3 grudnia 2016 | Ostatnia modyfikacja: 3 grudnia 2016
Piłkarski Rocznik 2017 - tworzone na bieżąco zapiski tego co wydarzyło się w piłkarskim świecie w tym roku. Tak jak dzisiaj sięgamy do roczników sprzed kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu lat aby dowiedzieć się co się wydarzyło danego dnia tak do poniższej publikacji zasięgniemy już za kilka tygodni, miesięcy i lat.2017Marzec

Styczeń

1 stycznia

W tradycyjnym Noworocznym treningu Cracovii pierwsza drużyna pokonała rezerwy 5-0. Bramki strzelili: Hubert Adamczyk 32', Krzysztof Piątek 36', Patryk Serafin 48', Mateusz Cetnarski 49', Damian Dąbrowski 55'. Mecz rozpoczął się o 12:00 na stadionie Cracovii.

2 stycznia

Paweł Wszołek strzelił gola dla Queens Park Rangers w meczu przeciwko Ipswich Town w ramach 25 kolejki angielskiej Championship. Drużyna Polaka wygrała 2-1. To 3 gol Wszołka w sezonie. Na boisku znaleźli się także: Ariel Borysiuk (QPR) i Bartosz Białkowski (Ipswich).--------Tomasz Kuszczak (Birmingham ) obronił rzut karny w meczu Birmingham City-Brentford FC (również 25 kolejka angielskiej Championship). Polak okazał się lepszy od Scotta Hogana w 58 minucie. Drużyna Kuszczaka przegrała jednak mecz 1-3.

3 stycznia

Od prowadzenia 3-0 do remisu 3-3- taki przebieg meczu miało spotkanie 20 kolejki angielskiej Premier League AFC Bournemouth-Arsenal Londyn. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Charlie Daniels 16', Callum Wilson 20', Ryan Fraser 58' a dla Kanonierów: Alexis Sanchez 70', Lucas Pérez 75' oraz w 2 minucie doliczonego czasu gry (90+2') Olivier Giroud. W 82 minucie Simon Francis (AFC) otrzymał czerwoną kartkę. Całe spotkanie w bramce rozegrał Artur Boruc który został ukarany żółtą kartką w 86 minucie.--------kibicowac.plWisła Kraków poinformowała że od czwartku (tj 5.01) nowym trenerem drużyny zostanie Hiszpan Francisco „Kiko” Ramirez Gonzalez. Kontrakt ma obowiązywać do końca czerwca 2017. "Kiko" ostatnio pracował w IV-ligowym hiszpańskim CD Castellón

4 stycznia

Bartosz Bereszyński podpisał 4,5 letni kontrakt z Sampdorią, 13 drużyną Serie A, której piłkarzem jest Karol Linetty, Bereszyński to prawy obrońca który ostatnie 4 lata spędził z Legią Warszawa (3 razy mistrzostwo Polski i 2 raz Puchar Polski).--------Trynidad i Tobago-Surinam 1-2 (po dogrywce) I meczu baraży o 5 miejsce w Pucharze Karaibów bramki: Tyrone Charles 81'- Guno Kwasie 76', Ivanildo Rozenblad 109'. Zwycięzca turnieju zagra o awans do Gold Cup 2017 z 5 zespołem Copa Centroamericana.

5 stycznia

Athletic Bilbao pokonał u siebie FC Barcelonę w I meczu 1/8 finału Pucharu Króla 2-1. Bramki zdobyli Aritz Aduriz 25', Iñaki Williams Arthue 28'- Lionel Messi 52'(wolny). Gospodarze kończyli spotkanie w 9 po tym jak czerwone kartki otrzymali: Raul Garcia Escudero 74'i Ander Iturraspe Derteano 80'. W 37 minucie w polu karnym Barcelony Aritz Aduriz uderzył łokciem Samuela Umtitiego który padł na murawę i miał problemy z oddychaniem, po interwencji medyków wrócił do gry. Piłkarz Athleticu nie został ukarany za swoje zachowanie natomiast poszkodowany wdał się w dyskusję z Adurizem za co otrzymał żółta kartkę.

6 stycznia

II mecz baraży o 5 miejsce w Pucharze Karaibów Surinam-Haiti 2-4, bramki: Charles Herold Junior 25', Andrew Jean Baptiste 42', Derrick Etienne 48', Gillermo Faerber 80'-sam.- Dimitrie Apai 87', Sersinho Eduards 90+1'.

7 stycznia

Arkadiusz Piech zdobył gola dla Apóllonu w wygranym 2-0 meczu przeciwko AÉL w 18 kolejce cypryjskiej ekstraklasy, w końcówce meczu Polak został sfaulowany w polu karnym a jedenastkę wykorzystał Fótis Papoulís. To 4 gol Piecha w sezonie.--------W meczu III rundy Pucharu Anglii Everton-Leicester City (1-2) w drużynie gości zadebiutował Bartosz Kapustka który wszedł na boisko w 84 minucie. Inny Polak z Leicester Marcin Wasilewski znalazł się poza kadrą meczową.--------W meczu 1/32 finału Pucharu Francji Blois Football- FC Nantes 1-2 Mariusz Stępiński zdobył dwie bramki.

