ZEA 2019

Puchar Azji 2019 w piłce nożnej Zjednoczone Emiraty Arabskie

Eliminacje

Eliminacje do mundialu w Rosji są zarówno eliminacjami do Pucharu Azji 2019 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  W pierwszym etapie eliminacji udział wzięło 12 najniżej sklasyfikowanych reprezentacji, 6 z nich awansowało do 2 rundy gdzie rywalizację rozpoczęły pozostałe drużyny- zespoły podzielono na 8 grup po 5 zespołów każda, do ostatniego etapu kwalifikacji Mundialu 2018 oraz do Pucharu Azji 2019 awansowali zwycięzcy grup i 4 najlepsze zespoły z drugich miejsc.

Reprezentacje które odpadły w drugiej rundzie walczą o awans do Pucharu Azji w trzy etapowej rundzie.

I runda eliminacji 

12 marca 17 marca (pogrubienie-awans)
Indie-Nepal 2-0
Jemen-Pakistan 3-1
Timor Wschodni-Mongolia 4-1
Kambodża-Macau 3-0
Chińskie Tajpej-Brunei 0-1
Sri Lanka-Bhutan 0-1
Mongolia-Timor Wschodni 0-1
Macau-Kambodża 1-1
Bhutan-Sri Lanka 2-1
Brunei-Chińskie Tajpei 0-2
Nepal-Indie 0-0
Jemen-Pakistan mecz rewanżowy został przełożony z powodów bezpieczeństwa

 

II runda eliminacji 

40 zespołów- 8 grup po 5 zespołów każda- podział odbędzie się 14 kwietnia (godziny wg czasu polskiego)

Do ostatniego etapu kwalifikacji Mundialu 2018  oraz do Pucharu Azji 2019 awansowali:
Arabia Saudyjska, Australia, Katar, Iran, Japonia, Tajlandia, Korea Południowa, Uzbekistan, Irak, Syria, ZEA, Chiny

 

Grupa A: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Palestyna, Timor Wschodni, Malezja

W tabeli kolejno: mecze, bramki, punkty

1. Arabia Saudyjska 8 | 28-4 | 20
2. ZEA 8 | 25-4 | 17
3. Palestyna 8 | 22-6 | 12
4. Malezja 8 | 3-30| 4
5. Timor Wschodni 8 | 2-36 | 2

1 kolejka

Malezja-Timor Wschodni 1-1 11.06 14.45

Palestyna-Arabia Saudyjska 3-2 11.06 17.00

2 kolejka

Timor Wschodni- ZEA 0-1 16.06 10.00

Malezja-Palestyna 0-6 16.06 14.45

3 kolejka

Arabia Saudyjska-Timor Wschodni 7-0 3.09 19.40

ZEA-Malezja 10-0 3.09 17.15

4 kolejka

Malezja-Arabia Saudyjska 0-3 walk. (przerwany przy 1-2) 8.09 14.45

Palestyna-ZEA 0-0 8.09 16.00

5 kolejka

Timor Wschodni-Palestyna 1-1 15.00

Arabia Saudyjska-ZEA 2-1 8.10 19.00

6 kolejka

Palestyna-Arabia Saudyjska 0-0 9.11 15:00

Timor Wschodni-Malezja 0-1

7 kolejka


Palestyna-Malezja 6-0 12.11 15:00

ZEA-Timor Wschodni 8-0 12.11 15:15

8 kolejka

Timor Wschodni- Arabia Saudyjska 0-10 17.11 8.00

Malezja-ZEA 1-2 17.11 13.45

9 kolejka

ZEA-Palestyna 2-0 24.03 16.00

Arabia Saudyjska-Malezja 2-0 24.03 16.00

10 kolejka

Palestyna-Timor Wschodni  7-0 29.03 16.00

ZEA-Arabia Saudyjska 1-1 29.03 17.00

Grupa B: Australia, Jordania, Tadżykistan, Kirgistan, Bangladesz

1. Australia 8 | 29-4 | 21
2. Jordania 8 | 21-7 | 16
3. Kirgistan 8 | 10-8 | 14
4. Tadżykistan 8 | 9-20 | 5
5. Bangladesz  8 | 2-32 | 1

