17 marca 1993 Polska remisuje z Brazylią

17 marca 2020 | Aktualizacja: 22 lutego 2021 r.
brazylia

17 marca 1993 roku Polska reprezentacja zremisowała 2-2 z Brazylią w meczu towarzyskim rozegranym w Ribeirao. Wynik otworzył już w 3 minucie Jerzy Brzęczek, lecz w 18 minucie samobójczą bramkę strzelił Piotr Świerczewski, a na 2-1 dla Brazylii trafił Müller. Remis dla Polaków uratował Robert Warzycha w 63 minucie.

Mecz oglądało 49 222 widzów, sędzią głównym był José Cadena z Kolumbii, a średnia wieku polskich zawodników to 24,3 lata.

17 marca 1993 Brazylia-Polska 2-2 - Ribeirão Preto - Estádio Santa Cruz,

Zobacz inne mecze Reprezentacji Polski Inne mecze reprezentacji

Brazylia: Zetti, Luís Carlos Winck (78' Vítor) Antônio Carlos, Válber, Roberto Carlos (72' Lira) César Sampaio’, Neto (70' Palhinha) Raí (k) Zinho, Evair, Müller trener: Carlos Alberto Parreira

Polska: Aleksander Kłak (46' Adam Matysek) Marcin Jałocha (50' Marek Rzepka) Tomasz Wałdoch, Piotr Czachowski, Marek Koźmiński, Ryszard Staniek, Robert Warzycha (k) Jerzy Brzęczek, Piotr Świerczewski, Roman Kosecki, Jacek Ziober (65' Dariusz Gęsior) trener: Andrzej Strejlau

żółte kartki: Jerzy Brzęczek - Antônio Carlos