8 stycznia

W ostatnim meczu baraży o 5 miejsce w Pucharze Karaibów Haiti pokonało po dogrywce drużynę gospodarzy Trynidad i Tobago 4-3, bramki: Derrick Etienne 20', Kervens Belfort 39', Andrew Jean-Baptiste 111',117'- Shahdon Winchester 1', 25', 113'. Haiti zagra z 5 zespołem Copa Centroamericana o awans do Złotego Pucharu CONCACAF 2017. Więcej o Pucharze Karaibów: /historia/puchar-karaibow-2017/

9 stycznia

W Zurichu rozdano nagrody FIFA za rok 2016, oto laureaci:Najlepszy piłkarz : Cristiano Ronaldo (Portugalia/Real Madryt)Najlpesza piłkarka: Carli Lloyd (USA/Houston Dash)Najlepszy trener: Claudio Ranieri (Włochy/ Leicester City)Najlepsza trenerka : Seilvia Neid (Niemcy/reprezentacja Niemiec)Najpiękniejsza bramka- nagroda Puskása : Mohd Faiz Subri (Malezja)Fair Play : Atletico Nacional (zwrócenie się do CONMEBOL o przekazanie tytułu Copa Sudamericana dla klubu Chapecoense którego prawie wszyscy piłkarze zginęli katastrofie lotniczej lecąc na mecz finałowy z Atlerico)Nagroda dla kibiców: Liverpool i Borussia Dortmund (wspólne kibicownie podczas meczu obu drużyn w Lidze Europy)https://www.youtube.com/watch?v=4lRTLRCuGkE

10 stycznia

Na posiedzeniu FIFA w Zurychu jednogłośnie zadecydowano o zwiększeniu liczby uczestników Mistrzostw Świata z 32 do 48 począwszy od Mundialu w roku 2026. Dwa najbliższe Mundiale 2018 w Rosji i 2022 w Katarze zostaną rozegrane formatem 32 drużyn, taki system obowiązuje od 1998 roku od Mundialu we Francji.

11 stycznia

Drużyna U-23 Leicester City przegrała 1-6 z Cheltenham Town a jedyną bramkę zdobył Bartosz Kapustka który rozegrał całe spotkanie.

12 stycznia

Odbyło się losowanie eliminacji Pucharu Narodów Afryki 2019, więcej: /historia/pna-kamerun-2019/

13 stycznia

W Panamie rozpoczęły się mistrzostwa Ameryki Środkowej czyli Copa Centroamericana. Reprezentacja Belize zremisowała z Panamą 0-0 a w roli trenera Belize zadebiutował Polak Ryszard Orłowski.Więcej o turnieju: /historia/copa-centroamericana-2017/

14 stycznia

W meczu otwarcia XXI Pucharu Narodów Afryki gospodarz turnieju Gabon zremisował z Gwineą Bissau 1-1 pierwszą bramkę zdobył Pierre-Emerick Aubameyang w 53' a wyrównał Juary Soares w 90+1'.Gabon: Ovono, Palun, E.Manga, Appindangoye, Obiang, Tandjingora (84' Poko), Lemina (73' Kanga), Ndong, Evouna (88' Aboué), Aubameyang, BouangaGwinea-Bissau: Jonas, Dabo, Juary, Rudinilson, Soares, Zezinho, Santos (75' Aldair), Nanissio, Brito, Camara (66' F.Mendy), Mario (62' Piqueti)--------Bramkarz Artur Boruc rozegrał 100 mecz w angielskiej Premier League. Niestety w jubileuszowym spotkaniu zespół Boruca Bournemouth przegrało na wyjeździe z Hull City 3-1 a Polak zagrał 90 minut.

15 stycznia

W meczu 21 kolejki Premier League mieliśmy dwa pojedynki Liverpool-Manchester. Najpierw Everton pokonał u siebie Manchester City 4-0, bramki zdobyli: Romelu Lukaku 34', Kevin Mirallas 47', Tom Davies 79', Ademola Lookman 90', później Manchester United zremisował z Liverpoolem 1-1 gole: Zlatan Ibrahimovic 84'- James Milner 27'. Po tej kolejce Liverpool jest 3, City 5, United 6 a Everton 7. Prowadzi Chelsea przed Tottenhamem.Zakończyła się seria 40 meczów Realu Madryt z rzędu bez porażki. W meczu 18 kolejki Królewscy przegrali z Sevillą 1-2 (bramki: Sergio Ramos 85'-sam. Stevan Jovetić 90'- Cristiano Ronaldo 67'-k). Po raz ostatni Real przegrał 6 kwietnia 2016 roku w I meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Wolfsburgiem 0-2. Wynik 40 meczów bez przegranej to hiszpański rekord, wcześniejszy należał do FC Barcelony - 39 spotkań. Po tym meczu w tabeli prowadzi Real jest pierwszy a Sevilla druga.

