Piłkarska kartka z kalendarza 11 lipca

11 lipca 2020 | Aktualizacja: 11 lipca 2020 r.
anglia 1966 mundial

1997.07.11- Założono klub piłkarski Podbeskidzie Bielsko-Biała.2006.07.11 Leo Beenhakker został selekcjonerem reprezentacji Polski. Był nim do 17 września 2009. Jego bilans to 47 meczów, 22 zwycięstw, 13 remisów, 12 porażek.1966.07.11 W Anglii rozpoczęły się VIII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.1982.07.11 Na Estadio Santiago Bernabéu w Madrycie Włochy pokonały RFN 3-1 w finale XII Mistrzostw Świata. Bramki: Paolo Rossi 57', Marco Tardelli 69', Alessandro Altobelli 81', -Paul Breitner 83'.Składy:Włochy: Dino Zoff, Claudio Gentile , Gaetano Scirea, Fulvio Collovati , Giuseppe Bergomi , Antonio Cabrini, Gabriele Oriali , Marco Tardelli, Bruno Conti, Francesco Graziani (7’Alessandro Altobelli (89' Franco Causio), Paolo RossiRFN: Harald Schumacher, Manfred Kaltz, Uli Stielike , Karlheinz Förster, Bernd Förster, Wolfgang Dremmler (62’ Horst Hrubesch), Paul Breitner, Karl-Heinz Rummenigge (70’ Hansi Müller), Hans-Peter Briegel, Pierre Littbarski , Klaus Fischer2010.07.11 Finał XIX Mistrzostw Świata w którym Hiszpania pokonała po dogrywce Holandię 1-0, bramkę zdobył Andrés Iniesta w 116 minucie. Spotkanie odbyło się w Johannesburgu na Soccer City Stadium.Składy:Holandia: Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, John Heitinga (czerwona karta w 109 minucie za drugą żółtą), Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst (105' Edson Braafheid), Mark van Bommel, Nigel de Jong (99' Rafael van der Vaart), Arjen Robben, Wesley Sneijder, Dirk Kuyt ( 71' Eljero Elia), Robin van PersieHiszpania: Iker Casillas, Sergio Ramos, Gerard Piqué, Carles Puyol , Joan Capdevila , Sergio Busquets, Xabi Alonso (87' Cesc Fàbregas ), Xavi, Andrés Iniesta, Pedro (60' Jesús Navas), David Villa (106' Fernando Torres)2004-07-11 USA - Polska 1-1 MT Chicago bramki: Carlos Bocanegra 88'- Piotr Włodarczyk 76'1998.07.11 Ruch Chorzów-Örgryte IS 1-0 Puchar Intertoto gol: Mariusz Śrutwa 80'