Gold Cup 2017


gold-cup-2017Złoty Puchar CONCACAF – Gold Cup 2017

Wyniki

O turnieju

Klasyfikacja i historiaStrzelcyStadiony

Eliminacje

W dniach 7-26 lipca 2017 odbędzie się XIV edycja Złotego Pucharu CONCACAF – Gold Cup. Mecze zostaną rozegrane w 14 miastach.

San Antonio- Alamodome
Cleveland- First Energy Stadium
Santa Clara- Levi’s Stadium
Nashville- Nissan Stadium
Arlington- AT&T Stadium
Houston- BBVA Compass Stadium
Philadelphia- Lincoln Financial Field
San Diego- Qualcomm Stadium
Tampa- Raymond James Stadium
Harrison- Red Bull Arena
Pasadena- Rose Bowl in
Denver- Sports Authority Field at Mile High
Frisco- Toyota Stadium
Glendale- University of Phoenix Stadium

W turnieju zagra  12 zespołów (3 z Ameryki Północnej, 4 z Ameryki Środkowej, 4 z Karaibów oraz zwycięzca play-off, w którym zagrał piąty zespół ze strefy Karaibów z piątą drużyną strefy Ameryki Środkowej.

Ameryka Północna– Kanada, USA i Meksyk mają automatycznie zapewniony udział w turnieju
Ameryka Środkowa– Honduras, Panama, Salwador i Kostaryka czyli 4 najlepsze zespoły Copa Centroamericana 2017  która odbyła się w Panamie  13-22 stycznia 2017)
Karaiby– Jamajka, Gujana Francuska, Curacao, Martynika  (zwycięzcy grup w kwalifikacjach do Pucharu Karaibów który odbył się  w dniach 22-25 czerwca 2017 w USA)

Stawkę uzupełnił zwycięzca rywalizacji Haiti-Nikaragua czyli 5 zespół Pucharu Karaibów z 5 zespołem Copa Centroamericana czyli Nikaragua.

W dniach 4-8 stycznia 2017 Trynidad i Tobago, Surinam i Haiti (w kwalifikacjach do Pucharu Karaibów to 3 najlepsze drużyny które zajęły 2 miejsca w swoich grupach) rozegrały miedzy sobą turniej którego zwycięzca-Haiti zagrał przeciwko Nikaragui – 5 drużynie Copa Centroamericana.

Zwycięzca tej edycji zmierzy się z triumfatorem kolejnego turnieju w meczu play-off o prawo gry w Pucharze Konfederacji w 2021 roku. Jeśli ten sam zespół wygra imprezę w 2017 i 2019 roku automatycznie zakwalifikuje się do Pucharu Konfederacji.

Godziny meczów wg czasu polskiego.

Grupa A:
lp. mecze punkty bramki bilans
 1 kostaryka Kostaryka  3 7 5-1 +4
2 kanada Kanada  3  5 5-3 +2
3 honduras Honduras 3 4 3-1 +2
4 gujana francuska Gujana Francuska 3 0 2-10 -8
honduras  Honduras 0 1 Kostaryka kostaryka  7/8.07  3:00
 Marco Ureña 39′  Harrison
 Red Bull Arena
gujana francuska  Gujana Francuska 2 4 Kanada kanada  7/8.07  1:00
 Roy Contout 69′  Dejan Jaković 28′  Harrison
 Sloan Privat 71′ Scott Arfield 45+2′
 Alphonso Davies 60′, 85′   Red Bull Arena
kostaryka  Kostaryka 1  1 Kanada kanada 11/12.07 1:30
 Francisco Calvo 42′  Alphonso Davies 26′  Houston
 BBVA Compass Stadium
honduras  Honduras 3 0   Gujana Francuska gujana francuska  11/12.07 4:00
Walkower- w Gujanie Francuskiej zagrał Florent Malouda, który był reprezentantem Francji.  Houston
 BBVA Compass Stadium
kostaryka  Kostaryka  3 0  Gujana Francuska gujana francuska   14/15.07 1:30
  Ariel Francisco Rodríguez 4′  Frisco
Rodney Wallace 79′
 David Ramírez 83′  Toyota Stadium
kanada  Kanada  0 0 Honduras honduras    14/15.07 4:00
 Frisco
 Toyota Stadium

 

