Polska w 1/4 finału Mistrzostw Europy !

25 czerwca 2016 | Aktualizacja: 25 czerwca 2016 r.
Polska pokonała po serii rzutów karnych Szwajcarię i zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Europy 2016. Po 90 minutach gry i dogrywce było 1-1. W karnych wygraliśmy 5-4. Po raz drugi w historii graliśmy dogrywkę (pierwszy raz na Mundialu 1938 we Francji z Brazylią 5-6) i po raz pierwszy rywalizowaliśmy w rzutach karnych na dużym turnieju.Rywalem Polaków w ćwierćfinale będzie zwycięzca meczu Chorwacja-Portugalia, ten mecz o 21:00.25 czerwca 2016, 15:00 - Saint-Étienne (Stade Geoffroy-Guichard)Szwajcaria-Polska 1-1 pd. k. 4-5Xherdan Shaqiri 82' - Jakub Błaszczykowski 39'karne: 1-0 Stephan Lichtsteiner, 1-1 Robert Lewandowski, (1-1 Granit Xhaka - obok bramki), 1-2 Arkadiusz Milik, 2-2 Xherdan Shaqiri, 2-3 Kamil Glik, 3-3 Fabian Schär, 3-4 Jakub Błaszczykowski, 4-4 Ricardo Rodríguez, 4-5 Grzegorz KrychowiakSzwajcaria: 1. Yann Sommer - 2. Stephan Lichtsteiner, 22. Fabian Schär, 20. Johan Djourou, 13. Ricardo Rodríguez - 23. Xherdan Shaqiri, 11. Valon Behrami (77, 16. Gelson Fernandes), 10. Granit Xhaka, 15. Blerim Džemaili (58, 7. Breel Embolo), 18. Admir Mehmedi (70, 19. Eren Derdiyok) - 9. Haris Seferović.Polska: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk - 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 5. Krzysztof Mączyński (101, 6. Tomasz Jodłowiec), 7. Arkadiusz Milik, 11. Kamil Grosicki (104, 17. Sławomir Peszko) - 9. Robert Lewandowski.żółte kartki: Schär, Djourou - Jędrzejczyk, Pazdan.sędziował: Mark Clattenburg (Anglia).widzów: 38 842.