1 kolejka

Bangladesz-Kirgistan 1-3 11.06 11.00

Tadżykistan-Jordania 1-3 11.06 17.00

2 kolejka

Bangladesz-Tadżykistan 1-1 16.06 11.00

Kirgistan-Australia 1-2 16.06 17.00

3 kolejka

Australia-Bangladesz 5-0 3.09 13.00

Jordania-Kirgistan 0-0 3.09 18.00

4 kolejka

Bangladesz- Jordania 0-4 8.09 14.00

Tadżykistan-Australia 0-3 8.09 15.00

5 kolejka

Kirgistan-Tadżykistan 2-2 8.10 16.00

Jordania-Australia 2-0 16.00

6 kolejka

Kirgistan-Bangladesz 2-0 13.10 16.00

Jordania-Tadżykistan 3-0 13.10 18.00

7 kolejka

Australia-Kirgistan 3-0 12.11 10:00

Tadżykistan-Bangladesz 5-0 12.11 13:00

8 kolejka

Bangladesz-Australia 0-4 17.11 12:30

Kirgistan-Jordania 1-0 17.11 15:00

9 kolejka

Australia-Tadżykistan 7-0 24.03 10.00

Jordania-Bangladesz 8-0 24.03 13.30

10 kolejka

Australia-Jordania 5-1 29.03 12.00

Tadżykistan-Kirgistan 0-1  29.03 15.00

Grupa C: Chiny, Katar, Malediwy, Bhutan, Hongkong

1. Katar 8 | 29-4 | 21
2. Chiny 8 | 27-1 | 17
3. Hong Kong 8 | 13-5 | 14
4. Malediwy 8 | 8-20 | 6
5. Bhutan 8 | 5-52 | 0

1 kolejka

Hongkong-Bhutan 7-0 11.06 14.00

Malediwy-Katar 0-1 11.06 18.00

2 kolejka

Bhutan-Chiny 0-6 16.06 12.00

Hongkong-Malediwy 2-0 16.06 14.00

3 kolejka

Katar-Bhutan 15-0 3.09 18.00

Chiny-Hongkong 0-0 3.09 13.35

4 kolejka

Malediwy-Chiny 0-3 8.09 13.35

Hongkong-Katar 2-3 8.09 14.00

5 kolejka

Bhutan-Malediwy 3-4 8.10 14.00

Katar-Chiny 1-0 8.10 17.30

6 kolejka

Bhutan-Hong Kong 0-1 13.10 14.00

Katar-Malediwy 4-0 13.10 17.30

7 kolejka

Chiny-Bhutan 12-0 12.11 12:35

Malediwy-Hong Kong 0-1 12.11 15:50

8 kolejka

Bhutan-Katar 0-3 17.11 13:00

Hong Kong-Chiny 0-0 17.11 13:00

9 kolejka

Chiny-Malediwy 4-0 24.03 12.35

Katar-Hong Kong 2-0 24.03 17.00

10 kolejka

Chiny-Katar 2-0 29.03 13.35

Malediwy-Bhutan 4-2 29.03 18.00

Grupa D: Iran, Oman, Indie, Turkmenistan, Guam

1. Iran 8 | 26-3 | 20
2. Oman 8 | 11-7 | 14
3. Turkmenistan 8 | 10-11 | 13
4. Guam 8| 3-16 | 7
5. Indie 8 | 5-18 | 3

1 kolejka

Guam-Turkmenistan 1-0 11.06 8.15

Indie-Oman 1-2 11.06 15.30

2 kolejka

Guam-Indie 2-1 16.06 8.15

Turkmenistan-Iran 1-1 16.06 15.00

3 kolejka

Oman-Turkmenistan 3-1 3.09 17.00

Iran-Guam 6-0 3.09 16.30

4 kolejka

Guam-Oman 0-0 8.09 8.00

Indie-Iran 0-3 8.09 15.30

5 kolejka

Turkmenistan-Indie 2-1 8.10 15.00

Oman-Iran 1-1 8.10 16.30

6 kolejka

Turkmenistan-Guam 1-0 13.10 15.00

Oman-Indie 3-0 13.10 16.30

7 kolejka

Iran-Turkmenistan 3-1 12.11 12:30

Indie-Guam 1-0 12.11 14.30

8 kolejka

Guam-Iran 0-6 18.11 6:30

Turkmenistan-Oman 2-1 17.11 14:00

9 kolejka

Oman-Guam 1-0 24.03 16.00

Iran-Indie 4-0 24.03 16.30

10 kolejka

Indie-Turkmenistan 1-2 29.03 15.30

Iran-Oman 2-0 29.03 17.30

Grupa E: Japonia, Syria, Afganistan, Singapur, Kambodża

1. Japonia 8 | 27-0 | 22
2. Syria 8 | 26-11 | 18
3. Singapur 8 | 9-9 | 10
4. Afganistan 8 | 8-24 | 9
5. Kambodża 8 | 1-27 | 0