16 stycznia

Obrońca trofeum Pucharu Narodów Afryki z 2015 roku Wybrzeże Kości Słoniowej w swym pierwszym meczu w tegorocznej edycji rozgrywek zremisowało 0-0 z Togo. W drugim meczu grupy D Demokratyczna Republika Konga pokonała Maroko 1-0 bramkę zdobył Junior Kabananga w 55 minucie.

17 stycznia

Legia Warszawa rozegrała swój I mecz sparingowy podczas zgrupowania zimowego w Hiszpanii. Mistrz Polski przegrał z Arminią Bielefeld-16 zespołem 2 Bundesligi 1-2, bramki zdobyli: Stephan Salger 36'-sam. - Christopher Nöthe 37', Christoph Hemlein 43'.

18 stycznia

Koniec kolejnej dobrej serii Realu Madryt, który przegrał na własnym stadionie po raz pierwszy od lutego 2016 roku. W I meczu 1/4 finału Pucharu Króla "Królewscy" ulegli u siebie Celcie Vigo 1-2, bramki zdobyli: Marcelo 69'- Iago Aspas 64', Jonny Castro 70'. Po porażce z Atletico Madryt 0-1 w meczu ligowym (26 kolejka) 27 lutego 2016 roku Real zanotował 22 kolejne mecze na Santiago Bernabéu bez przegranej (licząc wszystkie rozgrywki)

19 stycznia

Prowadzona przez Henryka Kasperczaka Tunezja pokonała Algierię w swym drugim meczu podczas Pucharu Narodów Afryki, bramki: Aïssa Mandi 50'-sam. Naïm Sliti 66'-k.- Sofiane Hanni 90+2'. W drugim meczu tej grupy (B) Senegal wygrał z Zimbabwe 2-0 i jako pierwsza drużyna zapewnił sobie awans do 1/4 finału.

20 stycznia

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki dla Bayernu Monachium w wyjazdowym meczu przeciwko Freiburgowi w 17 kolejce Bundesligi. Spotkanie zakończyło się wygraną Bayernu 2-1. Polak wpisał się na listę strzelców w 35 i 90+1' minucie, dla Freiburga strzelił Janik Haberer '. To 13 i 14 ligowy gol Lewego w tym sezonie

21 stycznia

W 22 kolejce angielskiej Premier League będący na 2 miejscu w tabeli Liverpool sensacyjnie przegrał u siebie z ostatnią Swansea 2-3. Bramki: Firmino 55', 70' - Llorente 48', 53', Sigurdsson 74'. Bramki Swansea bronił Łukasz Fabiański.

22 stycznia

Zakończyła się Copa Centroamericana 2017 rozgrywana w Panamie, Honduras został mistrzem Ameryki Środkowej i wraz z Panamą, Salwadorem i Kostaryką awansował do Złotego Pucharu CONCACAF 2017 a Nikaragua powalczy o ten awans w barażach z Haiti. Belize prowadzone przez Ryszarda Orłowskiego zajęło ostatnie 5 miejsce w rozgrywkach. Więcej o Copa Centroamericana 2017 : /historia/copa-centroamericana-2017/.

23 stycznia

Tunezja której trenerem jest Henryk Kasperczak pokonała Zimbabwe 4-2 w ostatnim meczu fazy grupowej grupy B Pucharu Narodów Afryki i awansowała do ćwierćfinału w którym zagra z Burkina Faso.

24 stycznia

Wybrzeże Kości Słoniowej przegrało z Maroko 0-1 w ostatnim meczu fazy grupowej grupy C i odpadło z Pucharu Narodów Afryki. Tryumfatorzy turnieju z 2015 roku nie obronią tytułu.

25 stycznia

Łukasz Teodorczyk strzelił gola dla Anderlechtu w meczu wyjazdowym 23 kolejki ligi belgijskiej przeciwko Westerlo, drużyna Polaka wygrała 4-2. To 17 gol Teodorczyka który jest liderem strzelców.

26 stycznia

Trzech polskich sędziów poprowadziło mecz w Arabii Saudyjskiej. W 16 kolejce tamtejszej ekstraklasy Al-Raed pokonał Al-Taawon 3-2. Sędzią głównym był Szymon Marciniaka a na liniach pomagali mu Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, a sędzią technicznym Saudyjczyk Turki Al-Khudair.

