Piłkarska kartka z kalendarza 3 lipca

3 lipca 2020 | Aktualizacja: 3 lipca 2020 r.

1995.07.03 Marian Dziurowicz został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.1974.07.03 „Mecz na wodzie” na Waldstadion we Frankfurcie nad Menem Polska przegrała z gospodarzem Mistrzostw Świata RFN 0-1. Spotkanie rozegrano w trudnych warunkach pogodowych, przeszła ulewa nad stadionem i w trakcie gry boisko było namoknięte. W 53. minucie meczu Jan Tomaszewski obronił rzut karny wykonywany przez Uli Hoeneßa. Jedyną bramkę strzelił Gerd Müller w 76 minucie.Polska: Jan Tomaszewski Antoni Szymanowski Jerzy Gorgoń Władysław Żmuda Adam Musiał Kazimierz Deyna Henryk Kasperczak (80' Lesław Ćmikiewicz) Zygmunt Maszczyk (80' Kazimierz Kmiecik) Grzegorz Lato Robert Gadocha Jan Domarski.1923.07.03 Urodził się Felipe Zetter, meksykański piłkarz (zm. 2013)1947.07.03 Urodził się Rob Rensenbrink, holenderski piłkarz1960.07.03 Urodził się Carlo Weis, luksemburski piłkarz, trener2005.07.03 RC Lens-Lech Poznań 2-1 Puchar Intertoto bramki: Jussiê 19', Nicolas Gillet 44'- Krzysztof Gajtkowski 67'