłu do działania powstały na ziemiach Republiki Czeskiej. Jadąc tam spontanicznie autostopem z Wrocławia przez Kłodzko z którego zabrał nas Czech który trochę za nas zdecydował gdzie jedziemy.Jadąc opowiadał nam polsko-czeskim językiem o wielu rzeczach i wspomniał nam że mają drużynę piłkarską w najwyższej lidze .

I tak dojechaliśmy do Hradec Kralove! Mając info o klubie oraz mapę w taki sposób narodził się nasz projekt „SoccerTrip365″, czyli w wolnym tłumaczeniu z piłką nożną przez 365 dni w roku w podróży. Zachęcamy do do bycia z nami. Śledzenia naszych tripów i relacji z wypraw.Tak wyglądały narodziny - 2014 Czechy Hradec Kralove

Dodatkowo do samych stadionów ciekawi nas historia miejsc które zwiedzamy, co się działo, co się odbywało co się zdobywało, kto grał itp. Polska ma bogatą historię i nasze kluby i stadiony też…! Bądźcie gotowi na odkrywanie piłkarskich miejsc razem z nami!