Eliminacje Mistrzostw Świata 2014- Afryka

3 września 2013 | Ostatnia modyfikacja: 3 września 2013
caf afryka piłka nożna
Przed nami ostatnia kolejka spotkań w przedostatniej rundzie eliminacji mistrzostw świata 2014 w Afryce. Zwycięzcy 10 grup awansują do 3 rundy eliminacji gdzie zostaną rozlosowane pary dwumeczów, które wyłonią 5 finalistów przyszłorocznego mundialu.Do 3 runy awans zapewniły już sobie reprezentacje: Wybrzeża Kości Słoniowej, Egiptu, Algierii. W pięciu grupach o awansie zadecydują bezpośrednie mecze lidera i wicelidera grupy, spotkania odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę.Najciekawsze mecze- zwycięzca wygra grupę i awansuje do kolejnej rundy:Grupa B: Tunezja- Republika Zielonego Przylądka 20.45 7.09 Rades -remis da awans TunezjiGrupa D: Ghana-Zambia 6.09 18.00 Kumasi- remis da awans GhanieGrupa F: Nigeria Malawi 7.09 17.00 Calabar- remis da awans NigeriiGrupa I: Kamerun-Libia 8.09 16.30 Yaounde- remis da awans KamerunowiGrupa G: Senegal-Uganda 7.09 21.00- remis da awans SenegalowiW grupach A i E jeżeli swoje mecze wygrają liderzy czyli Etiopia i Kongo awansują do 3 rundy.Losowanie par 3 rundy odbędzie się 16 września.Grupa A:7.09 15.30 Brazzaville Afryka Środkowa-Etiopia - wygrana Etiopii zapewni awans do 3 rundy7.09 15.30 Durban RPA-Botswana jeśli wygra RPA a Etiopia przegra to RPA wygra grupę
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Etiopia56-510
2RPA58-48
3Botswana57-67
4Afryka Środkowa54-103
Grupa B:7.09 18.30 Freetown Sierra Leone-Gwinea Równikowa7.09 20.45 Rades Tunezja-Republika Zielonego Przylądka zwycięstwo lub remis da awans Tunezji, tylko wygrana ratuje Zielony Przylądek
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Tunezja510-611
2RZP59-49
3Sierra Leone57-85
4Gwinea Równikowa54-122
Grupa C:7.09 18.30 Bakau Gambia-Tanzania -7.09 19.00 Abidjan WKS-Maroko Wybrzeże Kości Słoniowej zapewniło sobie wygraną w grupie i awans do kolejnej rundy.
L.pDrużynameczybramkipunkty
1WKS514-413zapewniony awans
2Maroko58-78
3Tanzania58-106
4Gambia52-111
Grupa D:6.09 18.00 Kumasi Ghana-Zambia - wygrana Ghana lub remis daje awans Ghanie, Zambia aby awansować musi wygrać8.09 19.00 Omdurman Sudan-Lesoto zespoły dawno straciły szansę na awans
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Ghana516-212
2Zambia510-211
3Sudan52-112
4Lesoto51-142
Grupa E:7.09 17.30 Ouagadougou Burkina Faso-Gabon - wygrana Burkina Faso przy porażce Kongo da awans Burkina Faso, wygrana Gabonu przy porażce Kongozadecydują bramki7.09 17.30 Niamey Niger-Kongo wygrana Kongo da awans Kongo
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Kongo55-110
2Burkina Faso56-49
3Gabon55-57
4Niger54-103
Grupa F:7.09 17.00 Calabar Nigeria-Malawi - wygrana lub remis da awans Nigerii8.09 15.00 Nairobi Kenia-Namibia
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Nigeria55-39
2Malawi54-37
3Namibia52-35
4Kenia53-53
Grupa G:8.09 15.00 Harare Zimbawe-Mozambik10.09 19.00 Alexandria Egipt-Gwinea Egipt zapewnił sobie awans do kolejnej rundy
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Egipt512-515zapewniony awans
2Gwinea510-410
3Mozambik51-92
4Zimbawe53-81
Grupa H:8.09 17.00 Porto Novo Benin-Rwanda10.09 20.30 Blida Algieria-MaliAlgieria zapewniła sobie awans do kolejnej rundy
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Algieria512-412
2Mali57-68
3Benin56-95
4Rwanda53-92
Grupa I:8.09 16.30 Yaounde Kamerun-Libia - wygrana lub remis zapewni awans Kamerunowi, Libia musi wygrać by awansować8.09 17.30 Lome Togo-DR.Kongo
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Kamerun57-310
2Libia55-29
3DR. Kongo52-16
4Togo52-101
Grupa J:7.09 17.00 Lubango Angola-Liberia 7.09 21.00 Marrakesh Senegal-Uganda wygrana lub remis da awans Senegalowi, Uganda by awansować musi wygrać
L.pDrużynameczybramkipunkty
1Senegal58-49
2Uganda55-58
3Angola54-54
4Libieria53-64