27 stycznia

W Neapolu w okolicach kościoła Santa Maria di Montevergine został zamordowany piłkarz Renato Di Giovanni. Pomocnik grał w młodzieżowej drużynie Napoli w sezonie 2013/2014 później przeniósł się do IV-ligowego Arzanese. Do zawodnika podjechał skuter na którym siedziały dwie osoby, jedna z nich oddała kilka strzałów w kierunku 21-latka. Prawdopodobnie przyczyną były porachunki mafijne, chłopak był wcześniej zamieszany w handel narkotyków.

28 stycznia

Rozegrano pierwsze dwa ćwierćfinały Pucharu Narodów Afryki, Burkina Faso pokonało Tunezję prowadzoną przez Henryka Kasperczaka 2-0 bramki: Aristide Bancé 81′ Préjuce Nakoulma 85′ (były zawodnik Górnika Zabrze) Kamerun wygrał z Senegalem po rzutach karnych 5-4, po 90 minutach i dogrywce było 0-0.--------W syryjskim mieście Alepp rozegrano mecz Al-Ittihad-Al-Hurriya (2-1) był to pierwszy mecz od 5 lat czyli od momentu wybuchu wojny domowej.

29 stycznia

W pozostałych ćwierćfinałach Pucharu Narodów Afryki 2017 Demokartyczna Republika Konga przegrała z Ghaną 1-2 bramki: Paul-José M’Poku 68′ - Jordan Ayew 63′, André Ayew 78′-k. a w derbach północnej Afryki Egipt wygrał z Maroko 1-0 po golu Kahraby w 88 minucie.

30 stycznia

Czeski napastnik Tomáš Necid został wypożyczony z tureckiego Bursaspor Kulübü do Legii Warszawa.

31 stycznia

W ostatnim dniu okienka transferowego Kamil Grosicki przeniósł się z francuskiego Rennes do angielskiego Hull City- 20 zespół Premier League.kibicowac.pl

Luty

1 lutego

Kamil Glik zdobył bramkę dla AS Monaco w wygranym po dogrywce 5-4 meczu 1/16 finału Pucharu Francji przeciwko trzecioligowemu FC Chambly Oise.--------W meczu 23 kolejki szkockiej Premiership Heart of Midlothian FC pokonał u siebie Rangers FC 4-1 a jedną z bramkę dla gospodarzy zdobył Krystian Nowak w 4 minucie.

2 lutego

Frank Lampard ogłosił na swojej stronie na Facebooku zakończenie kariery, 38 letni angielski pomocnik karierę rozpoczął w West Ham United gdzie grał w latach 1994-2001 z krókim wypożyczeniem so Swansea, w latach 2001-2014 był piłkarzem Chelsea Londyn gdzie zdobył 3 razy tytuł mistrza Anglii, wygrął Ligę Mistrzów i Ligę Europy, łącznie dla londyńskeigo klubu zagrał w 626 meczach i strzelił 208 bramek co jest klubowym rekordem, później był zawodnikiem Manchesteru City i New York City. Dla reprezentacji Anglii zagrał w 107 meczach i zdobył 29 bramek.

3 lutego

Piotr Parzyszek strzelił gola dla De Graafschap w meczu przeciwko VVV-Venlo który zakończył się porażką drużyny Polaka 1-4 w 23 kolejce holenderskiej II ligi, to 15 gol Parzyszka w tym sezonie.

4 lutego

W meczu o 3 miejsce Pucharu Narodów Afryki 2017 Burkina Faso pokonało Ghanę 1-0. Bramkę zdobył Alain Traoré w 89 minucie. To drugi najlepszy wyniki Burkina Faso w historii startów w tych rozgrywkach, w 2013 roku 2 miejsce a w 1998 miejsce 4. W kadrze Burkina Faso na tym turnieju byli dawni piłkarze polskich klubów Prejuce Nakoulma (Górnik Zabrze) i Abdu Razack Traore (Lechia Gdańsk).--------Odbyła się Gala Piłki Nożnej oto nagrody:najlepszy piłkarz: Robert Lewandowskidrużyna roku: Reprezentacja Polskipierwszoligowiec roku: Damian Kądziortrener roku: Adam Nawałkaobcokrajowiec roku: Konsantin Vassiljevpiłkarka roku: Katarzyna Kiedrzynekodkrycie roku: Jan Bednarek ligowiec roku: Michał Pazdan

5 lutego

W finale XXXI Pucharu Narodów Afryki który odbywał się w Gabonie Kamerun pokonał Egipt 2-1 i po raz 5 w historii sięgnął po to trofeum, wcześniej w 1984, 1988, 2000 i 2002 roku. Bramki w finale zdobyli: Mohamed Elneny 22′- Nicolas Nkoulou 59′, Vincent Aboubakar 88′. W drużynie Kamerunu zagrali byli piłkarze polskich klubów Arnaud Djoum- Lech Poznań i Robert Ndip Tambe- LZS Piotrówka

6 lutego

W meczu 21 kolejki hiszpańskiej Primera Division Granada CF pokonała UD Las Palmas 1-0, bramkę zdobył Andreas Pereira w 17 minucice. To dopiero 2 wygrana Granady w tym sezonie a pierwsza od 3 grudnia.

