Piłkarska kartka z kalendarza 2 lipca

2 lipca 2020 | Aktualizacja: 2 lipca 2020 r.
Piłkarska kartka z kalendarza 2 lipca polonia warszawaŹródło: Piłkarska kartka z kalendarza 2 lipca polonia warszawa

2000.07.02 W finale XI Mistrzostw Europy Francja pokonała Włochy po dogrywce 2:1. Pierwszą bramkę zdobył Marco Delvecchio w 54 minucie. Tuż przed końcem meczu w 94 minucie wyrównał Sylvain Wiltord a tryumf Francji dał David Trézéguet który w 104 minucie strzelił złotego gola.1919.07.02 Urodził się Albert Batteux, francuski piłkarz, trener piłkarski (zm. 2003)1975.07.02 Urodził się Rafał Lasocki, polski piłkarz1994.07.02 Został zastrzelony kolumbijski obrońca Andrés Escobar który 10 dni wcześniej strzelił gola samobójczego w mecz z USA podczas Mistrzostw Świata co uznaje się za główną przyczynę zabójstwa. 1980-07-02 Boliwia - Polska 0-1 MT Santa Cruz gol: Andrzej Iwan 79'.Skład Polaków: Piotr Mowlik, Antoni Szymanowski, Marek Motyka, Hieronim Barczak, Edward Załężny, Leszek Lipka (46' Andrzej Iwan), Włodzimierz Ciołek, Marek Dziuba (Kapitan), Henryk Miłoszewicz (63' Kazimierz Kmiecik), Grzegorz Lato, Stanisław Terlecki (46' Janusz Sybis) 2005.07.02 Sigma Ołomuniec-Pogoń Szczecin 1-0 Puchar Intertoto gol: Peter Babnič 35'2009.07.02 Budućnost Podgorica-Polonia Warszawa 2-0 el. Ligi Europy bramki: Igor Kozioł 54', Tomasz Jodłowiec 65'