1 kolejka

Kambodża-Singapur 0-4 11.06 13.30

Afganistan-Syria 0-6 11.06 17.30

2 kolejka

Japonia-Singapur 0-0 16.06 12.30

Kambodża-Afganistan 0-1 16.06 13.30

3 kolejka

Japonia-Kambodża 3-0 3.09 12.26

Syria-Singapur 1-0 3.09 18.00

4 kolejka

Kambodża-Syria 0-6 8.09 13.30

Afganistan-Japonia 0-6 8.09 14.25

5 kolejka

Singapur-Afganistan 1-0 8.10 14.00

Syria-Japonia 0-3 8.10 15.00

6 kolejka

Singapur-Kambodża 2-1 13.10 14.00

Syria-Afganistan 5-2 13.10 18.00

7 kolejka

Singapur-Japonia 0-3 12.11 12:15

Afganistan-Kambodża 3-0 12.11 11:30

8 kolejka

Singapur-Syria 1-2 17.11 13:00

Kambodża-Japonia 0-2 17.11 13:14

9 kolejka

Japonia-Afganistan 5-0  24.03 11.30

Syria-Kambodża 6-0 24.03 17.00

10 kolejka

Japonia-Syria 5-0  29.03 12.30

Afganistan-Singapur 2-1 29.03 13.30

Grupa F: Irak, Wietnam, Tajlandia, Tajwan, Indonezja-zawieszona w prawach członkowskich

1. Tajlandia 6 | 14-6 | 14
2. Irak 6 | 13-6 | 12
3. Wietnam 6 | 7-8 | 7
4. Tajwan 6 | 5-19 | 0

–   Indonezja

1 kolejka

Tajlandia-Wietnam 1-0 24.05 14.00

Tajwan- Indonezja 11.06 13.00 -nie odbył się ponieważ Indonezja została zawieszona w członkostwie FIFA

2 kolejka

Indonezja-Irak 16.06 -nie odbył się ponieważ Indonezja została zawieszona w członkostwie FIFA

Tajwan-Tajlandia 0-2 13.30

3 kolejka

Irak-Tajwan 5-1 3.09 14.30

Wietnam-Indonezja 3.09 nie odbył się ponieważ Indonezja została zawieszona w członkostwie FIFA

4 kolejka

Tajwan- Wietnam 1-2 8.09 13.00

Tajlandia-Irak 2-2 8.09 14.00

5 kolejka

Wietnam-Irak 1-1 8.10 14.00

6 kolejka

Wietnam-Tajlandia 0-3 13.10 14.00

7 kolejka

Tajlandia-Wietnam 4-2 12.11 13:00

8 kolejka

Wietnam-Irak 0-2 17.11 12:00

9 kolejka

Wietnam-Tajwan 4-1 24.03 13.00

Irak-Tajlandia 2-2 24.03 16.00

10 kolejka

Irak-Wietnam 1-0 29.03 17.00

 

Grupa G: Korea Południowa, Kuwejt, Liban, Mjanma, Laos

1. Korea Płd. 7 | 24-0 | 21
2. Liban 8 | 12-6 | 11
3. Kuwejt 6 | 12-4 | 10
4. Mjanma 8 | 9-21 | 8
5. Laos 7 | 3-29 | 1

1 kolejka

Liban-Kuwejt 0-1 11.06 16.00

Laos-Mjanma 2-2 11.06 14.00

2 kolejka

Laos-Liba 0-2 16.06 14.00

Mjanma-Korea Płd. 0-2 14.00

3 kolejka

Korea Płd.-Laos 8-0 3.09 13.00

Kuwejt-Mjanma 9-0 3.09 19.00

4 kolejka

Laos-Kuwejt 0-2 8.09 14.00

Liban-Korea Płd. 0-3 8.09 16.00

5 kolejka

Mjanma-Liban 0-2 8.10 19.00

Kuwejt-Korea Płd. 0-1 8.10 16.55

6 kolejka

Mjanma-Laos 3-1 13.10 14.00

Kuwejt-Liban 0-0 13.10 18.30

7 kolejka

Korea Płd.-Mjanma 4-0 12.11 12:00

Liban-Laos 7-0 12.11 16:00

8 kolejka

Laos-Korea Płd. 0-5 17.11 13:00

Mjanma-Kuwejt 3-0 walkower

9 kolejka

Korea Płd.-Liban 1-0 24.03 12.00

Kuwejt-Laos  – 24.03 16.35

10 kolejka

Korea Płd.-Kuwejt – 29.03 13.00

Liban-Mjanma 1-1 29.03 14.00

 