7 lutego

W rewanżowym meczu półfinału Pucharu Króla FC Barcelona zremisowała u siebie 1-1 z Atletico Madryt i awansowała do finału rozgrywek. Bramki zdobyli: Luis Suarez w 43 minucie i Kevin Gameiro w 82 minucie. Sędzia Jesús Gil Manzano pokazał aż 3 czerwone kartki w tym meczu, dla Sergi Roberto w 57 minucie za drugą żółtą i Luisa Suareza w 90' za drugą żółtą i dla Yannick Carrasco w 69' także za drugą żółtą kartkę W pierwszym meczu obu drużyn Barca wygrała 2-1.

8 lutego

W rewanżowym meczu II rundy Pucharu Cypru pomiędzy AÉ Zakakíou a Apóllon FC bramkę w 82 minucie zdobył Arkadiusz Piech a jego Apóllon wygrał 2-0.

9 lutego

Łukasz Gikiewicz zadebiutował w jordańskim klubie Al-Faisaly SC w meczu 12 kolejki jordańskiej ekstraklasy przeciwko Al-Jazeera w którym padł remis 1-1 .

10 lutego

Ekstraklasa wznowiła rozgrywki po zimowej przerwie. W pierwszych dwóch meczach 21 kolejki Ruch Chorzów przegrał u siebie 0-1 z Cracovią po golu Krzysztofa Piątka w 88 minucie, a Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 3-0- wszystkie bramki padły z rzutów karnych a ich autorami byli: Dawid Kownacki 33', Marcin Robak 89', Darko Jevtić 90'.

11 lutego

V Darmstadt 1898 Zajmujący ostatnią pozycję w tabeli niemieckiej Bundesligi pokonał u siebie będącą w czołówce Borussie Dortmund 2-1. Bramki zdobyli: Terrance Boyd 21', Antoni Colak 67'- Raphael Guerreiro 44'. W kadrze Borussi zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka.

12 lutego

W meczu 25 kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy FC Nantes a Olympique de Marseille bramkę dla Nantes zdobył Mariusz Stępiński a jego klub wygrał 3-0, to 4 gol Polaka w tym sezonie.

13 lutego

Reprezentacja Polski do lat 17 (rocznik 2000) zremisowała z Norwegią w ostatnim meczu turnieju rozgrywanego w hiszpańskiej La Mandze. Wcześniej Polacy pokonali Czechów 3-1 przegrali ze Szwedami któzy wygrali turniej, Polska zajęła 2 miejsce przed Czechami i Norwegią.Skład Polski: Paweł Sokół - Michał Król, Filip Czach (80. Maciej Borycka), Sebastian Walukiewicz (41. Jakub Kiwior), Szymon Zalewski - Kacper Tabiś (56. Michał Skóraś), Mateusz Praszelik (56. Mateusz Szwed), Maciej Żurawski (60. Marcin Grabowski), Łukasz Norkowski, Michał Sacharuk (41. Karol Wengrzik) - Kacper Wełniak

14 lutego

Rozegrano 2 mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów, PSG rozbił u siebie FC Barcelonę 4-0 a Benfica również na własnym stadionie wygrała z Borussią Dortmund 1-0. Rewanże tych pojedynków odbędą się 8 marca.PSG - FC Barcelona 4-0 bramki: Ángel Di María 19', 55', Julian Draxler 40', Edinson Cavani 72'- spotkanie sędziował Szymon MarciniakBenfica - Borussia Dortmund 1-0 gol: Kóstas Mítroglou 48'

15 lutego

Odbyły się kolejne 2 mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów, Real Madryt pokonał SSC Napoli 3-1 a Bayern Monachium 5-1 wygrał z Arsenalem a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Rewanże 7 marca.Real Madryt - SSC Napoli 3-1 bramki: Karim Benzema 18', Toni Kroos 49', Casemiro 54' - Lorenzo Insigne 8'Bayern Monachium - Arsenal FC 5-1 bramki: Arjen Robben 11, Robert Lewandowski 53, Thiago Alcântara 56, 63, Thomas Müller 88 - Alexis Sánchez 30

