Czym kierować się przy wyborze kompletu piłkarskiego?

24 kwietnia 2018 | Aktualizacja: 14 października 2022 r.
rozciąganie Ryan McGuire z PixabayŹródło: rozciąganie Ryan McGuire z Pixabay

Czym kierować się przy wyborze kompletu piłkarskiego?

Identyfikacja, wygląd, to wszystko także ma wpływ na to w jaki sposób czujemy się na boisku. Nikt nie lubi biegać w stroju, który zdecydowanie odbiega od poziomu pozostałych zawodników. Także technologia koszulek piłkarskich jest zupełnie inna od zwykłych t-shirtów, które ubieramy na co dzień. Komplet piłkarski, to bardzo istotna część piłkarskiego rzemiosła pod wieloma względami. Barwy mają znaczenie i to jakie!
Każdy klub sportowy posiada strój, który nie tylko zapewnia identyfikację na boisku, ale bywa marzeniem wielu kibiców. Przez komplet piłkarski wiele drużyn jest kojarzona, a nawet zyskuje przydomki, tak jak np. Lech Poznań zwany jest niebiesko białą lokomotywą, czy The Reds to Liverpool FC z powodu czerwonych spodenek i koszulek zakładanych przez piłkarzy tego klubu. Także na naszych podwórkach każdy chce się odróżniać, być zauważalnym, a także poprawić komunikację na boisku, aby rozpoznawać pozostałych członków drużyny na boisku.

Komplet piłkarski jest szansą na wcielenie się także w swojego piłkarskiego idola. Koszulka z nazwiskiem Lewandowski czy też Ronaldo, to dla wielu fanów jedyna możliwość naśladowania swoich ulubieńców. Poczucie wyjątkowości na boisku jest niezwykle ważne, ponieważ dodaje pewności siebie. Nie ma nic gorszego niż gra w zdekompletowanym stroju piłkarskim. Dokonując zakupu komplet piłkarski powinien być dostosowany pod względem rozmiaru. Spodenki nie powinny spadać, a koszulka nie powinna być ani za ciasna czy też za duża. To wszystko ma wpływ na poruszanie się piłkarza na murawie. Warto przymierzyć komplet piłkarski w sklepie stacjonarnym, a później dokonać pewnego zakupu w sklepie Ambersport, gdzie można zakupić także taki strój dla dzieci.
Także w przypadku płci występuje kilka różnic, w szczególności tych konstrukcyjnych. Dla kobiet komplet piłkarski jest bardziej wycięty w talii i nieco szerszy w biodrach. Zazwyczaj rozmiar damski jest mniejszy niż jego odpowiednik w tabeli dla mężczyzn. W przypadku materiału i kolorystyki wszystko pozostaje bez zmian. Najważniejszy jest dobry materiał, bo od niego zależy w jakim stopniu komplet piłkarski jest w stanie przepuszczać pot, blokować powiewy wiatru i wodę zewnątrz. Stroje, które można zakupić w sklepie Ambersport spełniają wszystkie te wymagania, są wytrzymałe i odporne na wszystkie anomalia pogodowe. Także podczas szarpaniny na boisku, starcia z innymi zawodnikami można liczyć na ich trwałość. Komplet piłkarski ze sztucznego włókna jakim jest poliester czy polietylen sprawdzą się najlepiej. Gorszym wyborem jest bawełna, która jest podatna na wsiąkanie wody i dodatkowo nie blokuje wiatru.

Warto pamiętać, że komplet piłkarski to nie tylko koszulka i spodenki, ale także getry, bielizna czy też podspodenki lub legginsy. Każdy składnik pełnego stroju ma wpływ na grę na boisku. Komplet piłkarski ma niełatwo, ponieważ regularnie bywa przepocony, wybrudzony. Należy o niego odpowiednio dbać, aby jego wytrzymałość nie uległa degradacji. Zgodnie z zaleceniami na metce powinien okazać się inwestycją nawet na kilka sezonów. Regularnie pranie tej odzieży sprawi, że nie tylko talentem będzie można świecić na boisku, ale także tym, w jaki sposób się wygląda.