Nigeria w półfinale po dwóch pięknych bramkach

3 lutego 2013 | Aktualizacja: 3 lutego 2013 r.
nigeria
Nigeria pokonała 2-1 Wybrzeże Kości Słoniowej i zagra półfinale gdzie zmierzy się z drużyną Mali.Bramki dla Nigerii strzelili: bezpośrednio z rzutu wolnego w 43 minucie Emmenike oraz z około 20 metrów w 78 minucie MBA.Dla WKS trafił w 50 minucie Tiote.Nigeria na początku meczu stwarzała dobre sytuacje bramkowe, WKS również stwarzało zagrożenie lecz przewagę miała Nigeria, w końcówce I połowy losy się odmieniły. W 43 minucie Emenike idealnie uderzył z rzutu wolnego z około 25 metrów i piłka dosłownieo centymetry minęła ręce bramkarza, który źle ocenił lot piłki.Po przerwie widać było ambicje obydwu zespołów, w 50 minucie Drogba wykonywał rzut wolny rogu boiska, dośrodkowana piłka trafiła na Tiote który strzelił gola, w tym momencie w polu karnym było 9 piłkarzy Nigerii i tylko 5 WKS, ewidentne błędy w kryciu.Mecz zaczął się od nowa, nie zabrakło świetnych okazji do zdobycia gola po obydwu stronach. W 78 minucie indywidualną akcję przeprowadził Sunday Mba którą zakończył celnym strzałem z około 20 metrów. W końcówce Nigeria szanowała piłkę często gra była cofana, WKS nie znalazło sposobu na drugiego gola i żegnają się z turniejem.W półfinale Nigeria zagra z Mali.