16 lutego

W meczu 1/16 finału Ligi Europy Legia Warszawa zremisowała na własnym stadionie z Ajaksem Amsterdam 0-0. Rewanż 23 lutego.Składy:Legia: Arkadiusz Malarz, Łukasz Broź, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hloušek, Miroslav Radović, Tomasz Jodłowiec, Michał Kopczyński, Vadis Odjidja-Ofoe (82' Kasper Hämäläinen), Waleri Kazaiszwili (59' Guilherme), Tomáš Necid (58' Michał Kucharczyk)Ajax: André Onana, Kenny Tete, Davinson Sánchez, Nick Viergever, Daley Sinkgraven, Davy Klaassen, Lasse Schöne, Hakim Ziyech (81' Donny van de Beek), Bertrand Traoré (73' Justin Kluivert) (86' Heiko Westermann) Kasper Dolberg, Amin Younesżółte kartki: Broź, Radović, Tete, Klaassenczerwona kartka: Tete za drugą żółtą

17 lutego

W meczu 26 kolejki holenderskiej II ligi De Graafschap-SC Telstar (2-1) obie bramki dla gospodarzy zdobył Piotr Parzyszek i tym samym 23-letni napastnik ma już 17 bramek w lidze w tym sezonie.De Graafschap-SC Telstar 2-1 Piotr Parzyszek 72'-k. 81' - Crescendo van Berkel 40'

18 lutego

Lincoln City grające na co dzień w Football Conference- piąty poziom rozgrywkowy w Anglii i jednocześnie pierwszy, który nie jest w pełni profesjonalnym sprawiło niespodziankę w V rundzie Pucharu Anglii. Drużyna prowadzona przez Danny'ego Cowleya pokonała na wyjeździe zespół z Premier League Burnley 1-0 (gol: Sean Raggett 89 minuta) i zagra w ćwierćfinale. Po raz pierwszy od 103 lat w ćwierćfinale Pucharu Anglii zagra klub z tak niskiej ligi.

19 lutego

Mistrz Polski 2015/2016 i 4 drużyna obecnego sezonu Legia Warszawa przegrał na własnym stadionie z Ruchem Chorzów- zespołem ze strefy spadkowej obecnego sezonu 1-3 w meczu 22 kolejki Ekstraklasy. Bramki Miroslav Radović 84' - Patryk Lipski 14', Maciej Urbańczyk 42', Jarosław Niezgoda 51'

20 lutego

Malaga pokonała u siebie Las Palmas 2:1 w ostatnim meczu 23 kolejki hiszpańskiej Primera Division i odniosła pierwsze od 2 miesięcy wygraną (dokładnie od 26 listopada 2016). Po tym meczu Malaga jest 13 a Las Palmas 11 w tabeli.Malaga-Las Palmas 2-1 bramki: Pablo Fornals 26', Charles 35' Mauricio Lemos 19'

21 lutego

Mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów- rewanże 15 marcaManchester City-AS Monaco 5-3 bramki: Raheem Sterling 26', Sergio Agüero 58', 71', John Stones 77', Leroy Sané 82' - Falcao García 32', 61', Kylian Mbappé 40'Bayer 04 Leverkusen-Atletico Madryt 2-4 bramki: Karim Bellarabi 48', Stefan Savić 68'-sam. - Saúl Ñíguez 17', Antoine Griezmann 25', Kévin Gameiro 59'-k, Fernando Torres 86'

22 lutego

Ostatnie 2 mecze pierwszych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów- rewanże 14 marcaFC Porto-Juventus FC 0-2 bramki: Marko Pjaca 72', Dani Alves 74'Sevilla FC-Leicester City FC 2-1 bramki: Pablo Sarabia 25', Joaquín Correa 62' - Jamie Vardy 73'

23 lutego

W rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy Legia Warszawa przegrała w Amsterdamie z Ajaxem 0-1 i odpadła z rozgrywek. Bramkę zdobył Nick Viergever w 49 minucie. W I meczu było 0-0.Ajax: André Onana - Joël Veltman, Davinson Sánchez, Jaïro Riedewald, Nick Viergever - Davy Klaassen, Lasse Schöne, Hakim Ziyech - Bertrand Traoré, Kasper Dolberg (82' Abdelhak Nouri), Amin YounesLegia: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hloušek - Guilherme (73' Tomáš Necid), Tomasz Jodłowiec (57' Thibault Moulin), Michał Kopczyński (82' Daniel Chima Chukwu), Vadis Odjidja-Ofoe, Waleri Kazaiszwili - Michał Kucharczyk.żółte kartki: Sánchez, Traoré, Veltman, Onana.

