PNA 2015: Zwycięstwa Senegalu i Algierii

19 stycznia 2015 | Aktualizacja: 14 października 2022 r.

Senegal pokonał Ghanę w meczu grupy C Pucharu Narodów Afryki. Wynik otworzył z rzutu karnego André Ayew w 13 minucie. Senegal wyrównał po trafieniu Mame Biram Dioufa w 58 minucie. Gdy wydawało się że mecz zakończy się remisem w dolcizonym czasie gry zwyciestwo Senegalowi zapewnił Moussa Sow.

W drugim spotkaniu jedni z głównych faworytów do złota Algierczycy pokonali RPA 3-1. Jednak jak na faworytów turnieju i najlepszą reprezentację z Afryki w rankingu FIFA Algieria prezentowała się słabo w pierwszej połowie. To był fuks, że Algieria nie przegrywała do przerwy. Dobra gra reprezentacji RPA zaowocowała bramką w 51 minucie meczu. Po chwili mogło być 2:0, ale Rantie nie wykorzystał rzutu karnego. Niewykorzystane okazje i karny zemściły się. Najpierw niefrasobliwą interwencją popisał się obrońca RPA Hlatshwayo, który głową strzelił samobójczego gola, a 5 minut później Ghoulam po indywidualnej akcji trafił na 2:1 dla Algierii. W 83 minucie po błędzie bramkarza RPA Slimani strzelił trzeciego gola i rozstrzygnął losy meczu.

grupa C 19 stycznia 2015, 17:00 - Mongomo (Estadio de Mongomo)
Ghana-Senegal 1-2
André Ayew 14'-k - Mame Biram Diouf 58', Moussa Sow 90+3'

Ghana: 1. Razak Brimah - 23. Harrison Afful, 18. Daniel Amartey, 5. Mohamed Awal, 17. Baba Rahman - 13. Mohammed Rabiu (83, 6. Afriyie Acquah), 9. Jordan Ayew, 19. Jonathan Mensah, 8. Emmanuel Agyemang-Badu, 7. Christian Atsu (68, 11. Wakaso Mubarak) - 10. André Ayew (88, 20. David Accam).

Senegal: 1. Bouna Coundoul - 6. Lamine Sané, 3. Papy Djilobodji (46, 21. Lamine Gassama), 2. Kara Mbodj - 12. Stéphane Badji, 17. Idrissa Gueye, 8. Cheikhou Kouyaté, 5. Papakouli Diop (85, 22. Henri Saivet), 18. Pape Souaré - 11. Dame N'Doye, 9. Mame Biram Diouf (79, 7. Moussa Sow).

żółte kartki: Rabiu, A.Ayew - Coundoul, N'Doye.

sędziował: Bernard Camille (Seszele)

grupa C 19 stycznia 2015, 20:00 - Mongomo (Estadio de Mongomo)
Algieria-RPA 3-1
Thulani Hlatshwayo 67'-s, Faouzi Ghoulam 72', Islam Slimani 83' - Thuso Phala 51'

Algieria: 23. Raïs M'Bolhi - 8. Medhi Lacen (64, 19. Saphir Taïder), 5. Rafik Halliche, 3. Faouzi Ghoulam, 20. Aïssa Mandi - 14. Nabil Bentaleb, 11. Yacine Brahimi (90, 15. El Arbi Hillel Soudani), 10. Sofiane Feghouli, 12. Carl Medjani - 7. Riyad Mahrez (60, 9. Ishak Belfodil), 13. Islam Slimani.

RPA: 1. Darren Keet - 6. Anele Ngcongca, 14. Thulani Hlatshwayo, 2. Rivaldo Coetzee (30, 4. Siyabonga Nhlapo), 11. Thabo Matlaba, - 20. Oupa Manyisa, 15. Dean Furman, 18. Thuso Phala, 5. Andile Jali - 10. Sibusiso Vilakazi (85, 7. Mandla Masango), 23. Tokelo Rantie.

żółte kartki: Mandi - Matlaba.

sędziował: Noumandiez Doué (WKS).

W 55. minucie Tokelo Rantie (RPA) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę)