76 lat od rekordu Wilimowskiego

76 lat temu w meczu ligowym Ruch Chorzów – Union Touring Łódź – Ernest Wilimowski ustanowił niepobity do dziś rekord strzelecki, a mianowicie zdobył on 10 bramek a mecz zakończył się zwycięstwem Chorzowian 12-1. Była to ósma kolejka ówczesnego sezonu a zespół z Łodzi był beniaminkiem.

Po I połowie było tylko 3-0 a hat trick zaliczył  „Ezi”, w drugiej części spotkania do 7 bramek Ernesta doszły dwie Teodora Petereka. Dla Łodzian strzelił Eugeniusz Świętosławski.

Sezon nie został ukończony ze względu na wybuch wojny, Wilimowski tuż przed przerwaniem sezonu miał zdobytych 26 bramek.

21.05.1939 Ruch Chorzów – Union Touring 12:1 (3:0)
Ernest Wilimowski 12′, 20′, 32,’ 53′, 65′, 66′, 70′, 80′, 85′, 89,’ Teodor Peterek 75′, 78′- Eugeniusz Świętosławski 72′-k