Piłkarska kartka z kalendarza 20 lipca

20 lipca 2020 | Aktualizacja: 20 lipca 2020 r.
Heerenveen

1952.07.20 Wawel Kraków pokonał Cracovię 5 - 1 w finale piłkarskiego Pucharu Zlotu Młodych Przodowników, rozegranym na warszawskim Stadionie Wojska Polskiego.1920.07.20 Został założony holenderski klub piłkarski SC Heerenveen.1964.07.20 Urodził się Sebastiano Rossi, włoski bramkarz, zdobywca Ligi Mistrzów 1994 z Milanem1977.07.20 Urodził się Alessandro Santos, japoński pomocnik pochodzenia brazylijskiego, zdobywca Pucharu Azji 20042011.07.20 Paragwaj awansował do finału Copa America nie odnosząc żadnego zwycięstwa w żadnym z poprzednich meczów turnieju- 3 mecze fazy grupowej zremisował 0-0 z Ekwadorem, 2-2 z Brazylią, 3-3 z Wenezuelą, awans do fazy pucharowej z 3 miejscca. W ćwierćfinale 0-0 po dogrywce i wygrana 2-0 w rzutach karnych z Brazylią, w półfinale 0-0 po dogrywce i wygrana 5-3 w rzutach karnych z Wenezuelą. Zwycięstwo po rzutach karnych nie jest odnotowywane jako zwycięstwo po 90 minutach gry lub z dogrywką (120). Warto zauważyć że Paragwaj w ćwierć i w półfinale zagrał z drużynami którymi rywalizował w grupie.W finale jednak Urugwaj pokonał Paragwaj 3-0.1996.07.20 ŁKS Łódź-FC Kaučuk Opava 0-3 Puchar Intertoto