EL.MŚ- Afryka wchodzi w decydującą fazę

8 września 2013 | Ostatnia modyfikacja: 8 września 2013
caf afryka piłka nożna
Znamy 9 drużyn które zagrają w trzeciej-ostatniej rundzie eliminacji mistrzostw świata w Afryce. Zwycięzcy 9 z 10 grup uzyskali awans do nastepnej rundy w której zostanie utworzonych 5 par które rozegrają mecz i rewanż, drużyny które okażą się lepsze w dwumeczu awansują do mistrzostw świata 2014. Losowanie ostatniej rundy-16 września.Dzisiaj o godzinie 16.30 zostanie rozegrany mecz Kamerun-Libia, zwycięstwo lub remis Kamerunu da mu awans, jeśli wygrają piłkarze Libii to oni zagrają w 3 rundzie.W 3 rundzie zagrają: Etiopia, Wyspy Zielonego Przylądka, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana, Burkina Faso, Nigeria, Egipt, Algieria, Senegal, Kamerun lub Libia .Niespodzianką jest odpadnięcie Tunezji która przegrała z Wyspami Zielonego Przylądka 2-0. Gospodarze ostatniego mundialu- RPA zajęli 2 miejsce w grupiei również nie wystąpią w Brazylii.Grupa A:7.09 15.30 Brazzaville Afryka Środkowa-Etiopia 1-27.09 15.30 Durban RPA-Botswana 4-1
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Etiopia68-613
2RPA612-511
3Botswana68-107
4Afryka Środkowa65-123
Grupa B:7.09 18.30 Freetown Sierra Leone-Gwinea Równikowa 3-27.09 20.45 Rades Tunezja-Republika Zielonego Przylądka 0-2
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Zielony Przylądek611-412
2Tunezja610-811
3Sierra Leone610-108
4Gwinea Równikowa66-152
Grupa C:7.09 18.30 Bakau Gambia-Tanzania 2-07.09 19.00 Abidjan WKS-Maroko 1-1
L.pDrużynameczybramkipunkty
1WKS615-514
2Maroko69-89
3Tanzania68-126
4Gambia64-114
Grupa D:6.09 18.00 Kumasi Ghana-Zambia 2-18.09 19.00 Omdurman Sudan-Lesoto
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Ghana618-315
2Zambia611-411
3Sudan52-112
4Lesoto51-142
Grupa E:7.09 17.30 Ouagadougou Burkina Faso-Gabon 1-07.09 17.30 Niamey Niger-Kongo 2-2
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Burkina Faso66-412
2Kongo67-311
3Gabon65-68
4Niger65-114
Grupa F:7.09 17.00 Calabar Nigeria-Malawi 2-08.09 15.00 Nairobi Kenia-Namibia
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Nigeria67-312
2Malawi64-57
3Namibia52-35
4Kenia53-53
Grupa G:8.09 15.00 Harare Zimbawe-Mozambik10.09 19.00 Alexandria Egipt-Gwinea Egipt zapewnił sobie awans do kolejnej rundy
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Egipt512-515zapewniony awans
2Gwinea510-410
3Mozambik51-92
4Zimbawe53-81
Grupa H:8.09 17.00 Porto Novo Benin-Rwanda10.09 20.30 Blida Algieria-MaliAlgieria zapewniła sobie awans do kolejnej rundy
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Algieria512-412
2Mali57-68
3Benin56-95
4Rwanda53-92
Grupa I:8.09 16.30 Yaounde Kamerun-Libia - wygrana lub remis zapewni awans Kamerunowi, Libia musi wygrać by awansować8.09 17.30 Lome Togo-DR.Kongo
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Kamerun57-310
2Libia55-29
3DR. Kongo52-16
4Togo52-101
Grupa J:7.09 17.00 Lubango Angola-Liberia 4-17.09 21.00 Marrakesh Senegal-Uganda 1-0
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Senegal69-412
2Uganda65-68
3Angola68-67
4Libieria64-104