Grupa B:
lp. mecze punkty bramki bilans
 1 usa  USA 3  7 7-3 +4
 2 panama Panama  3  7  6-2 +4
 3 martynika Martynika  3  3  4-6 -2
 4 nikaragua Nikaragua  3 0  1-7 -6
usa  USA  1 1 Panama panama  8.07 22:30
 Dom Dwyer 50′  Miguel Camargo 60′  Nashville
 Nissan Stadium
martynika  Martynika  2 0 Nikaragua nikaragua  8/9.07 1:00
 Kevin Parsemain 35′  Nashville
 Steeven Langil 66′  Nissan Stadium
panama  Panama  2 1 Nikaragua nikaragua  12/13.07 00:30
 Ismael Díaz 50′  Carlos Chavarría 49′  Tampa
 Gabriel Torres 57′  Raymond James Stadium
usa  USA 3 2  Martynika martynika  12/13.07  2:30
 Omar Gonzalez 54′ Kevin Parsemain 66′,74′  Tampa
 Jordan Morris 64′, 76′  Raymond James Stadium
panama  Panama  3 0  Martynika martynika  15.07  22:30
 Michael Amir Murillo 44′  Cleveland
Abdiel Arroyo 60′ FirstEnergy Stadium
 Gbariel Torres 67′
nikaragua  Nikaragua  0 3  USA usa  15/16.07 1:00
 Joe Corona  36′  Cleveland
 Kelyn Rowe 56′  FirstEnergy Stadium
Matt Miazga 88′

 

Grupa C:
lp. mecze punkty bramki bilans
 1 meksyk  Meksyk 3  7 5-1  +4
2 jamajka Jamajka 3 5 3-1 +2
 3 salvador1 Salwador  3  4  4-4 0
 4 Curacao Curacao  3  0  0-6 -6
meksyk  Meksyk 3 1  Salwador salvador1  9/10.07 3:00
 Hedgardo Marín 8′  Nelson Bonilla 10′  San Diego
 Elias Hernández 29′  Qualcomm Stadium
Orbelin Pineda 55′
Curacao  Curacao 0 2 Jamajka jamajka  9/10.07 1:00
Romario Williams 58′  San Diego
 Darren Mattocks 73′  Qualcomm Stadium
salvador1  Salwador 2 0 Curacao Curacao  13/14.07 2:00
 Gerson Mayen 21′  Denver
 Rodolfo Zelaya 24′  Sports Authority Field
meksyk  Meksyk 0 0 Jamajka jamajka   13/14.07 4:00
 Denver
 Sports Authority Field
salvador1  Salwador 1 1  Jamajka jamajka 16/17.07 00:00
 Nelson Bonilla 15′ Darren Mattocks 64′-k  San Antonio
 Alamodome
Curacao  Curacao 0 2  Meksyk meksyk  16/17.07 2:00
 Angel Sepúlveda 22′  San Antonio
Edson Álvarez 90+1′  Alamodome

 

Klasyfikacja drużyn z 3 miejsc
lp. mecze punkty bramki bilans
 1  honduras  Honduras 3  4 3-1  +2
2 salvador1  Salwador  3 4 4-4 0
3 martynika  Martynika  3 3  4-6  -2

 

Ćwierćfinały:

kostaryka  Kostaryka  1 0 Panama panama  19/20.07 00:00
  Anibal Godoy  77′ -sam.  Philadelphia
 Lincoln Financial Field
usa  USA 2 0  Salwador salvador1 19/20.07 3:00
 Omar Gonzalez 41′  Philadelphia
 Eric Lichaj  45+2′  Lincoln Financial Field
jamajka  Jamajka  2 1 Kanada kanada  20/21.07 1:30
 Shaun Francis 6′ Junior Hoilett 61′  Glendale
 Romario Williams 50′  University of Phoenix Stadium
meksyk  Meksyk  1  0  Honduras honduras   20/21.07 4:00
 Rodolfo Pizarro  4′  Glendale
 University of Phoenix Stadium

Półfinały:

kostaryka Kostaryka 0 2 USA usa 22/23.07 3:30
 Jozy Altidore 72′  Arlington
 Clint Dempsey 82′  AT&T Stadium
meksyk  Meksyk  0 1 Jamajka jamajka  23/24.07 2:30
Kemar Lawrence 88′ Pasadena
 Rose Bowl

 

finał:

usa soccer football  USA 2  1  Jamajka jamajka 26/27.07 3:30
 Jozy Altidore 45′  Je-Vaughn Watson 50′  Santa Clara
 Jordan Morris 88′  Levi’s Stadium