10 marca 1971 – Górnik Zabrze – Manchester City 2:0

10 marca 2020 | Aktualizacja: 10 marca 2020 r.
górnik zabrze manchester city

10 marca 1971 - Górnik Zabrze - Manchester City 2:0

49 lat temu na Stadionie Śląskim w Chorzowie Górnik Zabrze pokonał Manchester City 2-0 w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Zdobywców Pucharów. Bramki zdobyli Włodzimierz Lubański 34 minuta oraz Erwin Wilczek w 40 minucie.Spotkanie sędziował Grek Leonidas Vamvakopoulos, a spotkanie z trybun oglądało około 90 tysięcy kibiców.W rewanżu wygrał zespół z Anglii i o awansie rozstrzygnął trzeci mecz rozegrany w Kopenhadze gdzie zwycięski okazał się Manchester i to drużyna z wysp zagrała w półfinale gdzie odpadł z Chelsea.Składy:Górnik: Hubert Kostka, Jan Wraży, Jerzy Gorgoń, Stanisław Oślizło, Henryk Latocha, Zygfryd Szołtysik, Erwin Wilczek, Hubert Skowronek, Jan Banaś, Włodzimierz Lubański (60' Władysław Szaryński) Jerzy WilimManchester: Joe Corrigan, Tony Book, Tony Towers, Derek Jeffries, Tommy Booth, Mike Doyle, Alan Oakes, Mike Summerbee, Neil Young, Francis Lee, Colin BellBilet z tego meczu:gornik zabrze manchester cityfoto: wikigornik.plhttps://www.youtube.com/watch?v=mi5DPqS3ScA