Piłkarska kartka z kalendarza 20 lipca

Heerenveen

Piłkarska kartka z kalendarza 20  lipca

1952.07.20  Wawel Kraków pokonał Cracovię 5 – 1 w finale piłkarskiego Pucharu Zlotu Młodych Przodowników, rozegranym na warszawskim Stadionie Wojska Polskiego.

1920.07.20 Został założony holenderski klub piłkarski SC Heerenveen.

1964.07.20 Urodził się Sebastiano Rossi, włoski  bramkarz, zdobywca Ligi Mistrzów 1994 z Milanem

1977.07.20 Urodził się Alessandro Santos, japoński pomocnik pochodzenia brazylijskiego, zdobywca Pucharu Azji 2004

2011.07.20 Paragwaj awansował do finału Copa America nie odnosząc żadnego zwycięstwa w żadnym z poprzednich meczów turnieju- 3 mecze fazy grupowej zremisował 0-0 z Ekwadorem, 2-2 z Brazylią, 3-3 z Wenezuelą, awans do fazy pucharowej z 3 miejscca. W ćwierćfinale 0-0 po dogrywce  i wygrana 2-0 w rzutach karnych z Brazylią, w półfinale 0-0 po dogrywce  i wygrana 5-3 w rzutach karnych z Wenezuelą. Zwycięstwo po rzutach karnych nie jest odnotowywane jako zwycięstwo po 90 minutach gry lub z dogrywką (120). Warto zauważyć że Paragwaj w ćwierć i w półfinale zagrał z drużynami którymi rywalizował w grupie.

W finale jednak Urugwaj pokonał Paragwaj 3-0.

1996.07.20 ŁKS Łódź-FC Kaučuk Opava 0-3 Puchar Intertoto