Mali eliminuje gospodarza po karnych

2 lutego 2013 | Aktualizacja: 2 lutego 2013 r.
Mali pokonała RPA po serii rzutów karnych 3-1 i zagra w półfinale. Po 120 minutach gry był remis 1-1W 31 minucie bramkę dla RPA strzelił Tokelo Rantie, gra była wyrównana, wydawało się że nic wynik ten utrzyma się do końca meczu. W 58 minucie Mali przeprowadziła akcję zakończoną podaniem w pole karne do Seydou Keity który strzałem głową strzelił gola.Mecz zaczął się od nowa. Obie drużyny stwarzały sytuacje bramkowe lecz żadna nie przyniosła rezultatu bramki.Minęła dogrywka i o awansie zadecydował konkurs rzutów karnych. Bez bezbłędnie jedenastki wykonywała Mali, w RPA pierwszy pomylił się Furman, później Mahlangu i Majoro.Mali nigdy nie odpadło na etapie ćwierćfinałów w Pucharze Narodów Afryki. Rok temu Mali było trzecie.