Mistrzostwa Świata 2018- Eliminacje

6 stycznia 2016 | Ostatnia modyfikacja: 6 stycznia 2016

mundial2018Mistrzostwa Świata Rosja 2018- eliminacje

O turniejuKlasyfikacja i historiaStrzelcyStadionyWyniki

Wybierz strefę eliminacji:

CONCACAFAmeryka Płd.EuropaAzjaAfrykaOceania

CONCACAF- Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby:

W I rundzie 14 najniżej sklasyfikowanych reprezentacji z tej strefy utworzyło 7 par które rozegrały między sobą mecz i rewanż, zwycięzcy awansowali do drugiej rundy w której dołączyły kolejne drużyny, min. Kanada, zwycięzcy awansowali do rundy 3, gdzie dołączy Jamajka i Haiti.

Ta runda (mecz i rewanż) zostanie rozegrana Od 31 sierpnia do 8 września 2015. Zwycięzcy meczów awansują do 4-decydującego etapu eliminacji w którym rywalizację rozpoczną Kostaryka, Meksyk, USA, Honduras, Panama i Trynidad i Tobago.12 drużyn zostanie podzielonych na 3 grupy po 4 drużyny rywalizacja potrwa od 7 listopada 2015 do 6 września 2016, zwycięzcy grup i zespoły z drugic miejsc awansują do rundy 5 która wyłoni 3 reprezentacje które wystąpią w Rosji, czwarta drużyna zagra baraż interkontynentalny.Azja:

Eliminacje do mundialu w Rosji są zarówno eliminacjami do Pucharu Azji 2019. W pierwszym etapie eliminacji udział wzięło 12 najniżej sklafykowanych reprezentacji, 6 z nich awansowało do 2 rundy gdzie rywalizację rozpoczęły pozostałe drużyny- zespoły zostały podzielone na 8 grup po 5 zespołów każda, do ostatniego etapu kwalifikacji oraz do Pucharu Azji 2019 awansują zwycięzcy grup i 4 najlepsze zespoły z drugich miejsc.

W 3 rundzie utworzone zostaną dwie grupy po 6 reprezentacji, do mundialu awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy a zespoły z 3 miejsc zagrają ze sobą baraż o udział w barażach interkontynentalnych których stawką będzie awans do turnieju w Rosji.24 najlepsze reperezentacje które odpadną w drugiej rundzie będą walczyć o awans do Pucharu Azji- 6 grup po 4 drużyny, stawkę uczestników azjatyckeigo czempionatu uzupełnią dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Gospodarzem Pucharu Azji 2019 są Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Europa:

Drużyny zostaną podzielone na siedem grup sześciozespołowych oraz dwie z pięcioma federacjami. Do turnieju finałowego bezpośrednio awansują tylko zwycięzcy dziewięciu grup. Osiem najlepszych drużyn z drugich miejsc w grupach (wg bilansu meczów z drużynami z 1-5. miejsca) zagra w barażach. Zwycięzcy czterech par barażowych awansują do MŚ.

Afryka:

W pierwszej rudzie 26 najniżej sklasyfikowanych drużyn w Rankingu FIFA utworzy 13 par z których zwycięzcy awansują do rundy 2, mecze pierwszego etapu odbędą się od 5 do 13 października 2015. W drugim etapie eliminacji oprócz 13 drużyn z I rundy udział wezmą pozostałe 27 reprezentacje, zostanie utworzonych 20 par które rozegrają mecz i rewanż, zwycięcy awansują do rundy 3 w której zostanie utworzonych 5 grup po 4 drużyny każda, zwycięzcy grup awansują do Mundialu w 2018 roku.

Ameryka Południowa:

Rywalizacja na tym kontynencie toczyć się będzie od października 2015 do października 2017. Reprezentacje będą grać w jednej grupie (10 drużyn) 4 najlepsze awansują do Mistrzostw Świata a 5 zespół zagra baraż interkontynentalny.

Oceania:

W dniach 31 sierpnia-4 września 2015 w Tonga odbędzie się I runda eliminacji z udziałem Tonga, Samoa Amerykańskiego, Wysp Cooka, Samoa. Zwycięzca turnieju awansuje do kolejnejgo etapu gdzie dołączy 7 reprezentacji, zostaną utworzone dwie grupy po 4 drużyny, mecze odbędą się od maja do czerwca 2016 , 3 najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do rundy 3 w której utworzą dwie grupy po 3 zespoły, zwycięzcy grup zagrają ze sobą mecz i rewanż a stawką będzie baraż interkontynentalny o awans do Mundialu 2018.