24 marca 2007 – pierwszy oficjalny mecz Czarnogóry

czarnogóra

24 marca 2007 – pierwszy oficjalny mecz Czarnogóry

Dzisiaj mija dokładnie 13 lat od rozegrania pierwszego oficjalnego meczu reprezentacji Czarnogóry – naszego niedzielnego rywala w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018.

W I swoim meczu Czarnogóra pokonała 2-1 Węgrów w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Podgoricy. Na stadionie zasiadło 12 tysięcy kibiców. Pierwsi prowadzenie objęli goście- bramkę zdobył już w pierwszej minucie Priskin Tamás. Wyrównał z rzutu karnego Mirko Vučinić w 64 minucie a zwycięską bramkę dla Czarnogóry strzelił Igor Burzanović także z rzutu karnego w 81 minucie.

Czarnogóra ogłosiła oddzielenie się od Serbii  w 2006 roku (wcześniej była Serbia i Czarnogóra). Administracja i historia poprzedniego połączonego zespołu narodowego pozostały z Serbią, która również odziedziczyła członkostwo w FIFA i UEFA. W rezultacie Czarnogóra rozpoczęła nowe stowarzyszenie piłkarskie i reprezentację narodową.

Nowa drużyna narodowa Czarnogóry oficjalnie przystąpiła do UEFA w styczniu 2007 roku i FIFA w tym samym roku. Dotychczas Czarnogóra rozegrała 104 mecze z czego 34 wygrała, 28 zremisowała i 42 przegrała. Strzeliła 124 goli, tracąc 142.


lista legalnych bukmacherów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *