Wspomnienie na dziś : Kostaryka-Polska 1989

8 lutego 2020 | Aktualizacja: 8 lutego 2020 r.

Kostaryka Polska historia bilans meczów

31 lat temu 8 lutego 1989 roku w San José na stadionie Estadio Nacional de Costa Rica Polska reprezentacja pokonała Kostarykę 4-2. Był to mecz towarzyski. Sędzią głównym był Kostarykańczyk Rodrigo Badilla a spotkanie oglądało 14 000 widzów.Była to pierwsza rywalizacja obu drużyn w historii, później jeszcze dwa razy obie reprezentacje się spotkały- w 1990 i na Mundialu w 2006 roku.Wynik otworzył w 8 minucie Krzysztof Warzycha, za chwilę bo w 11' wyrównał Alexandre Guimarães. Następnie kolejne 3 gole dla Polaków strzelili Roman Kosecki w 15', ponownie Krzysztof Warzycha w 30' i Jan Urban w 66'. Wynik spotkania ustalił Claudio Jara w minucie 68.Średnia wieku naszej reprezentacji którą prowadził Wojciech Łazarek w tym meczu to 25,5 lat. Debiut w kadrze zaliczyli Piotr Jegor, Krystian Szuster, Piotr Soczyński.