24 lutego

Polski napastnik Łukasz Glikiewicz zdobył pierwszego gola dla swojego nowe klubu Al-Faisaly w wyjazdowym meczu przeciwko Mansheyat Bani Hasan w ramach 14 kolejki ekstraklasy Jordanii.Mansheyat Bani Hasan-Al-Faisaly SC 0-2 bramki: Ahmed Yasser 51'-sam. Łukasz Gikiewicz 59'-k

25 lutego

W meczu 22 kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Hamburgerem SV 3 bramki dla Bayernu zdobył Robert Lewandowski a Bawarczycy wygrali 8-0. Łączeni w tym sezonie Polak ma 19 trafień na koncie i walczy o koronę króla strzelców.Bayern München-Hamburger SV 8-0 bramki: Arturo Vidal 17', Robert Lewandowski 24'-k, 42', 54', David Alaba 56', Kingsley Coman 65', 69', Arjen Robben 87'

26 lutego

W finale Pucharu Ligi Angielskiej Manchester United pokonał Southampton FC 3-2. Bramki zdobyli: Zlatan Ibrahimović 19', 87', Jesse Lingard 38'- Manolo Gabbiadini 45+1', 48'. Spotkanie rozegrano na Wembley w Londynie a na trybunach zasiadło 85 264. To piaty Puchar Ligi dla Manchesteru w historii, wcześniej klub wygrywał te rozgrywki w 1992, 2006, 2009, i 2010 roku.

27 lutego

Firma Nice zajmująca się automatyką do bram i rolet została sponsorem tytularnym polskiej I ligi na rundę wiosenną 2016/2017 i sezon 2017/2018.

28 lutego

W pierwszym półfinale Pucharu Polski Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 3-0. Rewanż zaplanowano na 4 lub5 kwietnia.Wigry Suwałki-Arka Gdynia 0-3 bramki: Mateusz Szwoch 37'-k, Rafał Siemaszko 68', Dariusz Formella 90'.

Marzec

1 marca

W drugim półfinale Pucharu Polski Lech Poznań pokonał u siebie Pogoń Szczecin 3-0. Rewanż 4 lub 5 kwietnia. Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3-0 bramki: Szymon Pawłowski 32', Dawid Kownacki 53', Lasse Nielsen 66'

2 marca

W meczu 25 kolejki hiszpańskiej Primera Division Atletico Madryt zremisowało na wyjeździe z Deportivo La Coruna 1:1. Bardziej niż wynik i przebieg spotkania w którym będące nad spadkiem Deportivo bardzo dobrze radziło sobie z uczestnikiem Ligi Mistrzów w pamięci kibiców zostanie fatalne zdarzenie z udziałem Fernando Torresa. Pod koniec spotkania Alex Bergantinos zaatakował piłkarza Atletico- obaj zderzyli się głowami i Torres bezwładnie padł na murawę i silnie uderzył głową o ziemię. Stracił przytomność i zaczął się dławić, koledzy z drużyny wyjęli mu język aby się nie udusił, pojawiła się pomoc medyczna, został odwieziony do szpitala. Okazało się że nie doszło do poważnego urazu i w piątek piłkarz wyszedł ze szpitala a we wtorek (7.03) wznowił treningi.

3 marca

Zmarł w wieku 85 lat zmarł legendarny Raymond Kopa - jeden z najlepszych piłkarzy lat 50 i 60.Raymond „Kopa” Kopaszewski pochodził z rodziny polskich imigrantów. Jego dziadkowie mieszkali w Krakowie, z którego wyjechali do Niemiec. Przyszła gwiazda europejskich boisk urodziła się 13 października 1931 roku we Francji, do której rodzice Kopaszewskiego wyemigrowali po I wojnie światowej. W 1958 roku otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika na świecie. Stał się jedną z legend Realu Madryt, z którym trzy razy z rzędu triumfował w Pucharze Europy (lata 1957-1959). W zespole Królewskich był również dwukrotnie mistrzem Hiszpanii. W reprezentacji Francji Kopa rozegrał 45 spotkań i zdobył w niej 18 bramek. źródło: http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/%C5%9Awiat/912011-zmar-legendarny-raymond-kopa.html

4 marca

Artur Boruc (AFC Bournemouth) obronił rzut karny wykonywany przez Zlatana Ibrahimovicia (Manchester United) w meczu 27 kolejki angielskiej Premier League Manchester United FC - AFC Bournemouth. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

5 marca

W hicie 24 kolejki Ekstraklasy lider Lechia Gdańsk przegrał na wyjeździe z Lechem Poznań 0-1 po golu Radosława Majewskiego 1-0. Do historii jednak przejdą awantury na boisku w których brali udział zawodnicy obu drużyn i sędzia Szymon Marciniak. Poznaniacy ujrzeli 4 żółte kartki: Kędziora, Tetteh, Trałka, Bednarek oraz rezerwowy Nielsen, natomiast z gospodarzy upomnienie dostali Peszko, Kuciak, Wolski, Kuświk, Janicki. Czerwone kartki otrzymywali jedynie zawodnicy z Gdańska: Grzegorz Kuświk 76 minuta- za drugą żółtą, Sławomir Peszko w 77 minucie za uderzenie rywala, oraz rezerwowy Vanja Milinković-Savić w 78'.

