Piłkarska kartka z kalendarza 20 kwietnia

20 kwietnia 2020 | Aktualizacja: 17 października 2022 r.
Kartka z kalendarzaŹródło: kalendarz rawpixel z Freepik

20 kwietnia jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń piłki nożnej zwłaszcza dla polskich kibiców jest wspomnienie meczu rewanżowego półfinału Pucharu Europy w 1983 gdzie Widzew Łódź zmierzył się z Juventusem.

Również 20 kwietnia wydarzyło się:

1960.04.20 Urodził się Janusz Jojko, bramkarz. Zawodnik min. Ruchu Chorzów GKS Katowice, KSZO Ostrowiec Św.

1971.04.20 Urodził się Dariusz Romuzga pomocnik. Zawodnik Hutnika Kraków, Wisły Płock, Kmity Zabierzów, w 2006 zdobył z Wisłą Płock puchar Polski.

1969-04-20 Polska - Luksemburg 8-1 EMŚ 1970 Kraków. Bramki: Włodzimierz Lubański 9', 20', 36', 82', 86', Kazimierz Deyna 53', 58', Jerzy Wilim 64'- Johny Léonard 68'.

1983.04.20 Widzew Łódź-Juventus 2-2 Puchar Europy 1/2 finału. Bramki: Krzysztof Surlit 54', 79' (z wolnego)- Paolo Rossi 32', Michel Platini 81'.

W pierwszym spotkaniu rozegranym 6 kwietnia wygrał Juventus 2-0. W rewanżu gdzie na stadion ŁKS-u przyszło ponad 40 tysięcy kibiców oprócz rywalizacji sportowej i bramek doszło do incydentu z udziałem kibiców. Ponieważ po drugiej bramce z trybun poleciała butelka w stronę sędziego liniowego. Okazało się że doszło do rozcięcia dlatego mecz przerwano na kilkadziesiąt minut.

Składy obu drużyn:

Widzew: Młynarczyk - Myśliński, Wójcicki, Tłokiński, Kamiński - Wraga (75. Matusiak), Romke, Rozborski, Surlit - Filipczak (46. Mierzwiński), Smolarek.

Juventus: Zoff - Gentile, Scirea, Brio (87. Storgato), Cabrini - Bonini, Tardelli, Platini, Boniek - Marocchino, Rossi (46. Prandelli).

Z pewnością jest to spotkanie które wpisało się w historię polskiego futbolu.

Piłkarska kartka z kalendarza 19 kwietnia.