Włochy i Holandia, pewni gry na mistrzostwach świata

10 września 2013 | Aktualizacja: 10 września 2013 r.
Włosi pokonali Czechów 2-1 dzięki czemu zapewnili sobie zwycięstwo w grupie B i awans na przyszłoroczny mundial w Brazylii. Pierwszą bramkę zdobył Libor Kozak w 19 minucie. Włosi jednak zdołali odrobić stratę. W 51 minucie wyrównał Giorgio Chiellini a w 54 z rzutu karnego wynik spotkania ustalił Mario Balotelli.Będzie to 18 występ Włochów na mistrzostwach świata. W 1934, 1938, 1982 i 2006 Włosi wygrali mistrzostwa świata.Holandia pokonała Andorę 2-0 po dwóch golach Robina van Persiego w 50 i 54 minucie, i dzięki wygranej Turcji z Rumunią Holendrzy zapewnili sobie awans do mistrzostw świata z pierwszego miejsca w grupie D.Holendrzy dotychczas na mistrzostwach świata grali 9 razy. W 1974, 1978 i 2010 zajęli 2 miejsce.