PNA 2015: Gwinea Równikowa pokonuje Tunezję

1 lutego 2015 | Aktualizacja: 1 lutego 2015 r.
Gospodarz Pucharu Narodów Afryki Gwinea Równikowa awansował do półfinału turnieju. W ćwierćfinale Gwinejczycy pokonali po dogrywce Tunezję 2-1. Najpierw gola strzelili Tunezyjczycy za sprawą Ahmeda Akaichiego w 70 minucie. W doliczonym czasie gry jeden z piłkarzy Tunezji wychodził na pozycję sam na sam lecz za mocno wypuścił sobie piłkę i bramkarz Gwinei posłał futbolówkę "do przodu" piłka znalazła się w polu karnym Tunezji i tam sędzia dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny którego wykorzystał Javier Balboa i potrzebna była dogrywka w której piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Javier Balboa.Mecz Tunezji z Gwineą Równikową pozostawia po sobie wiele wątpliwości co do sędziowania przez arbitra z Mauritiusu. Kontrowersyjny rzut karny - to raz, długie przerwy w grze w drugiej połowie dogrywki, a doliczono tylko 2 minuty - to dwa, brutalne faule i zachowania nie fair, a sędzia bał się pokazać czerwony kartonik - to trzy. Ewidentnie mieliśmy do czynienia z niskim poziomem sędziowania w tym meczu.Rywalem Gwinei Równikowej w półfinale będzie zwycięzca meczu Ghana-Gwinea.ćwierćfinał 31 stycznia 2015, 20:30 - Bata (Estadio de Bata)Tunezja-Gwinea Równikowa 1-2 pd.Ahmed Akaïchi 70' - Javier Balboa 90' -k, 102'Tunezja: 16. Aymen Mathlouthi - 17. Hamza Mathlouthi, 3. Aymen Abdennour, 2. Syam Ben Youssef, 12. Ali Maâloul - 20. Mohamed Ali Yacoubi (104, 7. Youssef Msakni), 19. Ahmed Akaïchi (85, 11. Amine Chermiti, 13. Ferjani Sassi, 6. Hocine Ragued, 9.Yassine Chikhaoui - 18. Wahbi Khazri (85, 15. Mohamed Ali Manser).Gwinea Równikowa: 1. Felipe Ovono - 8. Randy (80, 12. Iván Bolado), 5. Diosdado Mbele, 4. Rui, 16. Sipo (86, 7. Rubén Belima) - 14. Kike Boula, 21. Iván Zarandona, 18. Viera Ellong Doualla, 11. Javier Balboa - 10. Emilio Nsue, 9. Raúl Fabiani (61, 15. Ibán Salvador).żółte kartki: Yacoubi, Ragued, Akaïchi - Salvadorsędziował: Rajindraparsad Seechurn (Mauritius)składy od eurofutbol.plzdjęcie: @CAF_Online Twitter