RPA i Zielony Przylądek w ćwierćfinale- nerwowa końcówka

27 stycznia 2013 | Aktualizacja: 27 stycznia 2013 r.
Gospodarz RPA oraz debiutant Republika Zielonego Przylądka awansowały do ćwierćfinału PNA. RPA zremisowała z marokiem 2-2 a Zielony Przylądek wygrał 2-1 z Angolą. W trakcie trwania równolegle rozgrywanych meczów wszystkie cztery ekipy znajdowały się w pierwszej dwójce.W meczu gospodarzy pierwsi na prowadzenie wyszli Marokańczycy po bramce Issam El Adoua w 10 minucie, ale w 71 minucie pięknym strzałem May Mahlangu RPA wyrównało, Maroko odpowiedziało bramką Hafidi Abdelilah w 81 minucie na 2-1, lecz remis RPA uratował Siyabonga Sangweni w 87 minucie.W drugim meczu najpierw dla Angolii trafił w 33 miucie Neves Fernando i przez jakis czas miała awans lecz debiutant który w poprzednich meczach osiagnał dwa rmeisy strzelił dwie bramki w ostatnich 10 minutach- Fernando Varela-81' i w 91 minucie Heldon Ramos Nhukosiągnął awans do ćwierćfinału co jest największym osiągnięciem tej drużyny w historii i największą niespodzinaka na turnieju.