Ghana w półfinale, debiutant odpada

2 lutego 2013 | Aktualizacja: 2 lutego 2013 r.
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ghana pokonała 2-0 Republikę Zielonego przylądka i pewnie znalazła się w półfinale w której we środę zmierzy się ze zwyciężą meczu Burkina Faso-Togo.Dwie bramki strzelił Wakaso Mubarak w 54 minucie z rzutu karnego i w 90 minucie.Mubarak ma już na swoim koncie trzy bramki i jest liderem w klasyfikacji strzelców wraz z Alainem Traore.O 19.30 gospodarz RPA zagra z Mali.Dla zawodników RZP ćwierćfinał to i tak ogromny sukces. Mało kto sądził przed turniejem, że reprezentacja tak małego kraju wyjdzie z grupy i sprawi duże trudności mocnej drużynie Ghany. Ghana jest w najlepszej czwórce można uznać to za dobry wynik lecz dla tej ekipy liczy się tylko zwycięstwo, w tym celu może zaszkodzić jedynie Burkina Faso lub Togo. Teoretycznie z obydwoma zespołami Ghana będzie faworytem i 10 lutego powinna zagrać w finale lecz futbol jest nieprzewidywany także już we środę się przekonamy.