6 marca

W nocy z 5 na 6 marca w Austrii w wieku 57 lat zmarł Marek Ostrowski, pomocnik, były reprezentant Polski, zawodnik takich klubów jak Wisła Płock (juniorzy), Stoczniowiec Gdańsk, Zawisza Bydgoszcz, Pogoń Szczecin, VfB Mödling, SV Stockerau, SC Klosterneuburg 1912. W sezonie 1990/91 zdobył Puchar Austrii z SV Stockerau. W kadrze zagrał w 37 meczach i zdobył 1 bramkę. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata 1986 w Meksyku. Dla Zawiszy i Pogoni zagrał w 226 meczach i strzelił 24 gole w I lidze.

7 marca

W rewanżowych spotkaniach 1/8 Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał na wyjeździe Napoli 3-1 a Bayern Monachium także na wyjeździe wygrał z Arsenalem 5-1 a jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski. Takie same wyniki padły w pierwszych meczach trzytygodnie wcześniej.SSC Napoli-Real Madrid 1-3 bramki: Dries Mertens 24' - Sergio Ramos 51', 57', Álvaro Morata 90'Arsenal FC - Bayern Monachium 1-5 bramki: Theo Walcott 20' - Robert Lewandowski 55'-k. Arjen Robben 68', Douglas Costa 78', Arturo Vidal 80', 85'

8 marca

W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała na Camp Nou w niezwykle emocjonującym spotkaniu francuskie PSG 6-1 i awansowała do kolejnej rundy mimo, że jeszcze w 90 minucie potrzebowała dwóch bramek do awansu. W I meczu Paryżanie wygrali 4-0. W drugim meczu tego dnia w tej rundzie Borussia Dortmund pokonała Benficę Lizbona 4-0.Borussia Dortmund-Benfica Lizbona 4-0 bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 4', 61', 85'- Christian Pulisic 59'FC Barcelona-Paris Saint-Germain 6-1 bramki: Luis Suarez 3', Layvin Kurzawa 41'-sam. Lionel Messi 50', Neymar 89', 90+2'-k. Sergi Roberto 90+6'

9 marca

W Rankingu FIFA Polska zajmuje 12 miejsce- najwyżej w historii.

10 marca

Juventus pokonał Milan 2-1 w 28 kolejce Serie A. Zwycięski gol padł dopiero w 6 minucie doliczonego czasu gry. Pierwsza bramkę w 30 minucie zdobył Mehdi Benatia w 43 minucie, wyrównał Carlos Bacca a zwycięstwo Starej Damie dał Paulo Dybala z rzutu karnego.

11 marca

W meczu niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium-Eintracht Frankfurt 3-0, Robert Lewandowski strzelił dwa gole i łącznie dla bawarskiego klubu zdobył od 2014 roku 100 goli w 136 meczach i zaliczył 17 asyst. 68 razy trafiał do siatki rywali w Bundeslidze, 22 w Lidze Mistrzów i 10 w Pucharze Niemiec. W tym sezonie Lewy strzelił 33 gole w 36 meczach w różnych rozgrywkach. W Bundeslidze łącznie dla Bayernu i Borussi Lewandowski strzelił 142 gole i w klasyfikacji wszech czasów zajmuje 16 miejsce.

14 marca

Mecze rewanżowe 1/8 finału Ligi Mistrzów:Juventus FC - FC Porto 1-0 gol: Paulo Dybala 42'-k awans: JuventusLeicester City - Sevilla 2-0 bramki: Wes Morgan 27', Marc Albrighton 54' awans: Leicester

15 marca

Ostatnie dwa mecze rewanżowe 1/8 finału Ligi Mistrzów:AS Monaco - Manchester City 3-1 bramki: Kylian Mbappé 8', Fabinho 29', Tiémoué Bakayoko 77' - Leroy Sané 71' awans: MonacoAtlético Madrid - Bayer Leverkusen 0-0 awans: Atlético

16 marca

Rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Europy:FK Krasnodar - Celta de Vigo 0-2 awans: CeltaRSC Anderlecht - APÓEL (Nikozja) 1-0 awans AnderlechtBorussia Mönchengladbach - Schalke 2-2 awans: SchalkeAS Roma - Olympique Lyonnais 2-1 awans: OlympiqueManchester United - FK Rostow 1-0 awans: ManchesterBeşiktaş JK - Olympiakós (Pireus) 4-1 awans: BeşiktaşKRC Genk - KAA Gent 1-1 awans: GenkAFC Ajax - FC København 2-0 awans: Ajax

18 marca

Otworzono przebudowany stadion Widzewa Łódź. W meczu otwarcia Widzew pokonał Motor Lubawe 2-0 (bramki: Mateusz Michalski 23', Daniel Mąka 90'). Było to spotkanie w ramach 19 kolejki III ligi (IV poziom rozgrywkowy). Nowo otwarty stadion może pomieścić 18 018 kibiców. Na otwarciu było 17 443 widzów. Przebudowa stadionu trwała od 26.01.2015 do 24.11.2016 .