Grupa H: Uzbekistan, Bahrajn, Filipiny, Korea Północna, Jemen

1. Uzbekistan 8 | 20-7 | 21
2. Korea Pln. 8 | 14-8 | 16
3. Filipiny 8 | 8-12 | 10
4. Bahrajn 8 | 10-10 | 9
5. Jemen 8 | 2-17 | 3

1 kolejka

Filipiny-Bahrajn 2-1 11.06 14.00

Jemen-Korea Północna 0-1 11.06 18.00

2 kolejka

Korea Północna-Uzbekistan 4-2 16.06 10.00

Jemen-Filipiny 0-2 16.06 18.00

3 kolejka

Uzbekistan-Jemen 1-0 3.09 16.00

Bahrajn-Korea Północna 0-1 3.09 17.40

4 kolejka

Filipiny-Uzbekistan 1-5 8.09 14.00

Jemen-Bahrajn 0-4 8.09 18.00

5 kolejka

Korea Północna-Filipiny 0-0 8.10 9.30

Bahrajn-Uzbekistan 0-4 8.10 17.00

6 kolejka

Korea Północna-Jemen 1-0 13.10 9.00

Bahrajn-Filipiny 2-0 13.10 17.00

7 kolejka

Filipiny-Jemen 0-1 12.11 13:00

Uzbekistan-Korea Północna 3-1 12.11 14:00

8 kolejka

Korea Północna-Bahrajn 2-0 17.11 8:00

Jemen-Uzbekistan 1-3 17.11 16:30

9 kolejka

Uzbekistan-Filipiny 1-0 24.03 14.00

Bahrajn-Jemen 3-0 24.03 16.30

10 kolejka

Filipiny-Korea Północna 3-2 29.03 14.00

Uzbekistan-Bahrajn 1-0 29.03 15.00

III runda eliminacji :

1 etap:

(4 najgorsze zespoły z czwartych miejsc i wszystkie z piątych miejsc w grupach z II rundy (Bhutan rozpocznie rywalizację od II etapu)

zwycięzcy awansowali  do 3 etapu a przegrani rywalizowali w etapie 2
mecze 2, 6 i 7 czerwca:

Tajwan-Kambodża 2-2 | 0-2 awans: Kambodża
Malediwy-Jemen 0-2 | 0-2 awans: Jemen
Tadżykistan-Bangladesz 5-0 | 1-0 awans: Tadżykistan
Malezja-Timor Wschodni 3-0 | 3-0 awans: Malezja (rewanż odbył się 6.06)
Laos-Indie 0-1 | 1-6 awans: Indie

2 etap: zwycięzcy awans do etapu 3
mecze: 6 września i 11 października 2016

6.09 Malediwy-Laos 4-0
11.10 Laos-Malediwy 1-1 awans: Malediwy

6.09 Bangladesz-Bhutan 0-0
10.10 Bhutan-Bangladesz 3-1 awans: Bhutan

8.10 Timor Wschodni- Tajwan 1-2
11.10 Tajwan-Timor Wschodni 2-1 awans: Tajwan

 

3 etap:  6 grup po 4 zespoły. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awans do turnieju.

Losowanie odbyło 23 stycznia 2017 w Abu Dhabi.

zespoły mające pewny udział w tym etapie- 4 zespoły z drugich miejsc, wszystkie z trzecich miejsc i 4 najlepsze zespoły z czwartych miejsc w grupach z II rundy, następnie zwycięzcy pojedynków i I i II etapu III rundy.

FIFA ukarała Kuwejt i nie weźmie udziału w tym etapie eliminacji, Guam sam wycofał się z rywalizacji, w związku z tym Azjatycka Konfederacja Piłkarska podjęła decyzję że te dwie reprezentacje zastąpią Nepal i Macau  czyli najwyżej sklasyfikowane zespoły Turnieju Solidarności Malezja 2016

 

Uczestnicy 3 etapu: Afganistan, Bahrajn, Hong Kong, Jordania, Kirgistan, Liban, Mjanma, Korea Północna, Oman, Palestyna, Filipiny, Singapur, Turkmenistan, Wietnam, Kambodża, Jemen, Tadżykistan, Malezja, Indie, Bhutan, Malediwy, Tajwan, Nepal, Macau

wyniki losowania:

Terminarz- godziny wg czasu polskiego
grupa A:

1. Indie 3 4-0 9
2. Mjanma 2 4-1 3
3. Kirgistan 2 1-1 3
4. Macau 3 0-7 0

Mjanma-Indie 0-1 28.03.2017 13:30
Kirgistan – Macau 1-0 28.03.2017  15:30

Macau – Mjanma 0-4 13.06.2017 13:30
Indie-Kirgistan  1-0 13.06.2017 16:30

Macau-Indie 0-2  5.09.2017  13:30
Kirgistan – Mjanma

Indie – Macau 10.10.2017
Mjanma – Kirgistan 10.10.2017 13:30

Macau – Kirgistan 14.11.2017
Indie – Mjanma 14.11.2017

Kirgistan – Indie 27.03.2018
Mjanma – Macau 27.03.2018

grupa B:

