Zakłady bukmacherskie – jak grać z głową i nie dać się oszukać?

6 czerwca 2019 | Aktualizacja: 14 października 2022 r.
Zakłady bukmacherskie - jak grać z głową i nie dać się oszukać?Źródło: Siłowanie na rękę zdjęcie Gratisography z Pexels.com

Poznaj kilka zasad, które uchronią Cię przed kontaktem z nielegalnie działającymi bukmacherami, a także - w wielu wypadkach - pomogą uniknąć nieprzyjemności związanych np. z podatkami. Jak zatem grać z głową i nie dać się nabrać?

1. Graj z legalnym operatorem
2. Nie ufaj operatorowi, który ma słabe opinie
3. Punkty stacjonarne to duży plus

Graj z legalnym operatorem

Najważniejszą rzeczą, jaką musimy zrobić celem zabezpieczenia się przed kontrolą Urzędu Skarbowego, jest gra z legalnym bukmacherem. Tylko w takiej sytuacji mamy pewność, jak - i czy w ogóle - są rozliczane podatki od naszych wygranych. Dlatego zanim zdecydujemy się na współpracę z jakąś platformą, powinniśmy przeczytać regulamin korzystania z usługi a także upewnić się, że firma posiada odpowiednie zezwolenie od Ministra Finansów.

Nie ufaj operatorowi, który ma słabe opinie
Opinie to bardzo potężna broń, zarówno w internecie jak i poza nim. Jeżeli bukmacher ma kilka niepochlebnych opinii na kilkaset czy kilka tysięcy sztuk, to wtedy nie musimy się o nic martwić. Jednak gdy znajdujemy ich więcej, a w dodatku odkrywamy także niepochlebne wypowiedzi na dedykowanych forach tematycznych czy stronach w mediach społecznościowych, powinniśmy pobudzić naszą czujność. Z tego powodu ważne jest również to, abyśmy sami wystawiali opinie miejscom, w których gramy - dzięki temu inne osoby również będą mogły zrobić research, zanim podejmą się gry u konkretnego bukmachera.

Punkty stacjonarne to duży plus
Jeżeli wybrany operator dysponuje nie tylko platformą internetową, ale także posiada filie naziemne, to dla nas znak, że raczej nie jest to oszustwo. Dodatkowym plusem punktów stacjonarnych jest to, że nie każdy chce (np. względy prywatności) lub potrafi obstawiać online.