Wygrana nad Ukrainą

21 czerwca 2016 | Aktualizacja: 21 czerwca 2016 r.
Polska pokonała Ukrainę 1-0 w 3 meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy i awansowała do 1/8 finału w której zmierzy się z Szwajcarią, ten mecz w sobotę o 15:00.W dzisiejszym spotkaniu bramkę zdobył Jakub Błaszczykowski w 54 minucie.21 czerwca 2016, 18:00 - Marsylia (Stade Vélodrome)Ukraina-Polska 0-1Jakub Błaszczykowski 54Ukraina: 12. Andrij Pjatow - 17. Artem Fedećkyj, 3. Jewhen Chaczeridi, 5. Ołeksandr Kuczer, 2. Bohdan Butko - 7. Andrij Jarmołenko, 14. Rusłan Rotań, 6. Taras Stepanenko, 21. Ołeksandr Zinczenko (73, 9. Wiktor Kowałenko), 10. Jewhen Konoplanka - 8. Roman Zozula (90, 4. Anatolij Tymoszczuk).Polska: 22. Łukasz Fabiański - 4. Thiago Cionek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk - 21. Bartosz Kapustka (71, 11. Kamil Grosicki), 10. Grzegorz Krychowiak, 6. Tomasz Jodłowiec, 19. Piotr Zieliński (46, 16. Jakub Błaszczykowski), 7. Arkadiusz Milik (90, 23. Filip Starzyński) - 9. Robert Lewandowski.żółte kartki: Rotań, Kuczer - Kapustka.sędziował: Svein Oddvar Moen (Norwegia).widzów: 58 874.90minut.pl