1. Liban 3 6-3 7
2. Korea Północna 2 3-3 2
3. Hong Kong 3 2-4 2
4. Malezja 2 2-3 1

Korea Północna – Malezja 10.10.2017 10:00
Liban – Hong Kong 2-0 28.03.2017 17:00

Malezja – Liban 1-1  13.06.2017
Hong Kong – Korea Północna 1-2 13.06.2017

Malezja – Hong Kong 1-1 5.09.2017  14:45
Korea Północna – Liban 2-2  5.09.2017 10:00

Hong Kong – Malezja 10.10.2017 14:00
Liban – Korea Północna 10.10.2017 17:00

Malezja – Korea Północna 14.11.2017
Hong Kong – Liban 14.11.2017

Korea Północna – Hong Kong 27.03.2018
Liban – Malezja 27.03.2018

grupa C:

1. Jordania 3 11-1 7
2. Wietnam 3 3-2 5
3. Kambodża 3 2-9 3
4. Afganistan 3 2-6 1

Afganistan – Wietnam 1-1 28.03.2017 16:00
Jordania – Kambodża 7-0 28.03.2017 18:00

Kambodża – Afganistan 1-0  13.06.2017
Wietnam –  Jordania 0-0 13.06.2017

Kambodża -Wietnam 1-2 5.09.2017 13:30
Jordania – Afganistan 4-1  5.09.2017 19:00

Wietnam – Kambodża 10.10.2017 14:00
Afganistan – Jordania 10.10.2017 16:00

Kambodża -Jordania 14.11.2017
Wietnam – Afganistan 14.11.2017

Jordania -Wietnam 27.03.2018
Afganistan – Kambodża 27.03.2018

grupa D:

1. Palestyna 3 7-1 9
2. Oman 3 20-2 6
3. Malediwy 3 2-8 3
4. Bhutan 3 0-18 0

Oman – Bhutan 14-0 28.03.2017 17:00
Malediwy – Palestyna 0-3 28.03.2017 18:00

Bhutan – Malediwy 0-2 13.06.2017
Palestyna – Oman 2-1 13.06.2017

Bhutan – Palestyna 0-2 5.09.2017 14:00
Oman – Malediwy 5-0 5.09.2017 17:15

Malediwy – Oman 10.10.2017 18:00
Palestyna- Bhutan 10.10.2017 17:00

Bhutan – Oman 14.11.2017
Palestyna – Malediwy 14.11.2017

Oman – Palestyna 27.03.2018
Malediwy – Bhutan 27.03.2018

grupa E:

1. Bahrajn 3 7-1 7
2. Turkmenistan 3 5-4 4
3. Tajwan 3 3-9 3
4. Singapur 3 2-3 2

Tajwan – Turkmenistan 1-3 28.03.2017 12:00
Bahrajn – Singapur 0-0 28.03.2017 18:00

Singapur – Tajwan 1-2 10.06.2017
Turkmenistan – Bahrajn 1-2 13.06.2017

Singapur – Turkmenistan 1-1 5.09.2017 13:30
Bahrajn -Tajwan 5-0 5.09.2017 18:00

Turkmenistan – Singapur 10.10.2017 16:00
Tajwan – Bahrajn 10.10.2017 12:00

Singapur – Bahrajn 14.11.2017
Turkmenistan  – Tajwan 14.11.2017

Bahrajn  – Turkmenistan  27.03.2018
Tajwan – Singapur 27.03.2018

grupa F:

1. Filipiny 3 10-6 7
2. Jemen 3 4-3 5
3. Tadżykistan 3 6-7 3
4. Nepal 3 2-6 1

Filipiny – Nepal 4-1 28.03.2017 14:00
Jemen – Tadżykistan 2-1 28.03.2017 18:00

Nepal -Jemen 0-0 13.06.2017
Tadżykistan – Filipiny 3-4 13.06.2017

Nepal – Tadżykistan 1-2 5.09.2017 11:15
Filipiny -Jemen 2-2 5.09.2017 13:30

Tadżykistan  -Nepal 10.10.2017 15:00
Jemen – Filipiny 10.10.2017 17:00

Nepal -Filipiny 14.11.2017
Tadżykistan -Jemen 14.11.2017

Filipiny – Tadżykistan  27.03.2018
Jemen – Nepal 27.03.2018